Savaş Topu Brawl Stars Oyun Modu Rehberi

Brawl Stars Savaş Topu Nasıl Oynanır?

Bu yazımızda Savaş Topu – Brawl Stars Oyun Modu Rehberi hakkında bilgiler verip , Savaş Topunda En İyi Karakterler Hangileridir , Savaş Topu Nasıl Kazanılır ,Savaş Topu Haritaları ,Brawl Stars Savaş Topu Modu Rehberi ,Savaş Topu Nasıl Oynanır Videosu| Brawl Stars ,Savaş Topu Oyun modunun Amacı Nedir  ve Savaş Topu Taktikleri Nelerdir onlardan bahsedeceğiz…

Brawl Stars Savaş Topu Oyun Modu Nedir?

Savaş Topu -Brawl Stars Oyun Modu
Savaş Topu
 • Gol atmak için topu rakip takımın kalesine götürün!
 • Maç, bir takım iki gol attığında veya maç tamamlandığında sona erer.
 • Savaş Topunda her biri üç oyuncudan oluşan iki takım var.
 • 3’e 3 takımlar halinde oynanır. Bir maçın süresi 2.30 dakikadır.

 

 

Brawl Stars  Savaş Topu Modu Rehberi

Savaş Topu Oyun modunun amacı

 • Amaç, başlangıçta haritanın ortasında bulunan topu alarak rakip kaleye gol atmaktır.
 • İlk önce iki gol atan takım kazanır, ancak bir takım süre dolduğunda diğerinden daha fazla gol atarak da kazanabilir.
 • Takımlar berabere kalırken süre biterse, oyun 1 dakika boyunca uzatmaya gider ve tüm engeller  (kaleler haricinde) ortadan kalkar.
 • Uzatma sonunda hala berabere ise, oyun berabere biter.
 • Süper’inizi topla etkinleştirmek, topu daha da ileri götürür, ancak Süper’i kullanır. Topla bir hücumu veya Süper’i otomatik olarak hedeflemek, topu tam olarak düşman kalesinin merkezine doğru atacaktır. Topu tutuyorsanız alet kullanılamaz. Top taşıyıcı sersemlerse, geri savrulursa veya mağlup olursa, topu düşürürler.

Brawl Stars Savaş Topu

Savaş Topunda En İyi Karakterler Hangileridir ?

