Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Brawl Stars Gene

Bu yazımızda Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz, Geçtiğimiz yılın Şubat ayında oyuna eklenen Gene Brawl Stars normal saldırısıyla hem tekli hedefe hem de çoklu hedeflere hasar verme becerisi olan, süper gücü sayesinde ise kitle kontrolü yapabilen  3200 canı olan  Gene Özellikleri ,Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Gene Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Gene karakteri…

 

Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Gene, bölünen bir mermiyi fırlatmak için sihirli lambasını kullanır. Onun süper gücü, düşmanları yakalayıp yaklaştıran sihirli bir el!

Gene, orta düzeyde sağlığı olan ve saldırılarını gerçekleştirmek için sihirli bir lamba kullanan bir Mistik bir karakterdir. Saldırısı tek bir düşmana yüksek hasar verebilir veya birden fazla düşmana daha az hasar verebilir. Gene’nin süperi, bir düşmanı yakalar ve onu Gene’nin bulunduğu yere sürükler.

Aksesuarı Üfüren Lamba (Lamp Blowout), onu iyileştirirken yakındaki tüm düşmanları geri iter.

İlk Yıldız Gücü Büyülü Sis (Magic Puffs), müttefiklerini yanında oldukları her saniye için hafifçe iyileştirir.          İkinci Yıldız Gücü Ruh Tokadı (Spirit Slap), Süper’i tam olarak yüklendiğinde ana saldırısının hasarını arttırır.

Saldırı: Duman Patlaması ;

Gene, lambasından sağlam bir sihirli duman topu fırlatır. Top bir hedefi vurmazsa bölünür ve hasarı bir koni şeklinde yayar.
Gene, hasar veren ve nispeten yavaş hareket eden orta menzilli bir top atıyor. Bir hedefi vurmazsa, bir koni şeklinde yayılan 6 mermiye bölünür (Penny‘ye benzer şekilde). Hasar aralarında eşit olarak dağıtılır ve ek 5,33 karo için yol alırlar. Penny’nin aksine, bir düşmanla temas halinde atışlar bölünmeyecek.

Süper: Büyülü El ;

Gene, lambasından sihirli bir el fırlatır. El bir düşmana çarparsa, Gene’nin bulunduğu yere geri çekilir!
Gene, engellerin arasından geçen orta menzilli bir eli vuruyor. Düşmana çarparsa, rakibi Gene’e çekecek ve bu arada düşmanın geçtiği tüm duvarları yıkacaktır. Gen, bir düşmana çekerken de saldırabilir, ancak elin kendisi zarar vermez. Gene kimseyi tutmazsa sihirli el duvarları kırmaz. Hedefi bir Elmas Kapmaca  minecartıyla vurulursa çekişi kesilir.

Brawl Stars Gene Kostümleri

Oyunda biri orta, diğeri yüksek fiyatlı diyebileceğimiz iki Gene kostümü var. İki kostüm de sadece elmasla satıldığından yıldız puanı veya altın ile satın alma şansınız yok.

 1. Korsan Gene (80 elmas)
 2. Kötü Gene (150 elmas)
Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Gene Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Gene Özellikleri

Gene, normal saldırısı ile büyülü bir duman topu atarak tek hedefe hasar verir. Eğer bu top hedefe değmezse küçük parçalara bölünüp koni şeklinde alan hasarı verir. Süper gücü rakibini yakalayarak kendisine çeker. Aksesuarı Üfüren Lamba ile kendisine yakın tüm düşmanları geri iter ve kendisini 700 sağlık puanı iyileştirir.

Tüm Brawl Stars karakterleri gibi Gene de 7 temel özelliğe sahiptir;

 • 1. Seviye Can/10. Seviye Can: 3400/4760
 • 1. Seviye Hasar/10. Seviye Hasar: 1000/1400 (1. Seviye Parça Hasarı/10. Seviye Parça Hasarı: 166/230)
 • Hareket Hızı: 720
 • Yeniden Yükleme Hızı: 2 saniye
 • Menzil: 5,67 (tek hedef) / 11 (koni şeklinde alan hasarı)
 • Süper Güç Menzili: 7,67
 • Saldırı Başına Süper Şarj: %33,5 (tek hedef) / %5,58 (alan hasarı)
Seviye Sağlık
1 3200
2 3360
3 3520
4 3680
5 3840
6 4000
7 4160
8 4320
9 – 10 4480

Gene Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü : Büyülü Sis ;

Gene, çevresindeki tüm dost oyuncuları saniyede 400 sağlık için iyileştirir.
Bu, Gene veya evcil hayvanlar ve taretler için geçerli değildir (yani Scrappy). Bu alanın boyutu, Pam’in şifa istasyonunun etki alanı boyutudur.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Ruh Tokadı ;

Gene’nin Süperi tamamen şarj olduğunda, saldırısıyla +300 hasar verir.
Bu, Gene’nin Süper’i tamamen dolduğunda, toplam 1700 hasar için ana saldırı hasarını 300 artırır. Bu aynı zamanda saldırısının mermilerinin yarılmasından kaynaklanan hasarı da orantılı olarak artırır. Gene Süper’ini kullanırsa etki kaybolur.

