Piper Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Brawl Stars Piper

Bu yazımızda Piper Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz.2400 canı olan Piper‘ın keskin nişancı atışları, gidildikçe daha fazla hasar verir. Süper gücü ayaklarının dibine el bombaları atarken, Piper da uzaklaşıyor!Oldukça uzak bir mesafeden rakiplerinize göz dağı veren Piper Özellikleri ,Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Piper Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Piper karakteri…

 

Piper, sağlığı düşük ancak hedeflerine çok yüksek hasar verme potansiyeline sahip Epik bir karakterdir. Şemsiyesinden uzaklaştıkça daha fazla hasar veren uzun menzilli bir mermi atıyor. Süper yeteneği, düşmanlarından uzaklaşmadan önce ayaklarının dibine el bombaları atar ve patlama anında düşmanlara hasar verir.

10. Seviyede 3360 cana sahip olan Piper, 5040 süper hasar bırakma kabiliyetine sahip.

Oldukça uzak bir mesafeden rakiplerinize Piper ile göz dağı verebilirsiniz ancak, Piper’in de birtakım dezavantajları bulunuyor. Mesela yavaş bir karakter olması nedeniyle Crow gibi hızlı karakterlere kolaylıkla yem olabilir.

İlk aksesuarı  Otomatik Nişan , yan tabancadan en yakın düşmana doğru bir mermi ateşlemesine izin verir, onları geri iter ve bir an için yavaşlatır.

İkinci aksesuarı , Güdümlü Mermi, bir sonraki mermisini düşmanların üzerine getirir.

İlk Yıldız Gücü Pusu (Ambush), çalıdan ateş ederken fazladan hasar vermesini sağlar.

İkinci Yıldız Gücü Hızlı Nişancı (Snappy Sniping), bir düşmana çarptığında cephanesinin bir kısmını yeniden doldurur.

Piper Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Brawl Stars Piper karakteri

Piper Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Saldırı: Şemsilah (Gunbrella) ;

Piper, şemsiyesinin ucundan bir keskin nişancı atıyor. Atış, ne kadar uzağa uçarsa o kadar fazla şut kazanır!
Piper çok hızlı hareket eden şemsiyesinden tek bir kurşun atıyor. Mermi ne kadar uzağa giderse, mermi o kadar fazla hasar verir, bu nedenle Piper yakınındaki düşmanlara karşı daha az etkilidir, ancak menzilde ekibini desteklemede mükemmeldir. Piper’ın saldırısının çok yavaş bir yeniden doldurma hızı ve yavaş bir ateş hızı vardır. Piper her 0.5 saniyede bir defadan fazla saldıramaz.

Süper: Görüşürüz (Poppin’) ;

Piper, saldırgan taliplerden kaçınmak için atlar. Yine de onlara bir hanımefendinin iyiliği bırakıyor: jartiyerinden canlı el bombaları!
Süper’i kullanıldığında, Piper havaya sıçrayacak ve altına 4 el bombası düşecek ve bu da ağır hasar verecek ve yakındaki düşmanları patlattıklarında geri itecek. Havadayken, Piper zamanla uygulanan hasarın yanı sıra tüm hasarlara karşı tamamen bağışıktır. El bombalarının patlaması 0.7 saniye sürer ve 2 kiremit patlama yarıçapına sahiptir.

Brawl Stars Piper Kostümleri

Piper Brawl Stars’ın oyun içinde 5 farklı kostümü bulunmaktadır. Bu kostümleri satın almak için 3 farklı ödeme yöntemi yapmanız gerekiyor. Oyun içi satın alımlarla alınabilen kostümlerin olduğu gibi tamamen kutu açarak edinebileceğiniz kostümler de var.

Siz değerli okuyucularımız için Piper Brawl Stars kostümlerini listeledik;

 • Pembe Piper: 500 Yıldız Puanı
 • İskeletor Piper: 80 Elmas (Cadılar Bayramı nedeniyle piyasaya sürüldü.)
 • Aşk Meleği Piper: 150 Elmas
 • Saf Gümüş Piper: 10 bin altın
 • Saf Altın Piper: 25 bin altın
 • Çoko piper
Piper Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Piper Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Piper Özellikleri

 • Can: 2400(1.seviye)/3360 (10.seviye)
 • Hız: Normal
 • En yüksek menzilde hasar: 2260
 • Menzil: 10 birim
 • Saldırı hızı: 750
 • Yeniden yükleme hızı: 2300
 • El bombası başına hasar: 1260 (4 kez kullanabilir)
 • 1. Seviye hasar: 1520
 • 9 ve 10. Seviye hasar: 2128
 • Süper hasar: 5040
Seviye Sağlık
1 2400
2 2520
3 2640
4 2760
5 2880
6 3000
7 3120
8 3240
9 – 10 3360

Piper Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü : Pusu ;

Piper’ın saldırısı, bir çalılıkta saklandığında +800 ekstra hasar verir (maksimum menzilde).
Piper bir çalıya gizlendiğinde, ana saldırısı 800 ilave hasar alarak maksimum menzilde 2928 hasar vermesine izin verir. Mermi ayrıca standart halkaların yerini alan bir gökkuşağı izi alır. Piper’ın mühimmat çubuğu, bir çalının içine gizlendiğinde normal turuncu yerine sarı olur. Atışın sesi de, üstündeki normal çekim yerinin biraz katmanlı sesiyle değiştirildi.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Hızlı Nişancı ;

Piper saldırısıyla bir düşmana çarptığında anında 0,4 cephane doldurur.
Bir düşmana çarptığında, Piper anında 0,4 mermi doldurur ve yeniden doldurma hızını artırır. Piper kulelere veya minyonlara (Nita’nın ayısı gibi) vurursa, aynı zamanda etkinleşir. Bu, Otomatik Nişan aksesuarındaki isabetleri de içerir.