savaş topu en iyi karakterler

Hangi karakterin özelliklerini merak ediyorsanız karakter adı üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 • Bull : Bull’un yüksek miktarda sağlığı vardır ve önemli miktarda hasara dayanabilir. Ayrıca çok fazla hasar veriyor, bu da diğer yüksek sağlıklı dövüşçülere karşı iyi. Bull, Süperini kullanarak haritayı hızla geçebilir ve kilit duvarları kırabilir.
 • Poco : Poco, uzun menzilli, geniş bir saldırı ile orta düzeyde sağlığa sahiptir. Bu saldırı düşmanlardan geçebileceği için bir Süperini kolayca şarj edebilir. Süperi gol atmak için takım arkadaşlarını (ve kendini) iyileştirmen gerekeceğinden çok önemlidir. Yıldız Gücü Da Capo! , takım arkadaşlarını iyileştirmek için de faydalı olabilir. Poco, takım arkadaşınız gol atmak üzereyken savunmacıları savuşturmaya yardımcı olmalıdır.
 • Gale : Gale orta düzeyde sağlığa sahiptir ve orta düzeyde hasar verir. Süper yeteneği ile rakiplerini toptan uzaklaştırabilir. Sersemleten Vuruş Yıldız Gücü ile, birkaç rakibi toptan bir duvara itebilir, bu da onun veya takım arkadaşlarının topu alıp gol atmasına izin verir.
 • Frank : Frank, oyunda en fazla sağlığa sahip olan kişi. Sağlığının yüksek olması nedeniyle ateş ederken kaleye koşabilir ve topu kaleye atabilir / taşıyabilir. Süper’ini kullanarak geniş bir alandaki engelleri yok edebilir ve ayrıca düşmanları uzun süre sersemletebilir ve takımına gol atması için yeterli zaman verebilir (düşmanlar sersemletildiğinde, onlardan topu alıp topa vurabilirsiniz). Ek olarak, normal saldırısı oldukça etkilidir çünkü alan hasarı verebilir ve düşman oyuncular gruplanma eğilimindedir. Süperi hızlı şarj olur ve topa çok sık Süper vuruş yapmanızı sağlar.
 • El Primo : El Primo, oyunda en fazla sağlığa sahip 2. sırada. Tank olduğu için kaleye koşabilir ve biraz ateş ederken topu kaleye atabilir / taşıyabilir. El Primo ayrıca topu taşıyan düşmana ciddi ve sürekli hasar verebilir. Ek olarak, Süper yeteneği engelleri yok edebilir ve rakiplerden topu çalabilir, böylece düşman kalesine açıklıklar oluşturabilir ve bunu kullanarak kendi kendine pas verebilir. Her iki aksesuarda El Primo’ya yardım ediyor; Supleks Desteği, savunucuları hedeflerinden kaldırabilir veya düşmanların topu kendi hedefinize doğru yürümesini durdurabilirken, Gök Taşı Kuşağı  duvarların yakınında herhangi bir rakip varsa ve El Primo onlara ulaşırsa kaçınılmaz olarak düşman duvarlarını yok edebilir.
 • Tara : Tara, Süper’ini düşmanlarını sürüklemek için kullandığında, hepsi bir araya toplanıp ona ve takım arkadaşlarının düşmanları yenmesine izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda topu da atacaklar. Düşman takımı toplandıktan sonra gol atmak ve savunmak için avantajdan yararlanın. Bu, Tara’yı hem hücumda hem de savunmada faydalı kılar.
 • Spike : Spike yüksek hasara sahiptir; Saldırısı ıskalasa bile, ani artışlar düşmanlara yine de zarar verebilir. Buna ek olarak, Süper yeteneği düşmanları yavaşlatarak onu savunmada etkili hale getirebilir. Düşük sağlığına dikkat etmeniz gerektiği için dikkatli olun.Bununla birlikte, Spike’ın yüksek faydası olan Süperi ve menzili, çoğu açıdan onları geride bırakıyor.
 • Darryl : Darryl, hızlı bir şekilde yeniden yüklenen Süper özelliği nedeniyle kullanışlıdır. Topu Darryl’in önüne atabilir ve ardından Süper’ini topa doğru yuvarlamak, uzun bir mesafe hareket ettirmek ve topu tekrar toplamak için kullanabilirsiniz. Darryl, düşmanlarının topu düşürmesi için Süper’ini de kullanabilir. Oldukça yüksek sağlığı ve Çelik Çemberleri sayesinde, biraz ateş ederken topu kaleye atabilir / taşıyabilir.
 • Rosa : Rosa Süper’ini etkinleştirebilir ve hedefe koşabilir. Hasar azaltıcı kalkanıyla, topun kontrolünü elinde tutarken düşman saldırılarının çoğuna dayanabilir. Rosa’nın kalkanının onu sersemletme, yavaşlatma, çekme veya geri itmeye karşı bağışık yapmayacağını unutmayın.
 • Carl ve Bea: Her ikisi de herhangi bir cephane kullanmadan topa vurabilir ve Carl’ın Süper’i, takımın bir gol atmasına veya alan hasarı vermesine yardımcı olmak için kendini yeniden konumlandırmak için kullanılabilir (Tara‘nın Süper’iyle iyi çalışır), Bea’nin Süperi ise bir golü garantilemek veya rakiplerin gol atmasını engellemek. Carl’ın Uçan Kanca aksesuarı ,Aygıtı etkinleştirerek, topa tekme atarak ve topun ardından kazmasını atarak kendi kendine pas yapmak için de kullanılabilir.
 • Bibi : Bibi, kendi evinde koştuğu sopasıyla top taşıyıcısını geri itip topu düşürmeye zorladığı için hedefinizi savunmak için kullanışlıdır. Hızlı hareket hızı ve yüksek sağlığı ile hücumda da faydalıdır. Her iki Yıldız Gücü de Bibi’ye yardım eder, Home Run Bibi’yi daha hızlı koşturabilir ve potansiyel bir gol atabilir. Atış Pozisyonu Yıldız Gücü, daha fazla hasar almasına ve topu içeri sokma şansının daha yüksek olmasına izin verir.
 • Emz : Emz, kontrol savaşçısı olarak çok kullanışlıdır. Ana saldırısı düşman rotalarını engelleyebilir ve süper gücü düşmanları yavaşlatarak ilerlemelerini engelleyebilir. Emz’in ilk Yıldız Gücü : Kör Talih , düşük ve orta cana sahip oyuncuların çoğunu alarak büyük miktarda hasar vermesine izin verir. Heyecan Yıldız Gücü  Süper’ini kullanırken Emz’i iyileştirerek daha uzun süre hayatta kalmasına ve bazen topu kaleye doğru yürütmesine olanak tanır. Ek olarak, Emz’in Aksesuarı Engelleme Butonu, düşmanı uzaklaştırarak topu ellerinden çıkarabilir.
 • Jacky : Jacky, bu mod için harika bir saldırgan oyuncu. Yüksek canı ve verdiği hasarla düşmanlara baskı yapabiliyor, Süper’iyle savunabiliyor ve düşmanları geri çekilmeye zorlayan hedef bariyerlerinin arkasındaki düşmanları vurabiliyor. Jacky’nin ikinci Yıldız Gücü : Sağlam Kask, daha fazla hasar almasına ve kaleye kolaylıkla girmesine olanak tanır. Ek olarak, Jacky’nin Pnömatik Güçlendirici aksesuarı, maçın başlarında hızlı skorlar yapmak ve aksi takdirde ona karşı koyacak uzun menzilli oyunculara baskı yapmak için kullanılabilir.
 • Gene : Gene, düşmanların topu düşürmesini sağlayan birden fazla yeteneğe (aksesuara ve Süpere) sahiptir. Süper yeteneği, bir düşmanı takımınız için sorun yaratabilecek kaleden uzaklaştırmak için ofansif olarak kullanılabilir ve aksesuarı, topu duvarların arkasında anlık olarak etkisiz hale getirmesine izin verir. Patlama potansiyeli ile birleşen yüksek hasar çıkışı, bazı hedefleri yalnızca hasarla kurtarmasına da olanak tanır.

