Tek Hesaplaşma Brawl Stars Oyun Modu Rehberi

Brawl Stars Tek Hesaplaşma Nasıl Oynanır?

Bu yazımızda Tek Hesaplaşma Brawl Stars Oyun Modu hakkında bilgiler verip ,  Tek Hesaplaşmada En İyi Karakterler Hangileridir , Tek Hesaplaşma Nasıl Kazanılır ,Tek Hesaplaşma Haritaları ,Brawl Stars Hesaplaşma Modu Rehberi ,Hesaplaşma Oyun modunun Amacı Nedir  ve Tek Hesaplaşma Taktikleri Nelerdir onlardan bahsedeceğiz…

Brawl Stars Hesaplaşma Modu Rehberi

Brawl Stars Tek Hesaplaşma Oyun Modu Nedir?

Hesaplaşma Arenasında tek başınıza savaşın!

Sonunda hayatta kalan kazanır.
Hesaplaşma Etkinliğinde  10 oyuncu vardır ve Herkes tek başınadır.

Tek Hesaplaşma Oyun modunun amacı

 • Oyunun amacı, tüm rakiplerinizi alt etmek ve ayakta kalan son oyuncu olmaktır.
 • Bir oyuncu yenildiğinde veya bir sandık açıldığında, bazı Güç Küpleri düşecektir. Bu, Savaşçının sağlığını 400 artırır ve maç boyunca saldırı hasarını doğrusal olarak% 10 artırır, ancak Aksesuarları veya Yıldız Güçlerini etkilemez.

Brawl Stars Tek Hesaplaşma Nasıl Oynanır ?

 • Ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız, o kadar çok ödül alırsınız.
 • Maç ilerledikçe, arenanın kenarlarından ölümcül bir zehirli gaz üflenir ve tüm oyuncuları giderek daha küçük bir alana zorlar.
 • Zehirli gaz saniyede 1000 hasar verir ve içinde 5 saniye kalmak, verdiği hasarı ek tıklama başına 300 hasar artırır. Bu, sonunda o kadar hızlı artar ki, herhangi bir iyileştirme yeteneğiyle bile onu iyileştiremezsiniz.

Tek Hesaplaşmada En İyi Karakterler Hangileridir ?

Hangi karakterin özelliklerini merak ediyorsanız karakter adı üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 

