Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Brawl Stars Penny

Bu yazımızda Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz, 3200 canı olan Penny, çantalar dolusu bozuk para atarak hedefe ve arkada duran herkese zarar verir. Saldırdığı hedefe ve arkasındakilere hasar verme becerisiyle birçok oyuncunun ilgisini çekiyor.Herkesin elde etmek için uğraştığı karakterlerden biri olan Penny Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Penny Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Penny karakteri…

 

Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Brawl Stars Penny Karakteri

Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Penny, orta cana ve bir hedefe çarptığında sıçrama hasarı veren uzun menzilli bir saldırıya sahip Aşırı Nadir Karakterdir. Onun Süper’i, yüksek hasar verebilen gülleleri atan orta cana sahip bir havan kullanır.

İlk aksesuarı ;Uzaktan Patlatıcı topunu havaya uçurarak patlamaya yakalanan düşmanlara hasar verir.

İkinci aksesuarı, Kaptan’ın Pusulası, bulunduğu yere gülle saldırısı çağrısı yapar.

İlk Yıldız Gücü Son Patlatan (Last Blast), topunun yok edildikten sonra çok geniş bir aralıktaki düşmanları hedef alan gülleleri atmasına ve vurulan düşmanlara yüksek hasar vermesine izin veriyor.

İkinci Yıldız Gücü Ateş Topları (Balls of Fire), top güllelerinin yeri kısaca ateşe vermesine izin vererek, yanan bölgede kalan düşmanlara orta düzeyde hasar verir.

Süper nadir sınıfı bir karakter olduğundan çıkma ihtimali nispeten daha yüksek olan Penny’yi elde etmek isteyen oyuncuların tek yapması gereken kutu açmak.

Saldırı: Altın Mermi  ;
Penny’nin ana saldırısı, yaptığı hatadan orta büyüklükte bir altın kesesi fırlatır.

Vurursa, hedefin arkasına, 4 kare için seyahat eden koni şeklindeki bir alana ek olarak üç yığın altın sikke püskürtecek, rakipleri delecek ve her altın yığını için keseninkiyle aynı hasarı verecek. Birbirine çok yakın olan düşmanlara büyük miktarda hasar verebilir.

Süper: Yaşlı Topçu ;

Süper kullanıldığında, Penny, yüksek hasar ve sağlıkla bir top düşürür.

Bu turret, Penny’ye kısa bir mesafede herhangi bir yere fırlatılabilir.Turret sabittir ve duvarların arkasında olsalar bile düşmanlara alan hasarı veren gülleler ateşler. Bununla birlikte, oldukça yavaş bir atış hızına sahiptir ve gülleler de nispeten yavaş bir seyir hızına sahiptir ve atlatılması kolaydır.

Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Penny Süperi

Brawl Stars Penny Kostümleri

Penny ikisi elmas, biri yıldız puanıyla alınabilen 3 kostüme sahiptir. İlk kostümü Elf Penny 20 Aralık 2018’de oyuna eklenmiş, ikici kostümü Tavşan Penny ise 4 ay sonra, 19 Nisan 2019’da yayınlanmıştır. Kara Tavşan Penny adıyla 13 Mayıs 2020’de çıkan son kostümü ile birlikte tüm kostümleri ve fiyatlarını aşağıdaki listede görebilirsiniz.

 1. Elf Penny (80 elmas)
 2. Tavşan Penny (80 elmas)
 3. Kara Tavşan Penny (10000 yıldız puanı)
Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Penny Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Penny Özellikleri

Penny normal saldırılarıyla hem tek hedefe hem de birden fazla hedefe saldırabilir. Normal saldırısı orta büyüklükte bir altın kesesi fırlatır. Kese rakibe çarptığında arkasındaki 4 karelik alan içerisine koni şeklinde dağılarak hasar verir.

Süper gücü top fırlatan bir turret kurar. Top, duvarların arkasında olsalar bile rakiplere hasar verebilir. Bununla birlikte yavaş ateş eder ve atlatılması kolaydır.

