Gale Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Brawl Stars Gale

Bu yazımızda Gale Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz, çalışkan tamirci Gale Brawl Stars; kitle kontrolü yetenekleri, uzun menzili ve yüksek saldırı hızıyla oyunun en etkileyici destek kahramanlarından biri olan Gale Özellikleri ,Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Gale Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Gale karakteri

 

Gale Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Brawl Stars Gale karakteri

Gale Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

3600 canı olan Gale dinlenmeyen yorulmak bilmeyen bir tamircidir. Üfleyicisiyle, düşmanlarını geniş bir rüzgar ve kar atışıyla patlatırken, Süper gücü onları güçlü bir kar fırtınasıyla geri iter!
Gale, 1.Sezon:Tara’nın Çarşısı‘dan Seviye 30’da bir Brawl Pass ödülü olarak açılabilen veya Brawl Kutu’lardan açılabilen bir Kromatik Savaşçıdır. Orta derecede sağlığı ve orta derecede hasarı vardır, ancak yine de büyük miktarlarda fayda sağlayabilir. Gale, zarar veren kartopu dalgalarını ateşlemek için bir kar püskürtücü kullanıyor. Gale, Süperi ile düşmanları geri püskürtebilecek geniş ve uzun menzilli bir rüzgar ve kar oluşturabilir.

Aksesuarı, Trambolin, altında hem müttefikleri hem de düşmanları haritada fırlatmak için fırlatabilen bir fırlatma rampası oluşturur.

İlk Yıldız Gücü Sersemleten Vuruş, engellere geri itilen düşmanların sersemletilmesine neden olur.

İkinci Yıldız Gücü Dondurucu Buz, ana saldırısıyla vurulan düşmanları kısa süreliğine yavaşlatır.

Sınıf: Destek

Saldırı: Kutup Girdabı ;

Gale, düşmanlarına büyük bir kar topu duvarı fırlatıyor!
Gale, düz ve geniş bir hat üzerinde ilerleyen, her biri düşük miktarda hasar veren 6 uzun menzilli kartopu atar. Kartopları doğrudan yan yana ateşlenir ve anında yayılır. Ancak bu ani yayılma, Gale’in boş nokta menzilinde maksimum hasar verme yeteneğini sekteye uğratır, ancak sonuç olarak çalıları süpürmeyi kolaylaştırır.

Süper: Gale Fırtınası!

Gale, yoluna çıkan tüm düşmanları geri iterek, güçlü bir rüzgar ve kar fırtınası gönderir.
Gale’in Süperi, engellerden ve göllerden geçen ve düşmanları uzaklaştıran rüzgar benzeri geniş bir mermi yaratır. Fırtınayla geri itilen düşmanlar da az miktarda hasar alır.

Brawl Stars Gale Kostümleri

  • Tüccar Gale(Brawl Pass kostümü)
  • Fındıkkıran Gale(Yılbaşı kostümü)(Supercell Make kostümü)
Gale Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Gale Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Gale Özellikleri

1. Seviye Can/10. Seviye Can: 3600/4760
1. Seviye Hasar/10. Seviye Hasar: 280/392
Hareket Hızı: 720
Yeniden Dolum Hızı: 1,2 saniye
Saldırı Menzili: 8,33 8,33
Süper Saldırı Menzili: 10
Vuruş Başı Süper Şarj: %8,4/%12,5 (İlki normal saldırı, ikincisi süper saldırı değeridir.)
Sağlık ;
Seviye Sağlık
1 3600
2 3780
3 3960
4 4140
5 4320
6 4500
7 4680
8 4860
9 – 10 5040

 

Saldırı Süper
Aralık 8.33 Aralık 10
Tekrar yükle 1,2 saniye Vuruş başına süper şarj % 12.5
Saldırı başına mermi sayısı 6 Mermi hızı 5000
Vuruş başına süper şarj % 8.4 Süper genişlik 5
Mermi hızı 3000
Saldırı genişliği 2
Seviye Kartopu başına hasar Seviye Hasar
1 280 1 100
2 294 2 105
3 308 3 110
4 322 4 115
5 336 5 120
6 350 6 125
7 364 7 130
8 378 8 135
9 – 10 392 9 – 10 140

Gale Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü : Sersemleten Vuruş ;

Gale’in Süper’i artık Süper’inden gelen engellere karşı itilen düşmanları sersemletiyor.
Gale’in Süperi, düşmanları duvarlara, ip çitlere veya göllere iterse, 1 saniye boyunca sersemletilir.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Dondurucu Buz ;

Gale’in kar topları da artık rakipleri 0,3 saniyeliğine yavaşlatıyor.
Gale’in ana saldırısı bir düşmana isabet ettiğinde 0,3 saniyeliğine yavaşlayacak. Dondurucu Buz Gale’in Süperinin vurduğu düşmanları etkilemez.

