Elmas Kapmaca Brawl Stars Oyun Modu

Brawl Stars Elmas Kapmaca Nasıl Oynanır?

Bu yazımızda Elmas Kapmaca – Brawl Stars Oyun Modu hakkında bilgiler verip , Elmas Kapmacada En İyi Karakterler Hangileridir , Elmas Kapmaca Nasıl Kazanılır ,Elmas Kapmaca Haritaları ,Nasıl Oynanır: Elmas Kapmaca| Brawl Stars ,Oyun modunun Amacı Nedir  ve Elmas Kapmaca Taktikleri Nelerdir onlardan bahsedeceğiz…

Brawl Stars Elmas Kapmaca Modu

 Brawl Stars Elmas Kapmaca Oyun Modu Nedir?

Elmas Kapmaca Brawl Stars
Elmas

Haritanın ortasında Elmas Madeni’nden çıkan Elmasları toplayın. Veya, onları sadece düşmüş rakiplerden alın! Oyunu kazanmak için geri sayım süresince on mücevher tutun!

Oyundaki ilk oyun modudur. 3’e 3 takımlar halinde oynanır. Oyun 3:30 saniyede biter.

Elmas Kapmaca Etkinliğinde her biri 3 oyuncudan oluşan iki takım var. Arenanın ortasında her 7 saniyede bir mor elmaslar üreten bir Elmas madeni vardır.

Elmas Kapmaca - Brawl Stars Oyun Modu
Elmas Kapmaca – Brawl Stars Oyun Modu

Oyun modunun amacı

 • Amaç ekibinizin 10 elmas elde etmesidir.
 • Bir oyuncu mağlup edildiğinde, topladıkları tüm elmasları düşürürler.
 • Bir takımda 10 elmas olduğunda, ekranda 15 saniye süren bir geri sayım görünecektir. Sayaç 0’a gelirse, geri sayımı elde eden takım kazanır.
 • Bir düşman yenilirse ve ekibinin 10’un altına düşmesine yetecek kadar elmas düşürürse geri sayım duracak ve sıfırlanacaktır.
 • Her iki takımda da 10dan fazla elmas ve aynı sayıda elmas varsa, bir takım daha fazla elmas alana kadar geri sayım başlamaz.
 • Oyunda hiçbir zaman 29’dan fazla Elmas olamaz.
 • 29. Elmas ortaya çıktığında 30 saniyelik bir geri sayım başlayacak. Bu zamanlayıcı sona erdiğinde oyun sona erecek ve en çok Elması tutan takım kazanacak.
 • Ayrıca haritada en az 10 Elmas bulunduğunda, bir oyuncu bir tane alana kadar maden daha fazla Elmas üretmeyecektir.

Elmas Kapmacada En İyi Karakterler Hangileridir ?