Tüm Brawl Stars karakterleri gibi Penny de 7 temel özelliğe sahiptir;

 • 1. Seviye Can/10. Seviye Can: 3200/4480
 • 1. Seviye Hasar/10. Seviye Hasar: 900/1260
 • Hareket Hızı: 720
 • Yeniden Dolum Hızı: 2 saniye
 • Saldırı Menzili: 9
 • Süper Saldırı Menzili: 13,33 (Bu topun saldırı menzili. Topu kurabileceği menzil 5’tir.)
 • Vuruş Başı Süper Şarj: %20,9/%30 (İlki normal saldırı, ikincisi süper saldırı değeridir. Süper saldırı değeri topun vuruşlarını baz alır.)
 • Seviye Seviye
  1 3200
  2 3360
  3 3520
  4 3680
  5 3840
  6 4000
  7 4160
  8 4320
  9 – 10 4480

Penny Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü : Son Patlatan ;

Penny’nin Topu yok edildiğinde, her biri 1680 hasar veren yakındaki düşmanları hedef alan son bir 4 bomba barajı fırlatır.
Top yok edildiğinde veya başka bir topla değiştirildiğinde, 4 gülle atar, her biri topu yok eden en yakın düşmana ve aynı zamanda menzildeki düşmanlara 1680 hasar verir.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Ateş Topları ;

Penny’nin taretinden top gülleleri, yeri 3 saniyeliğine ateşe verdi. Yanan bölgedeki düşmanlar saniyede 400 hasar alır!
Penny’nin gülleleri bir düşmana çarptığında, 3 saniye boyunca tıpkı Barley’inki gibi davranan ancak iki saniye daha uzun süren bir yanma etkisi yaratır. Düşman yanma alanındaysa, saniyede 400 hasar alarak toplam 1200 hasar alır.

Penny Aksesuarı

Savaşçının 1. aksesuarı : Uzaktan Patlatıcı ;

Penny topunu patlatıyor! Patlama duvarları yok eder ve yakındaki düşmanlara 1500 hasar verir.

Savaşçının 2. aksesuarı : Kaptanın Pusulası ;

Penny, Topundan mevcut konumuna bir topçu saldırısı çağrısı yapar.
Etkinleştirildikten sonra, Penny’nin topu bulunduğu yere 5 top mermisi barajı fırlatır.