Ayrıca bu yazımızdan tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…

Brawl Stars Savaş Topu Nasıl Oynanır

 

Brawl Stars Savaş Topu Haritaları

Brawl Stars Savaş Topu Haritaları

Brawl Stars Savaş Topu Haritaları

Brawl Stars Savaş Topu Haritaları

Savaş Topu -Brawl Stars Oyun Modu
Brawl Stars Savaş Topu Haritaları

 

Savaş Topu Nasıl Kazanılır ?

Savaş Topu Taktikleri

 • Engelleri yok edebilecek bir Süper’e sahip olan dövüşçüler (Shelly, Colt ve El Primo gibi) hücum için gerçekten faydalıdır. Yolu temizleyebilirler ve takımın kutuların etrafından dolaşmak zorunda kalmadan kaleye tekme atmasına izin verebilirler. Ancak, bir tane kullanırsanız dikkatli olun, çünkü yanınızdaki düşmanlara yardım edecek engelleri yok edebilirsiniz.
  Süper veya ana saldırısı bir düşmanı geri itebilen veya sersemletebilen (Shelly, Dynamike ve Bull gibi) dövüşçüler, düşmanın topun kontrolünü kaybetmesine neden olacağı için savunmada yardımcı olabilir.
 • Topunuz varken saldıramayacağınız için geçerli bir strateji, topu bir düşmana pas atıp onlara hasar vermeye başlamasını sağlamaktır. Ancak, hedeflediğiniz düşman takımınızın hedefine yakınsa bu stratejiyi denemeyin: çok yakın oldukları için topu ona tekmeleyebilirler.
 • El Primo veya Bull gibi bir düşmanın etrafındaki sarı noktalı halkayı fark ederseniz, onların Süperleri ile topu elinizden çıkarmaya çalışıyor olma ihtimali vardır. Sarı yüzüğü görürseniz, topu bir takım arkadaşınıza verin ya da alternatif olarak, topu düşmana atarak Süperlerini boşa harcamalarını sağlayın.
 • Crow, El Primo, Edgar ve Darryl gibi Süperleri ile seyahat edebilecek bazı oyuncular var. Süperleri, doğru zamanlanmış ve konumlandırılmışsa, hız yapan bir topu yakalamak için umutsuz zamanlarda kullanılabilir.

Hangi karakterin özelliklerini merak ediyorsanız karakter adı üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

Savaş Topu -Brawl Stars Oyun Modu Rehberi

Brawl Stars Savaş Topu En İyi Takımlar – Savaş Topu En İyi Karakterler

savaş topu en iyi takımlar
savaş topu en iyi takımlar

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Savaş Topu Nasıl Oynanır – Brawl Stars Savaş Topu Videosu