Elmas Kapmacada En İyi Karakterler Hangileridir ?
Elmas Kapmacada En İyi Karakterler Hangileridir ?
 • Nita: Nispeten yüksek sağlığı ve alan hasarıyla Nita, elmas toplayan düşman gruplarıyla başa çıkmak için harika bir karakter. Buna ek olarak, ayısı sadece çalıların içinde saklanan düşmanları bulup onları uzaklaşmaya zorlamakla kalmaz, aynı zamanda mücevher taşıyıcısını korumak ve mücevher taşıyıcısı alınırsa düşmanları elmaslardan uzak tutmak için de kullanılabilir.
 • Pam: Pam tartışmasız oyundaki en iyi elmas taşıyıcısıdır. Anne Kucağı yıldız gücü ve Pulse Modülatörü aksesuarııyla birlikte iyileştirici tareti, ekibini hayatta tutabilir ve yüksek sağlığı, tankının mücevher almak için biraz hasar vermesini sağlar. Anne Sevgisi yıldız gücü, düşman bölgesini çok daha kolay kontrol etmek için bu oyun modunda da kullanılabilir.
 • Poco: Poco harika bir elmas taşıyıcısıdır. Yaygın saldırıları, düşman gruplarına çok fazla zarar verebilir ve savaşta kalmak için kendisini ve takım arkadaşlarını iyileştirebilir. Poco, Rosa gibi tanklarda, özellikle de yıldız gücü : Da Capo ile çok başarılı! ve Akort Cihazı aksesuarı , tankların sürekli olarak iyileşmeye geri dönmek zorunda kalmadan sürekli olarak agresif olmasını sağlıyor.
 • Jessie ve Penny: Düşmanlar toplandığında, birden fazla hedefi vurma yetenekleri yüksek miktarda hasar verebilir ve bu da elmasları çok iyi tutmalarına olanak tanır. Süperleri aynı zamanda bir alanı kontrol etmek ve düşmanların dikkatini dağıtmak için iyidir, Penny’nin duvarların arkasına yerleştirmesi daha iyidir.
 • Tara: Süper’ini, ya kendisi veya takım arkadaşları için düşman elmaslarını kapmak için kullanabilir. Psişik Güçlendirici cihazı, çalılardaki düşmanları (özellikle elmas taşıyıcılarını) izlemek için de kullanışlıdır.
 • Rosa: Rosa’nın Süper’i, üç oyuncu da ona saldırıyor olsa bile, elmas madenine girip çıkmasına izin veriyor. Ağır sıklet olması hem elmas taşıyıcısına yetişmesine hem de onları yenmesine izin veriyor.Bitki Yaşam Yıldızı Gücü, özellikle elmas taşıyıcısı rosa ise, onu hayatta tutabilir. Büyüyen Işık aksesuarı, taşlarla çok daha kolay girip çıkmak için çalı şeritlerini birbirine bağlayabilir.
 • Gene: Gene’nin Süperi, birisini kaçarken yakalamak için kullanılabilir, bu da ekibinizin işini kolaylaştırır. Ayrıca elmastaşıyıcısına da vurabilir ve potansiyel olarak oyunun kaderini değiştirebilir. Büyülü Sis Yıldız Gücü bu mod için çok önemlidir çünkü Gene’nin takım arkadaşları elmasları almaya çalışırken muhtemelen yaralanacak dolayısıyla takım arkadaşlarını, özellikle de elmas taşıyıcısını iyileştirebilir.
 • Tick : Tick, etrafındaki alanı kontrol etmek için kullanılabilir. Süper gücünü en çok elmaslı düşmana doğru atarsanız, robotun rakibi yenme olasılığı vardır. Böyle bir durumda, elmasları almak için tanklara veya kendinize güvenin.
 • Bo: Bo, harika bir elmas taşıyıcısı olarak kullanılabilir. Süper’ini aldığında, onu elmas madeninin hemen önünde ortaya çıkarabilir. En çok elması olan düşmanı, büyük ihtimalle bomba tuzağına düşecektir.
 • Barley : Yüksek seviyeli bir elmas  taşıyıcısı olması gerekmese de erken saldırmak rakiplerin elmas madenine erişimini geciktirebilir, oyuncuları çalılıklardan uzak tutmaya zorlayabilir ve rakipleri uzakta tutarak çok elması olan takım arkadaşını güvende tutabilir.
 • Emz: Emz, bir elmas taşıyıcısı için koruma görevi görür, alan kontrol saldırısı ve Süper ile düşmanları uzak tutar. Rosa, Jacky gibi oyuncuları, ana saldırısı ve yavaşlayan Süper’in bir kombinasyonu ile pistlerinde durdurulabilir. En büyük tehditleri, onu menzilde yenebilecek düşman keskin nişancıları ve atıcılarıdır.
 • Mr.P: Mr.P harika bir elmas taşıyıcısı ve hatta iyi bir takım arkadaşını destekleyebilir. Saldırıları duvarların üzerinden sekebilir, büyük alan reddine izin verir ve düşmanların arkalarından iyileşmesine izin vermez. Süper’i bu modda çok kullanışlıdır – taşıyıcıları sürekli olarak ortaya çıkıp takım arkadaşlarınız için bir veya iki atış yapabilir veya saldırgan düşmanları arayabilir, hatta Döner Kapılar Yıldız Gücü ile daha da yardımcı olabilir, çünkü robo-taşıyıcıları ortaya çıkma oranı artacaktır.
 • Spike: Spike, çarpma anında patlayan normal saldırısı ve her yönden atılan sivri uçları nedeniyle yakın mesafeden veya gruplandırılmış düşmanlarda büyük miktarda hasar verebilir ve böylece mücevher taşıyıcısını kolayca yenebilir. Süper yeteneği, mücevher madenini kontrol etmek veya geri çekilen düşman ekibini elmaslarla yavaşlatmak için de çok kullanışlıdır.
 • Sandy: Sandy, Süper’ini yere koyarak çok fazla değer sağlayabilir ve takım arkadaşı taş arabalarının kaçmasına ve kolay galibiyet elde etmesine izin verir. Uyku Getirici aksesuarı, elmas taşıyorsa onu hayatta tutabilir. Sandy’nin ayrıca delici bir saldırısı var, bu yüzden birbirine yapışan düşmanlara hasar vurabilecek.
 • Gale: Gale, tartışmasız en iyi destek olarak bu modda oynuyor. Süper gücünü düşmanları elmaslardan veya elmas taşıyıcısından uzaklaştırmak için kullanmakla kalmaz, aynı zamanda kendisi ve takım arkadaşlarının merkezin kontrolünü hızlı bir şekilde ele geçirmesine izin vermek için  Yay İtici aksesuarını da kullanabilir. Ek olarak, yüksek hasarı, herhangi birine yaklaşırsa düşük veya orta sağlığa sahip düşmanları hızla yenmesini sağlar.
 • Colette: Colette, bu oyun modunda yaygın olan pek çok tank için iyi bir tank sayacıdır çünkü onları kolayca yenebilir. Onun Süper’i, düşmüş rakiplerden veya elmas madeninden elmas toplamak için de yararlı olabilir.
 • Max: Max, bu mod için harika bir oyuncudur çünkü aksesuarı takılıyken acele edebilir ve sonra güvenliğe çekilebilir. Max aynı zamanda onun ve takım arkadaşlarının Süper’iyle hızını artırarak ekibin elmas taşıyıcısına fayda sağlayabilir.