 • Shelly: Süper yeteneği, dikkatsiz düşmanları yıkıcı olabilir ve Adım Hızlandırıcı aksesuarı , düşmanlara yaklaşmasına veya uzaklaşmasına yardımcı olabilir. Shelly’nin Yıldız Güçlerinin her ikisi de faydalıdır: Fişek Şoku, aksi takdirde Shelly’den kaçabilecek düşmanları yavaşlatırken, Yara Bandı, Shelly’yi önemli miktarda iyileştirir.
 • Darryl: Colt ve Rico gibi uzun menzilli Savaşçılar tarafından kolaylıkla baskı altına alınabilse de, orman kampı etkili bir stratejidir. Bir rakibe gizlice yaklaşabilirse, Darryl’in yakın mesafeden gülünç derecede yüksek hasarı, birçok oyuncuyu kolayca yenmesini sağlar. Ek olarak, Darryl’in Süper’ini şarj etme yeteneği ona çoğu oyuncuya karşı otomatik olarak bir avantaj sağlar, çünkü ona sadece yaklaşmak için yuvarlanmasını kullanmakla kalmaz, aynı zamanda kötü bir durumda kaçma fırsatı da sunar. Çok sayıda duvarı olan bir haritada iyi nişan alırsa, Süper yeteneği bir düşman için bazı sahte güvenlik oluşturabilir ve ardından yuvarlanma durduğunda onlara baskı uygular.
 • Bull: Bull, birçok yönden Darryl’e benzer. Bir ağır siklet olarak Bull’un çok yüksek sağlık seviyesi onu her senaryoda zorlu bir hedef haline getiriyor ve kısa menzilini telafi ediyor. Yıkıcı yakın menzilli hasarı, onu birçok çalılık ve tıkanma noktası olan haritalar için ideal kılıyor. Ancak Bull, doğru oyun tarzına sahip her ortamda başarılı olabilir. Buldozer Süperi, zorlu durumlardan çıkmak veya menzil dışı hedeflerdeki boşluğu kapatmak için kullanılabilir. Süper’ini kullanırken, onu Zehre sürüklemeyeceğinden emin olun, çünkü hedefledikten ve etkinleştirdikten sonra kontrolü kaybedecektir.
 • Pam: Özellikle yakın mesafeden yüksek sağlık ve hasarın yanı sıra uzun menzilde geniş bir saldırı yayılan Pam, düşmanları hızlı bir şekilde yenmede, bir alanı kontrol etmede veya çalıları süpürmede mükemmeldir. Süper tarafından sağlanan iyileştirme istasyonu, ona ek bir beka kabiliyeti sağlayacak ve çıkarılmasını çok zorlaştıracak – sadece onu iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda sınırlı sağlığı olan bir barikat görevi görüyor. Anne Kucağı Yıldızı Gücü, ona diğer birkaç oyuncunun sahip olduğu bir avantaj sağlıyor: saldırırken iyileşme yeteneği.
 • Mortis ve Crow: Her iki oyuncu, diğer oyuncuların çoğundan daha hızlı hareket hızına sahiptir, yani düşmanlara yaklaşıp daha kolay hasar verebilir veya kaçabilirler. Aynı zamanda suikastçı olarak da hizmet ederler, böylece sağlığı düşük olan düşmanları bitirebilirler. Normal saldırısıyla Mortis ve Süper’iyle Crow rakiplerine kaçabileceklerinden daha hızlı ulaşabilir ve bu Kavgacılarda daha fazla tehdit oluşturur.
 • Spike: Bir hedefe çarptığında, Spike tek bir hedefe gerçekten yüksek hasar verebilir. Iskalasa bile, 6 sivri patlar ve bir hedefi vurarak ona düşmanlara baskı yapma yeteneği verir. Ayrıca Süper gücü düşmanları yavaşlatabilir ve Gübreleme Yıldız Gücüne sahipse onu iyileştirebilir.  Falsolu Atış Yıldızı Gücü, hedefi vurmayı daha da kolaylaştırır. Spike, Bull ve diğer ağır toplara yakın ve orta menzilde son derece iyi karşı koyar.