Piper Aksesuarı

Savaşçının 1. aksesuarı : Otomatik Nişan ;

Piper, en yakın düşmana bir savunma atışı yaparak 100 hasar verirken, aynı zamanda onları geri iter ve yavaşlatır.
Piper bir tabanca çıkarır ve 7 kare yarıçapındaki en yakın düşmana doğru küçük, ince, parlayan bir mermi ateşler. Mermi hedefi geri itecek ve vurulursa 0,5 saniye süreyle geçici olarak yavaşlatacaktır.Aksesuarı, Yıldız Gücü Hızlı Nişancı‘yı tetikleyebilir.

Savaşçının 2. aksesuarı : Güdümlü Mermi (Homemade Recipe);

Etkinleştirildiğinde, Piper’ın bir sonraki ana saldırısı düşmanları hedef alır.
Piper’ın bir sonraki saldırısı, en yakın düşmana doğru kıvrılan bir mermidir. Güdümlü mermiler ek bir 3.33 karo için uçar. Piper’ın başının üzerinde bu aksesuarın kullanımına işaret eden bir aksesuar sembolü ve aynı zamanda parlayan bir saldırı kumanda çubuğu olacaktır. Bu aksesuarın soğuma süresi, bu mermi vurulduktan sonra başlar.

İpuçları

 • Piper, yüksek menzilini kullanabildiği için açık alanlarda çalıların içine gizlendiğinde etkilidir.
 • Piper, düşük sağlığı ve çok yavaş yeniden yüklemesinin yanı sıra uzaktan sadece yeterli hasar vermesi nedeniyle korunmasız kalırsa kolayca alt edilebilir ve yenilebilir. Piper en çok ekibindeki diğer oyuncu tarafından korunduğunda etkilidir. Düşmanlar çok yaklaşırsa, Süper şarj edilmişse, Piper’in Süper’i kaçmak için kullanmak iyi bir fikir olabilir. Siz de nişan almalısınız çünkü aksi takdirde atladığınız yere inersiniz.
 • Ateş ederken hedefinizin hareketini tahmin etmeye çalışın. Piper’ın atışları dar olduğundan, hedefler hareket ediyorlarsa, atış yolundan çıkmamaları için hedeflerinizin önüne nişan almanız gerekecektir.
 • Piper, sadece hemen yanındaki alanı etkilediği için çok savunmacı bir Süper’e sahiptir, ancak daha riskli bir oyunda hücum olarak da kullanılabilir. Piper düşman ekibine acele edebilir, el bombalarını atabilir ve uçup gidebilir. Ek olarak, haritayı açmak için Süper’i kullanarak düşman örtüsünü yok edebilir. Bu onun yararına çünkü uzun menzili açık haritalarda daha etkili.
 • Piper’in Süperi, haritayı kendi yararınıza şekillendirmek için kullanılabilir, aksi takdirde rakiplerinizin arkasına saklanacağı duvarları yok edebilirsiniz.
 • Darryl, Bull ve Mortis gibi doğrudan koşabilen karakterler olduğu için Piper’in Süperini öncelikli olarak şarj edin.
 • Suikastçi karakterler, ortalamanın üzerinde hızları ve ona çok kolay bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olan (Mortis‘in atışı, Crow’un ve Leon‘un Süperleri, vb.), Piper’ın büyük bir karşıtıdır,
 • Piper’ın Süper’den sonra indiği konuma gelince dikkatlice düşünün. İnmesi uzun zaman aldığı için düşmanın nereye gideceğini kestirmesi kolaydır. Su bölgeleri veya duvarların arkası gibi düşmanın ulaşmasının uzun süreceği yerlere gitmeyi deneyin, ancak diğer düşmanların bulunduğu yere yakın bir yere inmediğinizden emin olun.
 • Piper’in Otomatik Nişan aksesuarı, ana saldırısı yakın mesafeden çok az hasar verdiği için onu yakın mesafeden takip eden düşmanları durdurmak için kullanılabilir. Piper’ın dar vuruşlarını yapmasına da yardımcı olabilir. Düşmanının hareket hızı azalacağı için düşmana daha kolay vurabilir veya alternatif olarak düşürülmüş hareket hızlarını kaçmak için kullanabilir.
 • Piper’ın Güdümlü Mermi (Homemade Recipe) aksesuarı, duvarların arkasında saklanan düşük cana sahip düşmanları yenmek için kullanılabilir. Piper ayrıca, saldırı menzilinin dışındaki düşmanları bitirmek için aksesuarının ekstra menzilinden yararlanabilir.

Hangi karakter ve oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…