Spike Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Spike Karakteri

Bu yazımızda Spike Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz,Keskin nişancı kategorisinin en değerli karakterlerinden birisi olan Spike Brawl Stars, kısa veya uzun oyun fark etmeksizin rakiplerine kan kusturması nedeniyle tercih sebebi olabilen Spike Özellikleri ,Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Spike Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Spike karakteri…

 

Spike, iğneleri havaya uçuran kaktüs bombaları ve şovu durduran bir Süper: Kaktüs dikenlerinden oluşan ve düşmanlara hasar veren ve yavaşlayan bir alan!

Spike, gruplanmış düşmanlarla başa çıkmada uzmanlaşmış, düşük sağlığı olan bir Efsanevi Karakterdir.    Saldırısı çarpma anında patlar ve her yöne sivri uçlar fırlatarak vurdukları düşmanlara hasar verir.

Süper yeteneği, etki alanında yakalanan rakiplere yavaşlayarak ve hasar veren dikenli bir mermi atar.

Sınıf : Keskin nişancı

Spike Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Brawl Stars Spike karakteri

Spike Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Aksesuarı Patlayan Yumak, Spike’ın her tarafına hızla sivri uçlar fırlatır.

İlk Yıldız Gücü Gübrele (Fertilize), Süper’in yarıçapındayken zamanla kendini iyileştirmesine izin verir.

İkinci Yıldız Gücü Falsolu Atış (Curveball), ana saldırısından fırlayan sivri uçların dairesel bir hareketle kıvrılmasına neden olur.

Saldırı: İğne Bombası ;

Spike, patlayan küçük bir kaktüse ateş ederek farklı yönlere sivri uçlar fırlatır.
Spike, bir şeye çarptığında veya maksimum menziline ulaştığında patlayan ve radyal olarak hasar veren 6 sivri uç gönderen bir kaktüs fırlatır. Model, her sivri uç arasında 60 derece olacak şekilde sabitlenmiştir ve merminin açısıyla dönmez. Mermi, temas halinde sivri uçlardan daha fazla hasar verir.

Süper: Her Yer Kaktüs! ;

Spike dikenli bir el bombası atıyor. Patlama alanında yakalanan düşmanlar hasar alır ve yavaşlar.
Spike, duvarların üzerine dairesel bir diken parçası oluşturan bir el bombası fırlatır. Etki alanındaki düşmanlar zamanla hasar alır ve hareket hızları önemli ölçüde azalır.

Brawl Stars Spike Kostümleri

Brawl Stars’ın en iyi keskin nişancı karakteri olduğu düşünülen Spike, oyuncular arasında çok fazla tutulunca Supercell yetkilileri 2 farklı Spike kostümünü satışa çıkardı.

 • Maskeli Spike : 30 Elmas
 • Sakura Spike: 80 Elmas
 • Robo Spike: 150 Elmas
Spike Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Spike Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Spike Özellikleri

Can: 3360
Ani hasar: 784 (Ani hasar 6 kez üst üste kullanılabiliyor.)
Saniye başına hasar: 560
Uzunluk: 150
Yeniden yükleme hızı: 2000
Saldırı hızı: 500
Hız: Normal Normal
Saldırı menzili: 7.67 7.67
1. Seviye hasar miktarı: 3360
9 ve 10. Seviye hasar miktarı: 4704
Süper Hasar (1. Seviye): 400
Süper Hasar (9 ve 10. Seviye): 560

Sağlık ;

Seviye Sağlık
1 2400
2 2520
3 2640
4 2760
5 2880
6 3000
7 3120
8 3240
9 – 10 3360

Spike Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü : Gübrele ;

Süper’i kullandıktan sonra Spike, etki alanında kalarak saniyede 800 sağlık yeniler.
Spike’ın Yıldız Gücü, Süper’iyle oluşturduğu kaktüs yamasında durarak saniyede 800 sağlık kazanmasını sağlar.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Falsolu Atış ;

Kaktüs bombasının sivri uçları kıvrımlı bir hareketle uçar ve hedefleri vurmayı kolaylaştırır.
Ana saldırısından atılan sivri uçlar artık düz dışarı yerine saat yönünde kıvrımlı bir hareketle hareket ederek Spike’ın saldırısının daha geniş bir alanı kapsamasına ve nihayetinde saldırısıyla daha fazla düşman vurmasına izin veriyor.

Spike Aksesuarı

Savaşçının aksesuarı : Patlayan Yumak ;

Spike, her yöne 3 dalga iğne atarak vuruş başına 520 hasar verir.
Spike, dalga başına her yöne 10 iğne atar ve her iğne düşmanlara 520 hasar verir. Bu aksesuarın sivri uçları Falsolu Atıştan etkilenmez ve kaybolmadan önce 6,67 kare ilerler.

Spike İpuçları

 1. Spike’ın sağlığı düşük, bu yüzden düşmanların size zarar vermesini önlemek için duvarların etrafında ateş edin ve düşmanın nasıl hareket edeceğini tahmin edin. Ancak, çok yüksek hasar çıktısı alarak bunu telafi ediyor.
 2. Pozisyonunuz veya dönüşünüz ne olursa olsun, saldırısındaki sivri uçlar her zaman aynı düzende yayılır. Sivri uçların nereye ineceğini bilerek bunu kullanarak düşmanı köşelerden ve duvarlardan vurmayı kolaylaştırabilirsiniz. 6 sivri uç 60 derecelik açılarla gider.
 3. Spike’ın iğneleri her yere gidebildiğinden (özellikle Patlayan Yumak aksesuarı ile), bu iğnelerden bazılarını çalılarda gizli düşmanları kontrol etmek için kullanabilirsiniz.
 4. Spike, çarpışma anında saldırısından fırlatılan birden fazla ani artış nedeniyle gruplanmış düşmana son derece yüksek hasar verebilir. Etki alanı Süper, gruplanmış düşmanlar için de sorun yaratabilir.
 5. Saldırısındaki sivri uçlar, seyahat ettikçe birbirlerinden yayıldığından, kaktüsün bir hedefin yakınında patlaması en iyisidir çünkü bu, aynı hedefe birden fazla sivri çıkma şansını artırır.
 6. Spike’ın Süperi, alan kontrolü için harika bir araçtır. Düşman takımı Elmas Kapmacada ile kaçmaya veya Savaş Topunda gol atmaya çalışıyorsa, Süper’inizle kaçışlarını yavaşlatabilirsiniz.
 7. Spike’ın Gübrele yıldız gücü, ekibinizin oyuncu desteği yoksa harika bir iyileştirme aracıdır. Kendinizi Süper’inizi çok sık şarj ederken bulursanız, düşmanlara saldırmaya devam ederken sizi tamamen iyileştirmek için üzerinize düşürmekten korkmayın. Bu aynı zamanda Hesaplaşmada yüksek hasarlı bir hedefe yaklaşırken kullanışlıdır.
 8. Spike, kritik bir hedefi savunurken, kendini iyileştirirken düşmanları yavaşlatmak ve onlara hasar vermek için Gübrele kullanabilir. Bu taktik, özellikle pusuya düşürüldüğünde Hesaplaşmada kendini savunmada da işe yarar.
 9. Spike’ın Patlayan Yumak aksesuarı , yakın mesafeden daha fazla hasar vererek Spike’ı Bull ve El Primo gibi tanklardan korumak için çok etkili hale getiriyor.

 

Hangi oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…