Gale Aksesuarı

Savaşçının aksesuarı : Trambolin ;

Gale ayağının altına bir sıçrama rampası düşürerek hem dostlarını hem de düşmanlarını havaya fırlatır.
Etkinleştirildikten sonra, altında bir fırlatma rampası belirir ve onu baktığı yöne doğru fırlatır. Normal fırlatma rampalarına benzer şekilde, aynı zamanda oyuncuları ve düşmanları da fırlatır. Rapmanın çalıların arasına gizlenebileceğini ve süresinin belirsiz olduğunu unutmayın. Ancak, Savaş Topunda bir gol atıldıktan sonra veya Gale aksesuarını tekrar kullanırsa, rampa kaybolacaktır. Fırlatma rampası Savaş Topunda topla bir oyuncuyu fırlatırsa, topu düşürürler. Bu fırlatma rampaları, 12 kare fırlatma gücüne sahip normal fırlatma rampalarının aksine, 6 karelik fırlatma gücüne sahiptir. Gale’in ürettiği fırlatma rampaları sarı renktedir.

Gale Brawl Stars Çıkarma Taktiği

Gale, herkesin oynamak istediği ve takım savaşlarının kaderini değiştirebilen karakterlerden biri. Gale de diğer birçok karakter gibi dükkandan elmas kullanılarak satın alınabilir. Elmas kullanmak istemeyen oyuncular kutu açarak almayı da tercih edebilir.

Gale İpuçları

  1. Kartopları saldırının merkezinden kaynaklanmadığı için hedef önemli ölçüde hareket etmedikçe en fazla 4 kartopu yakın mesafedeki hedefleri vuracaktır.
  2. Gale’in Süper’i duruma bağlı olarak düşmanları kendi lehine çevirmesine izin veriyor. Ya onları kurtarmak için kendisinden ve ekibinden uzaklaştırabilir ya da düşman ekibini kendi takımına itebilir, böylece müttefik kısa menzilli oyuncuların daha fazla hasar vermesine izin verebilir.
  3. Düşmanları Hesaplaşmada zehir bulutlarına itmek için Gale’in Süper ve aksesuarının bir kombinasyonu kullanılabilir .
  4. Mesafe arttıkça daha fazla hasar verdikleri için Emz ve Piper gibi bazı oyuncularla uğraşırken dikkatli olun .Bazı durumlarda, üzerlerinde Gale’in Süper’i kullanmak istemeden büyük miktarda hasar vermelerine izin verebilir, bu nedenle onları duvarların arkasında veya Hesaplaşmada zehir bulutlarının arasına itmek daha iyidir.
  5. Gale, Savaş Topunda takımı için büyük bir varlık olabilir , çünkü aksesuarını takım arkadaşlarını hedefinin dibine yerleştirerek tekrar eyleme geçmelerine yardımcı olabilir ve Süper yeteneği, topu bir taşıyıcının elinden alırken onları uzağa savurabilir. top. Gale’in Süper’i, eğer top taşınıyorsa, topun iniş konumunu da etkileyerek potansiyel olarak düşman kalesinden 3 kare uzakta gol atmasını sağlar.
  6. Gale, Sıcak Bölgede için olağanüstü bir kontrol Savaşçısıdır . Süper yeteneği, düşmanıı geri iter, takım arkadaşlarının iyileşmesi ve müttefiklerin hasar vermesi için zaman tanır. Fırlatma rampası müttefiklerin bölgelere daha hızlı ulaşmasına ve bölgede sağlam bir savunma sağlamasına olanak tanıdığından, Gale’in aksesuarı da değerli bir yardımdır.
  7. Gale’in 3v3 modlarındaki aksesuarı, yenilgilerden hızlı bir şekilde kurtulmak veya maçın başında hızlı alan kontrolü elde etmek için takımının doğma alanında kullanılmalıdır.

Hangi karakter ve oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…