Carl Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Brawl Stars Carl

Bu yazımızda Carl Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz,Carl, oyun içinde en yüksek can seviyesine sahip karakterlerden birisi olması nedeniyle; takım savaşlarında öne atılıp bütün hasarı emmesiyle biliniyor.Yüksek sağlığı ve orta derecede hasar çıktısı olan Carl Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Carl Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Carl karakteri…

Carl Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

6160 canı olan Carl Kazmasını bir bumerang gibi fırlatır. Super’i, etrafındaki herkesi taciz eden çılgın bir araba dönüşü.Carl, oyun içinde en yüksek can seviyesine sahip karakterlerden birisi olması nedeniyle; takım savaşlarında öne atılıp bütün hasarı emmesiyle biliniyor.

Carl, Aşırı Nadir Karakterlerdendir. Yüksek sağlığı ve orta derecede hasar çıktısı var. Saldırdığında, Carl kazmasını bumerang yaparak ileriye doğru uçarken veya geri dönerken vurduğu düşmanlara hasar verir. Carl kazması dönene kadar tekrar saldıramaz. Süper yeteneği, vurduğu herkese hasar vererek bir an için dönmesine ve hızını artırmasına izin verir.

İlk aksesuarı olan Sıcak Egzoz, içlerindeki düşmanlara pasif hasar veren bir dizi sıcak kaya dağıtır.

İkinci aksesuarı Uçan Kanca, Carl’ın bir sonraki saldırısının onu maksimum menziline çekmesini sağlar.

İlk Yıldız Gücü Güçlü Atış (Power Throw), kazmasının daha hızlı hareket etmesini sağlayarak yeniden doldurma hızını etkili bir şekilde azaltır.

İkinci Yıldız Gücü Koruyucu Dönüş, Süperi aktifken aldığı tüm hasarı% 30 azaltır.

Saldırı: Kazma ;

Carl Kazmasını bir bumerang gibi fırlatır. Geri dönen Kazmayı yakaladıktan sonra tekrar fırlatabilir.
Carl, düşmanlara hasar veren ve ona geri dönen bir kazma atar. Aynı düşman, fırlatıldığında ve geri döndüğünde kazma ile iki kez vurulabilir. Kazma duvarların içinden Carl’a geri dönebilir, ancak duvarların içinden fırlatılamaz. Carl’ın ana saldırısı, normal oyuncular gibi yeniden yüklenmiyor. Kazması ona döndüğünde, Carl bir cephane doldurur. Ancak, Carl’ın kazması dışarıya doğru giderken bir duvara çarparsa, duvara çarpıp zıplayacak ve Carl’a geri dönecektir. Savaş Topunda Carl, cephane kullanmadan topa ateş edebilir. Carl, her 0,5 saniyede birden fazla saldırı kullanamaz.

Süper: Hortum ;

Carl birkaç saniyeliğine çılgın bir dönüşe girerek etrafta savruluyor ve yakındaki rakiplere hasar veriyor.
Carl kazmasını döndürerek her 0,25 saniyede bir kısa bir yarıçap içindeki rakiplerine hasar verir. Carl, Süper yeteneğini kullanırken% 100 hareket hızı artışına sahip. Bu etki 3 saniye sürer ve sersemletildiğinde veya geri savrulduğunda hemen durur.

Brawl Stars Carl Kostümleri

Carl Özellikleri

Brawl Stars’ın en yüksek can seviyelerinden birine sahip olan Carl, 7.67’lik menzil seviyesi ile kendisini satın almak isteyen oyuncuları kabiliyeti ile büyülüyor.

 • Can: 6160
 • Hasar miktarı: 924
 • SÜPER Yeteneği: 588 (Kalabalığın arasına kazmasıyla atılan Carl, rakiplerine saniye başı 588 hasar verir.)
 • Süper Yetenek kullanım süresi: 3000
 • Yeniden yükleme hızı: 0
 • Saldırı hızı: 750
 • Hız: Normal
 • Menzil: 7.67
 • 1. Seviye hasar miktarı: 660
 • 9 ve 10. Seviye hasar miktarı: 924
Seviye Sağlık
1 4400
2 4620
3 4840
4 5060
5 5280
6 5500
7 5720
8 5940
9 – 10 6160

Carl Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü  : Güçlü Atış ;

Carl Kazmasını% 13 daha hızlı fırlatarak daha hızlı gitmesine ve daha hızlı geri dönmesine izin verir.
Carl’ın kazması% 13 daha hızlı hareket ederek yeniden doldurma hızını etkili bir şekilde azaltır. Bu aynı zamanda saldırı bekleme süresini azaltır ve duvarları daha iyi kullanmanıza olanak tanır.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Koruyucu Dönüş ;

Carl’ın Süper sırasında aldığı tüm hasar% 30 azalır.
Carl, Süper yeteneği süresince aldığı tüm hasarı% 30 oranında korur.