Penny İpuçları

 1. Bir rakip, sağlığı yüksek başka bir rakibin arkasında konumlandırıldığında, Penny’nin ana saldırısının sıçrama etkisi her ikisini de vurabilir. Bu, Mr. P‘nin Hamalları veya Nitanın Büyük Bebek Ayısı gibi Süper’lerini bir tür kalkan olarak kullanan herhangi bir oyuncuya karşı çok etkili kılar.
 2. Top kulesinin ömrünü en üst düzeye çıkarmak için, bunun için en uygun yerleşim yerlerinden biri, haritanın oyuncu tarafındaki duvarların arkasında olmalıdır. Müttefik ağır toplar, zayıf karakterkerin cesaretini kırarken veya bitirirken topu savunabilir.
 3. Jessie gibi, Penny’nin Süperi bir tutam kalkan görevi görebilir, bir süre düşman ateşini emebilir ve kendisinin veya bir müttefikinin tehlikeli bir durumdan kaçmasına izin verebilir. Bire 1500 hasar veren Cep Patlatıcı ile birlikte daha da etkilidir.
 4. Bozuk paralar çantayla aynı miktarda hasar verir. Her üç madeni para da düşmanı vurmayı başarırsa, hasar miktarını iki veya üç katına çıkarabilirler.
 5. Penny’nin topu çok uzun menzile sahip Bu strateji, topu gizlemek için bir çalı varsa daha da iyi çalışabilir ve topun fark edilmesi daha zor olduğu için potansiyel olarak daha fazla hasar vermesine izin verir. Bu strateji, düşman atıcıları tarafından karşılanabilir.
 6. Penny’nin topu uzun menzile sahip ve tüm Kuşatma haritalarının köşesine mükemmel bir şekilde yerleştirilirse, IKE’nin patlamalarının menzili dışındayken Kuşatmadaki IKE taretine vurabilir. Bu strateji, topu gizlemek için bir çalı varsa daha da iyi çalışabilir ve topun fark edilmesi daha zor olduğundan potansiyel olarak daha fazla hasar vermesine izin verir. Bu strateji, düşman atıcıları tarafından karşılanabilir.
  Ayrıca, topu rakip IKE’nin menziline atmak ve eğer Son Patlama varsa, IKE kulesine 4 gülle atmak mümkündür. Bu, IKE’nin sağlığına yaklaşık% 20-25 oranında zarar verecektir.
 7. Son Patlatan yıldız gücü , topunun imha edildikten sonra birkaç gülle fırlatmasına neden olarak büyük sıçrama hasarı verir. Bu, kısa menzilli oyuncuların topunu yok etmesini engelleyebilir. Ek olarak, Penny’nin topu bir dövüşün ortasına yerleştirdiği farklı bir oyun stili denemesine izin verir ve eğer Son Patlama kuşanıyorsa, yok edildiğinde bile, siper arkasında bile düşman ekibini bombalayacaktır.
 8. Ateş Topları yıldız gücü (Balls of Fire), düşmanın gitmeye istekli olduğu yeri kısıtlamada çok etkilidir ve genellikle kaçış rotasını keser. Bu, Elmas Kapmaca  ve Kuşatma gibi kontrole odaklanan oyun modlarında değerlidir. Verdiği ek hasar, Kasalar ve IKE kuleleri gibi sabit hedeflere karşı da etkilidir.
 9. Turretiyle bir Penny ile karşı karşıya kaldığınızda, geri adım atmayın çünkü top, ana saldırısından daha fazla hasar verecek şekilde vurur. Bundan kaçınmak için hareket etmeye devam edin ve durmayın.
 10. Penny’nin Uzaktan Patlatıcı aksesuarı, belirli haritalardaki duvarları, örneğin Savaş Topundaki düşman kalesinin önündeki duvarları yıkmak için yararlı olabilir. Yine de bu hareketin ne zaman kullanılacağına dikkat edilmesi önerilir. Süper gücü kontrol için daha değerli olabilir ve anında patlatmak dezavantajlı olabilir. Ek olarak, bir ekip üyesi bir haritada düzgün şekilde çalışması için belirli duvarlara güvenebilir.
 11. Penny’nin Son Patlatan yıldız gücü ve Uzaktan Patlatıcı aksesuarı, Soygun ve Kuşatma gibi sabit hedeflere sahip modlarda daha iyidir. Ancak Penny’nin Ateş Topları yıldız gücü ve Kaptanın Pusulası aksesuarı ile koruyabileceği kontrol miktarı, onu genel olarak daha iyi bir kombinasyon haline getiriyor. Kaptanın Pusulası, bir düşmanın onu pusuya düşürmeye veya suikast düzenlemeye kalkışması durumunda bir güvenlik ağı görevi görebilir.
 12. Penny’nin Kaptanın Pusulası aksesuarı ve Ateş Topları yıldız gücü kombinasyonu, Sıcak bölge‘da mükemmeldir çünkü Frank gibi tanklar Sıcak bölgede popülerdir ve Kaptanın Pusulası aksesuarı, her iki oyuncu da bölgedeyken kolay vuruş sağlar ve ateş, daha fazla hasar ve kontrol sağlar.
 13. Penny’nin topu, oyuncuları haritada hareket etmeye zorlar. Rakiplerinizin nereye gideceğini tahmin etmek için bunu kendi yararınıza kullanın.

Hangi karakter ve oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…