Gene Aksesuarı

Savaşçının aksesuarı :Üfüren Lamba ;

Gene’e yakın tüm düşmanlar anında geri püskürtülür. Gene ayrıca 600 sağlığını yeniler.
Etkinleştirildikten sonra Gene, etrafında 2,67 kiremit yarıçapı olan bir dalga yaratarak tüm düşmanları kendisinden uzaklaştırır ve aynı zamanda Gene’i 600 sağlık için iyileştirir. Bu aksesuarı kullanmak, doğal iyileşme sürecini durdurur, ancak Gene, aksesuarı tam sağlıkta etkinleştirmeye devam edebilir.

Gene İpuçları

 1. Gene, fırlatılır başlatılmaz geriye doğru yürüyerek Süper’in çekişini uzatabilir. Gene, Süper’ini ateşlerken bir fırlatma rampası kullanırsa veya ışınlanırsa da uzatılır.
 2. Bir düşman, Gene tarafından çekilirken hiçbir şey yapamaz. Bu nedenle, onları yakaladığınız anda ateş etmeye başlamanız önerilir, daha sonra değil.
 3. Çift Hesaplaşmada Gene, Bull gibi kısa menzilli oyuncularla eşleştiğinde ölümcül olabilir, çünkü birini çekmek takım arkadaşlarının onları kolayca bitirmesine izin verir. Bu daha tutarlı hale getirildi çünkü Gene Süper’ini dört tam saldırı ile tekrar yükleyebilir.
 4. Gene’nin Süperi, düşman saldırılarını ve Süperleri kesintiye uğratır, böylece Carl‘ın Süper’i, Frank’in Süper’ini indirmesini vb. Durdurabilir.
 5. Gene’nin Süperi, inanılmaz derecede faydalı bir beceri vuruşudur.                                                                         Ödül Avı ve Elmas Kapmaca gibi modlarda en yüksek değere sahip hedefi hedefleyebilir ve kolay bir patlama için onları ekibinize sürükleyebilir. Ayrıca, sağlığı düşük olan düşmanlarla savaşmanın harika bir yoludur.
 6. Süper yeteneği,Büyük Oyunda patronu müttefikler grubuna doğru sürükleyerek fazladan hasar verebilmeleri için çok etkili bir şekilde kullanılabilir.
 7. Gene’nin Süper’inin etkinliği, Düzenleyicilerin etkin olduğu Etkinliklerde kullanıldığında daha önemli olabilir. Düşmanları meteorların ineceği alana çekmek veya onları enerji içeceklerinden ve şifalı mantarlardan uzaklaştırmak için kullanılabilir.
 8. Kuşatmada Gene, Süperiyle Kuşatma Robotunu üssün dışına çekebilir. Alternatif olarak, Kuşatma Robotunu uzaklaştırmak için akseuarını kullanabilir. Bu taktikler, ekibine kuşatmayı püskürtmek için daha fazla zaman verebilir.
 9. Gene ayrıca, turretin onları hızla yenmesini sağlamak için düşmanı ekibinin turretinin menziline çekebilir (kule başka bir hedefe saldırmıyorsa, bu nedenle bunu yalnızca Kuşatma olmadığında yapmanız önerilir).
 10. Gene’nin Süper’i kullanırken, hedefinizin kim olduğuna dikkat edin. Onu bir ağır siklette veya Shelly gibi tehlikeli bir Süper şarjlı bir oyuncuda ve Hesaplaşma durumunda, çok miktarda Güç Küpü olan bir rakipte kullanmaktan kaçının; bu durumlarda bunu yapmak büyük olasılıkla geri tepmeye neden olacaktır.
 11. Gene’nin saldırısı çok geniş bir yayılma açısına sahip olduğu için çalı kontrolünde çok etkilidir. Saldırısı, Crow‘un zehrine benzer şekilde, düşmanların iyileşmesini önleyen küçük çip hasarı vermede de gerçekten etkilidir.
 12. Büyülü Sis yıldız gücü  , takım arkadaşlarının olmaması nedeniyle Tek Hesaplaşma‘da çalışmayacaktır, bu yüzden Tek Hesaplaşmada her zaman yıldız gücü Ruh Tokadını kullanın.

Hangi karakter ve oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…