Carl Aksesuarı

Savaşçının 1. aksesuarı :  Sıcak Egzoz ;

Carl, arabasının arkasına sıcak taşlardan bir iz bırakıyor! Kayalar, üzerine basan düşmanlara saniyede 400 hasar verir.

Etkinleştirildiğinde, Carl her biri 3 saniye süren 5 saniye boyunca 0,625 saniyede bir arkasına bir yığın sıcak kaya düşürür. Her bir sıcak kaya yığını maksimum 1200 hasar verebilir. Düştüğü kaya sayısı hızına bağlıdır; Süper’ini kullanırken hareket ederse daha fazla taş düşürür ve hareketsizse yalnızca bir taş düşürür. Süper yeteneği etkiyi kesintiye uğratmaz.

Savaşçının 2. aksesuarı : Uçan Kanca ;

Carl’ın bir sonraki saldırısı kazmasının onu saldırının en uzak noktasına çekmesini sağlar.

Carl’ın bir sonraki saldırısı, onun kazmasıyla menzilinin en uzak noktasına seyahat etmesine neden olur. Saldırı onun biraz önünde kalır ancak yalnızca bir kez hasar verir. Ancak kazma, Carl’ın eski konumuna geri dönmez. Bir aksesuar sembolü, Carl’ın başının üzerinde parlayarak, bu aksesuarın kullanımını ve aynı zamanda parlayan bir saldırı joystickini işaret eder. Bu aksesuar, Carl’ın aksi takdirde yapamayacağı göller üzerinden ve ip tellerden geçmesine izin verir.

Carl İpuçları

 1. Carl’ın kazması bir engele çarptığında, sıçrayıp geri döner ve Carl’ın onu tekrar daha hızlı atmasına izin verir. Düşmanı bir duvarın yakınına iterek bu mekanizmayı kullanabilir. Kazması duvara çarptıktan sonra daha hızlı geri döneceğinden, Carl özellikle Güçlü Atış yıldız gücü ile hızlıca hasar verebilir. Bunu, Hesaplaşmada duvarların yakınındaki kutuları hızlıca kırmak için de kullanabilir. Bu, Carl’ın düşman kasasına yakın duvarları kullanarak tutarlı ve hızlı hasar verebildiği Soygunda oldukça etkili olabilir.
 2. Carl’ın Süperi, kısa mesafeden çok fazla hasar veriyor. Hasarını en üst düzeye çıkarmak için bir düşmana yaklaştığınızdan emin olun, ancak Carl’dan daha hızlı hasar veren kısa menzilli karakterlerden kaçınmanız önerilir.
 3. Carl Süperi kullanırken sağlığına dikkat ettiğinizden emin olun. Carl’ın Rosa’da olduğu gibi bir kalkanı yok, bu da onu düşman oyuncu tarafından patlatma olasılığını artırıyor. Bununla birlikte, Yıldız Gücü Koruyucu Dönüşe sahipse, bir sırasında kendini kısmen koruyabilir.
 4. Carl Süper’ini kullanırken ana saldırısını kullanamaz, ancak yine de kazması uçarken Süper’i kullanabilir.
  Carl’ın Süperi, topa herkesten daha hızlı sahip olmak için kullanılabilir. Ancak Carl, Süper’ini kullanırken topu alamaz.
 5. Kazmanın geri dönme kabiliyetinin, çalıların içinde seyahat ederken saldırırken bir dezavantaj oluşturabileceğini unutmayın. Bu, rakiplere tahmin atışları yapmaları için bolca zaman tanır.
 6. Süperi Hortum, Carl’ı oyundaki en hızlı kontrol edilebilir oyunculardan biri yapar. Bunu kaçmak için kullanın (özellikle Koruyucu Dönüş Yıldız Gücü ile daha fazla atışta hayatta kalmasına yardımcı olur) veya düşük canlı düşmanlara ulaşmak için.
 7. Carl’ın kazması geri döndüğünde, duvarlardan ve engellerden geçebilir. Bu, rakiplerin yenilmek için yalnızca bir vuruş daha yapması gerektiğinde, ancak bir duvarın arkasında saklanırken çok önemli olabilir.
 8. Carl’ın ilk aksesuarı Sıcak Egzoz , Savaş Topu gibi etkinliklerde gelen düşmanların yolunu engellemek için kullanılabilir. Soygunda kasaya çok fazla hasar vermek için Süper ve Yıldız Gücü ile eşleştirilebilir.
 9. Carl’ın diğer aksesuarı Uçan Kanca, Hesaplaşma , Elmas Kapmaca ve Kuşatma gibi olaylarda aksiyona katılmak ve geri çekilmek için kullanışlıdır, ayrıca göller ve ip çitleri üzerinden geçmesine izin vererek yardımcı olur. Ayrıca, özellikle Süper’iyle eşleştirilmişse, Piper gibi yakın mesafeden savunmasız oyunculara karşı koymak için mükemmel bir araçtır.

Hangi karakter ve oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…