 • El Primo: Yıkıcı bir saldırı için oldukça uzun bir mesafeye fırlatan El Primo’nun Süper’i, önceden var olan bir dövüşe katılmasına veya kaçabileceklerini düşünen oyuncuları kovalamasına izin veriyor. Düşmanlarına kolayca baskı yapabilir, ancak tek başına bir takımdan daha iyi çalışır, çünkü yakın mesafeli saldırıları nedeniyle sürekli olarak diğer insanları kovalayacaktır. El Primo aynı zamanda güçlü yakın menzilli saldırısı nedeniyle orman kampı için iyi bir oyuncusudur. El Primo’nun menzilinden çıkmak için bir Süper veya aksesuar kullanamadıkları sürece, gizlice girebileceği orta veya uzun menzilli oyuncuların hayatta kalma şansı neredeyse hiç olmayacak.
 • Leon: Leon’un gizlice girme yeteneği, Güç Küplerini kolaylıkla biriktirmesine izin veriyor. Bununla birlikte, grupları meşgul etmeye veya merkeze koşmaya çalışmayın. Leon’un sağlığı düşük ve düşmanları birer birer avlamak için daha uygun. Süper yeteneği, oyuncuya bağlı olarak ondan daha fazla Güç Küpüne sahip olsa bile neredeyse tüm oyuncuları yenmesine izin verir. Puslu Hava  Yıldız Gücü, Süper’ini kullanırken, düşmanlarından kaçmak için onu kullanabilmek için hızını arttırır. Leon’un Gizli İyileşme Yıldız Gücü,takımıyla çok iyi çalışıyor. Görünmezliğini bu Yıldız Gücünü kullanarak her suikastten sonra iyileşerek değiştirebilir, bu Leon gibi düşük sağlıklı bir oyuncu için önemlidir.
 • Rosa: Rosa’nın Süper Gücü, bir oyuncuya hücum ederken daha fazla hasar almasına izin veriyor, böylece yaklaşarak yüksek miktarda hasar verebiliyor. Rosa, oyundaki en kısa saldırı menzillerinden birine sahip olduğundan,oyuncuyu pusuya düşürmek için orman kampından yararlanıyor.Dikenli Eldivenler yıldız gücü az çalılık haritalarda daha kullanışlıdır.
 • Carl: Carl’ın kazması bir duvardan veya bir engelden sekebilir ve kazma ona daha hızlı döner, böylece daha hızlı geri atabilir. Kendisi, Güç Küpleri kutusu ve duvar arasında minimum bir mesafe olduğundan emin olarak Güç Küpü kutularını çok daha hızlı parçalamak için bu yeteneği kullanabilir ve ardından saldırısını ateşleyebilir. Carl’ın Güçlü Atış  yıldız gücü bunu daha da hızlı yapmanıza yardımcı olur ve Uçan Kanca ksesuarı, düşmanlara yakın ve kişisel olmak için Süper’iyle birlikte kullanılabilir.
 • Bibi: Bibi’nin saldırısı çok geniştir, böylece birden fazla düşmana hasar verebilir veya aynı anda birden fazla Güç Küpü kutusunu kırabilir. Geri tepmesi, çaresiz durumlarda onu bir düşmandan kurtarabilir, kaçmasına izin verebilir veya basitçe onları zehire itebilir. Ayrıca uzun menzilli süperini kullanarak düşmanlarına baskı uygulayabilir ve Home Run özelliği, geri tepme etkinleştirildiğinde hızını artırarak düşmanlardan daha hızlı kaçabilir veya kovalayabilir.
 • Brock: Brock, hem ana saldırısından hem de Süper’den yüksek hasara sahip. Uzun menzili aynı zamanda düşmanlara uzak mesafeden saldırabileceği veya düşük sağlığına rağmen yakın mesafedeki düşmanları hızla yenebileceği anlamına geliyor. Roket Yakıtı Aksesuarı , yüksek sağlıklı Savaşçıları bile savuşturabilir.