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…

Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları

Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları 
Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları

                Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları 

Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları

Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları 
Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları    
Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları 
Brawl Stars Elmas Kapmaca Haritaları                                                 

Elmas Kapmaca Nasıl Kazanılır ?

Brawl Stars Elmas Kapmaca Oyun Modu
Elmas Kapmaca Nasıl Kazanılır ?

Elmas Kapmaca Taktikleri

 1. Elmas madeninin etrafındaki alanı kontrol etmek, oyunun başlarında önemlidir. Ekibiniz mücevherleri göründükleri gibi toplarken düşmanı uzak tutun.
 2. Takımınızın elmaslarından çoğunu tutuyorsanız, takımınızdaki Savaşçılarınızdan destek almadan ilerlemeyin. Yedekleme olmadan mağlup olursanız, düşman ekip tüm elmaslarınızı kolayca toplar ve üstünlüğü ele geçirir.
 3. Geri sayım sırasında kaybeden ekibin bir parçasıysanız, en çok elmaslı düşmana gitmek zorunda değilsiniz. Geri sayımı durdurabilecek herhangi bir düşmanı yenin,elmasları toplayın ve geri çekilin.
 4. Geri sayım sırasında kazanan ekibin bir parçasıysanız, mücevher tutuyorsanız geri çekilmek veya takımınızın mücevherlerini tutan takım arkadaşlarınızı korumak en avantajlı olacaktır.
 5. Yaygın bir strateji, bir agresif oyuncuya, bir elmas taşıyıcısına ve bir destek oyuncuya sahip olmaktır. Agresif oyuncunun görevi, genellikle diğer takımı tahrik etmek ve bunu yapmak için düşman bölgesine girmektir. Elmas taşıyıcısı tüm mücevherleri taşımalı ve destek oyuncu tarafından korunmalıdır. Yaygın elmas taşıyıcıları Pam, Poco ve Jessie‘dir. Ayrıca elmas taşıyıcısına yardımcı olabilecek destek mekanizmalarına da sahipler.
 6. Süperlerini (Piper, Darryl, vb.) Kullanarak seyahat edebilen bir karakteri oynarken, elmas taşımadığınız sürece desteksiz olarak elmas madenine atlamaya çalışmayın.

tick ile elmas kapmaca

 

elmas kapmaca brawl stars

 

Elmas Kapmaca

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine ulaşmak için Tıklayın…

Nasıl Oynanır: Elmas Kapmaca| Brawl Stars