 • Piper: Piper’ın uzun menzilli hasarı yüksektir ve Süper’i kullanarak uçup gidebilir. Ayrıca, özellikle Pusu Yıldız Gücü ile oyuncuyu çalıya sokabilir ve su çulluğu yapabilir. Diğer oyuncuları rahat bir mesafede tutmak ve Süper’ini şarj etmek çok önemlidir çünkü Piper yakın mesafede zayıftır ve sağlığı düşüktür. Sürekli keskin nişancı ateşi ile düşmanları kontrol altında tutmak bu konuda yardımcı olur.
 • Bea: Bea, Güç Küpü kutularını parçalamakta zorlansa da, Süperini  ve Ballı Şerbet Aksesuarını kullanmaktan kaçınmak için daha zor hale getirilebilecek uzun menzilli ve süper şarjlı atışı sayesinde düşmanları çok etkili bir şekilde yenebilir. Ek olarak, Baldan Ceket Yıldız Gücü, kısa bir süre 1 sağlık puanı ile hayatta kalmasına izin vererek, ona kaçma ve iyileşme şansı verir. Sinirli Kovan Aksesuarı inanılmaz bir alanı çalı kampçılarından ve diğer tehditlerden arındırabilir.
 • 8-BIT: 8-BIT’nin kullanışlılığı uzun menzilli saldırısından gelir. Süper yeteneği, onu çok zorlu yapan bir hasar arttırıcı yaratır. Hasar arttırıcıya sahipken ona yaklaşan çoğu oyuncu kolayca savuşturulabilir. Şarj  Yıldız Gücü, yavaş hareket hızı zayıflığını ortadan kaldırarak, genellikle eğilimli olduğu hızlı ve uzun menzilli oyuncuları kolayca yenmesine olanak tanır.
 • Rico: Rico çok uygun; ancak mekaniği nedeniyle Mağara Arası gibi çok sayıda duvarı olan haritalarda çok tehdit edici olabilir. Delme hasarı, Süper ikmallerini savuşturmak için harikadır ve çoğu hesaplaşma haritasında Rico’nun duvarları kullanarak saldırmak için birçok yaratıcı yolu vardır.
 • Jacky: Jacky’nin ana saldırısı avantajlı bir şekilde amacı ve duvarları göz ardı eder ve Asit Gölü gibi haritalardaki büyük güç kübü kutu kümelerini hızlı bir şekilde parçalamak için çok yararlıdır. Ayrıca Süper’iyle onları çekerek ve Pnömatik Güçlendirici aksesuarı ile onları avlayarak düşmanları kolayca yenebilir. Duvarların içinden ya da üzerinden saldıramayan herhangi bir oyuncu ile bir çatışmada, Jacky’nin en iyi hareketi duvarın karşı tarafında kalmak ve rakibi menziline yemleyerek kolay bir hedef sunmaktır.
 • Max: Max, gerektiğinde zorlu durumlardan kaçmak için yüksek hareket kabiliyetini ve Süper’ini kullanabilir. Ayrıca iyi hasarı, dört cephanesi ve daha da hızlı yeniden doldurulmasına izin veren Durmadan Ateş yıldız gücüne sahip olduğu için düşmanlarına çok fazla hasar verebiliyor. Süper Dolum Yıldız Gücü, ona Darryl’e oldukça benzer bir yetenek kazandırır – otomatik olarak Süper’i yükler.
 • Surge: Surge, özellikle Elektrik Atlaması Aksesuarı ve  Maksimum Etki! yıldız gücü ile çok fazla hasar verebilir ve düşmanlara etkili bir şekilde ulaşabilir! Yıldız gücü, onları çabucak yeniyor. Ek olarak, her yükseltmeyle birlikte, daha iyi hareket kabiliyeti, daha iyi menzil ve mermileri 2 yerine 6’ya bölünerek, son yükseltmesine ulaştığında düşmanların hayatta kalmasını çok zorlaştırdığı için daha da güçlenecek.
 • Edgar: Edgar’ın delici saldırıları, kısa saldırı bekleme süresi, otomatik yüklenen Süperi ve Uçuyorum! aksesuarı Edgar’ı hesaplaşmada bir tehdit haline getiriyor. Saldırı menzili zayıflığı Süper’iyle örtülüyor ve Yıldız Gücü de Edgar’a büyük fayda sağlıyor: Sert İniş  bir düşmanı sakat bırakıyor, böylece Edgar daha fazla hasar vermek için beklemek zorunda kalmıyor.

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…

Brawl Stars Tek Hesaplaşma Haritaları

Tüm Tek Hesaplaşma Haritaları

Tek Hesaplaşma Nasıl Kazanılır ?

Tek Hesaplaşma Taktikleri

 • Oyunun başında Güç Küpleri kutularına gidin. Normalde, kimse sizinle rekabet etmeden kutulara gitmeye çalışın. Ancak, başka hiç kimsenin bilmediği bir kutu konumunu biliyorsanız, ör. köşedeki kutuları, aksi takdirde daha güvenli kutuları toplamadan önce alınabilecek kutuları alabilirsiniz. Oldukça fazla miktarda Güç Küpü toplayabilirseniz, size şiddetli bir savaşta üstünlük sağlayabilir.
 • Hesaplaşmada ortak bir strateji, savaştan kaçınmak ve hayatta kalmaktır. Bu genellikle kupa kaybını en aza indirirken, aynı zamanda kupa kazanımlarını da sınırlar.
 • Hesaplaşmadaki diğer bir yaygın strateji, olabildiğince çok Güç Küpü elde etmek ve bir numara için savaşmaktır. Ancak, bu stratejiyi kullanmak her zaman bir kazançla sonuçlanmaz. Çok oyunculu bir kavgada Güç Küpleri için yarışırken belirli koşullar altında kaybedebilir, yenilebilir veya çıkarılabilirsin.
 • Başka bir strateji de, diğer oyuncuyu savaşmaya kışkırtmak, bir yandan da savaştan uzak durmaktır. Bu, menzilini diğer oyuncuları uzaklaştırmak ve daha tehlikeli alanlara hareket etmelerine neden olmak için kullanabilen uzun menzilli oyuncu ile daha etkilidir. Bir kavga başladığında, dahil olanlara zarar verirken mesafenizi koruyun, yalnızca güvende olacağınızdan emin olduğunuzda katılın.
 • Güç Küpleri kutularının arkasına saklanabilirsiniz, böylece rakipler sizin yerinize kutuya vurmaya zorlanır ve ardından sandığı açtıklarında küpü kolayca alabilirsiniz. Bunun Nita, Penny, Tara veya Sandy gibi saldırıları aynı anda birden fazla hedefi vurabilen oyuncularda işe yaramayacağını unutmayın.
 • En yaygın hatalardan biri kötü konumlandırmadır. Daha yüksek rütbelerde, ilk mağlup edilenler genellikle kendi yumurtlamalarına yakın Güç Küpleri olmayan veya birçok oyuncu arasında sıkışıp kalan ve sağlıklarını kurtarmak için saklanacak hiçbir yeri olmayanlardır.
 • Görece düşük cana sahip bir oyuncu olarak oynuyorsanız, çalıların arasında saklanmak ve düşman oyuncuların geçip pusuya düşmesini beklemek onları şaşırtabilir. Aksi takdirde, onları dışarı çıkaramayacağınızı biliyorsanız, kaçıp yeni bir çalı bulmaya çalışın.
 • Shelly, Rosa veya Bull gibi yakın menzilli bir oyuncu oynuyorsanız, çalıların arasında saklanarak düşmanları şaşırtmaya çalışın.
 • Bir kampçı tespit ederseniz, hedefinizi yerinde tutarken, onu görünür kılmak için hemen bölgeye saldırmaya başlamanız veya kendinizi uzaklaştırmanız önerilir. Bu, seçtiğiniz oyuncuyave koşullarınıza bağlıdır, ancak ormanlarda kamp yapan bir düşmanı ortaya çıkarmak veya görünür kılmak her zaman çok iyi bir fikirdir.
 • Her zaman çalıları iyice kontrol edin. Bir çalıyı kontrol ettiğinizi düşünseniz bile, bir düşman oradaki atışlarınızdan kaçıyor veya en uçta kalıyor olabilir. Bu, Poco ve Pam gibi yaygın saldırılara sahip oyuncu için daha kolaydır.
 • Kontrol ediyorsanız çalıya çok yaklaşmayın. Bir düşman üstünüze atlayabilir. Yakın menzilli oyuncu genellikle çalıları kontrol etmede kötüdür, bu yüzden çok fazla Güç Küpünüz olmadığında onlardan kaçınmanız önerilir.
 • Büyük oyuncu gruplarında ortaya çıkma olasılıklarının daha düşük olduğu İyileştirici Mantarlara yapılan değişiklik, Düzensiz Bloklar, Fırtınalı Ovalar ve Bin Göller gibi haritalarda gerçekten işe yarayabilir, onlardan hareket ederseniz takım oyuncularının olduğu alanların olduğu yerlerde. Merkez bölgede sizi yenecek ve böylece sizi fırtınaya hapsedecektir. Bununla birlikte, şimdi Şifalı Mantarlar size fırtına sırasında onlardan daha uzun süre dayanmanıza izin verecek şekilde ortaya çıkacak, ancak şunu da belirtmek gerekir ki, takım arkadaşlarından biri diğerlerini açarsa ve 1v1 olursa, Şifalı Mantarlar da aynı şekilde üzerlerinde ortaya çıkar.
 • Çalı kampı yapmaya kalkarsanız, çalıyı kontrol ettiğinizden ve çalılığa girdiğinizi kimse görmediğinden emin olun, aksi takdirde saklanırken düşman sizi rahatsız edebilir. Ayrıca, çok sayıda Güç Küpünüz yoksa yüksek trafiğe sahip çalılıklarda saklanmayın, aksi takdirde Kavgacınız diğer iki Kavgacının savaşında yenilebilir veya bir başkası sizi yenebilir.
 • Bir oyuncunun iyileştirmesi, hasar almamanın veya saldırmanın birkaç saniye sonra etkinleşir. Bunu, onları yenmekte zorluk çekiyorsanız çip hasarı vererek başka bir oyuncunun iyileştirmesinin tekmelemesini engellemek için kullanabilirsiniz. Ancak, başka birine saldırarak kendi iyileşmenizi durdurduğunuza dikkat edin, bu nedenle sağlığınız düşükse, kavgaya dönmeden önce biraz kaçmanız ve saklanmanız gerekebilir.
 • Rakibiniz bir duvarın arkasına saklanıyorsa ve fırtına yakındaysa, kaçış yollarını kesebilirseniz ya olduğu yerde kalmaları ya da daha riskli bir yoldan gitmeleri gerekir.
 • Bazı oyuncular (Shelly ve Leon gibi) oyunu kazanmak için çok Güç Küpüne ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, Süper’lerini şarj etmeye odaklanmak en önemli öncelik olmalıdır.

Tek Hesaplaşma - Brawl Stars Oyun Modu

 

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Hesaplaşma Nasıl Oynanır – Brawl Stars Hesaplaşma Videosu