Leon Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Brawl Stars Leon

Bu yazımızda Leon Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri inceleyeceğiz,Leon Brawl Stars veya Brawl Stars’ın Sinsi Casusu (Stealthy Assassin) , yüksek can seviyesi, kritik hasarı oranı ve klon yaratabilme gibi sıra dışı özelliklerinden ötürü oyun içinde en çok tercih edilen karakterlerden birisi olmayı sürdüren Leon Özellikleri ,Yıldız Güçleri , Aksesuarları ve Kostümleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ayrıca Leon Nasıl Oynanırİpuçları Nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

İşte karşınızda tüm detaylarıyla Leon karakteri…

 

 

Leon Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Brawl Stars Leon karakteri

Leon Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

3200 canı olan Leon, hedefine hızlı bir bıçak salvosu fırlatır. Süper numarası, onu bir süreliğine görünmez kılan bir duman bombasıdır!
Leon, Süper’ini kullanarak düşmanlarına kısaca görünmez olma yeteneğine sahip bir Efsanevi Karakterdir. Yakın mesafeden orta düzeyde cana ve yüksek hasar çıkışına sahiptir. Bıçakları hareket ettikçe hasarı azalır. Leon aynı zamanda en hızlı hareket hızlarından birine sahip.

Aksesuarı Klon Yansıtıcı (Clone Projector), düşmanları şaşırtmak için kendisinin sahte bir versiyonunu yaratır.

İlk Yıldız Gücü Puslu Hava, ona görünmezken hareket hızı artışı sağlar.

İkinci Yıldız Gücü Gizli İyileşme (Invisiheal), görünmez haldeyken zamanla onu iyileştirir.

Sınıf: Suikastçı

Saldırı: Dönen Bıçaklar ;

Leon bileğini salladı ve dört Döndürücü Bıçak fırlattı. Bıçaklar ne kadar uzağa giderse o kadar az hasar verir.
Leon, bir koni içinde soldan sağa süpüren 4 uzun menzilli bıçak ateşler. Verilen hasar, hedeflerini vurmadan önce ne kadar ilerlediklerine bağlıdır. Leon’a yakın hedefler en fazla hasarı alır ve uzaktaki hedefler önemli ölçüde daha az hasar alır. Saldırının tamamlanması 0,55 saniye sürer.

Süper: Sis Bombası ;

Leon, 6 saniye boyunca görünmez hale gelir. Saldırırsa ortaya çıkacaktır. Leon’a yakın olan düşmanlar onu fark edebilecek.
Leon, kendisini 6 saniye boyunca görünmez hale getirerek geri çekilmesine veya bir düşmanı pusuya düşürmesine izin verir. Düşman , onu yalnızca 4 kare içindeyse görebilir. Leon görünmezken saldırırsa görünmezliğini kaybeder. Süper sırasında hasar alırsa, bir anlığına görünür olacak. Çoğu oyuncudan farklı olarak, Leon’un Süper’i vuruş sayısından ziyade verilen hasara göre ücret alır. Süper’ini kullanmak doğal sağlık yenilenmesini iptal edecektir.

Öğeleri toplamak (Elmas Kapmacadaki Elmaslar, Hesaplaşmadaki güç küpleri veya Kuşatmadaki’deki Vidalar gibi) onu bir anlığına görünür kılacak. Topu Savaş Topuda görünmezken tutmak onu da görünür kılacaktır. Düşman minyonlar (Nita’nın ayısı gibi) görünmezken onu bulamazlar, ancak müttefik minyonlar (Tara’nın Şifa Gölgesi gibi) hala Leon’u görünmezken tespit edebilir. Geri itmeler ve sersemletmeler Süper yeteneğinin süresini etkilemez.

Brawl Stars Leon Kostümleri

İşte, Leon’un bütün kostümleri;

 • Köpek Balığı Leon: 80 Elmas
 • Kurt Adam Leon: 150 Elmas (Cadılar Bayramı’na özel olarak tasarlanmış bir kostüm)
 • Sally Leon: 80 Elmas
 • Saf Gümüş Leon: 10000 Altın
 • Saf Altın Leon: 25000 Altın
Leon Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri
Leon Brawl Stars Özellikleri ve Kostümleri

Leon Özellikleri

Can: 3200
Hançer başına hasar (4): 644
SÜPER Yetenek: Duman Bombası (Görünmez olur)
SÜPER yetenek süresi: 6000
Yeniden yükleme hızı: 1900
Saldırı hızı: 600
Hız: Çok hızlı
Saldırı menzili: 9.67
1. Seviye hasar miktarı: 1840
9 ve 10. Seviye hasar miktarı: 2576
Saldırı
Aralık 9.67
yeniden yükle 1.9 saniye
Projectiles per attack 4
Vuruş başına süper şarj % 12.1-4.9 (maksimum aralığa yakın)
Saldırı yayılması 17.5°
Mermi hızı 3500
Saldırı genişliği 0.67
Sağlık
Seviye Sağlık
1 3200
2 3360
3 3520
4 3680
5 3840
6 4000
7 4160
8 4320
9 – 10 4480

Leon Yıldız Gücü

Savaşçının 1. yıldız gücü : Puslu Hava ;

Leon, Süper’ini kullandığında, görünmezliği süresince hareket hızında% 30 artış kazanır.
Leon’un hareket hızı, Süper’i aktif olduğunda% 30 artar ve görünmezken çok daha hızlı hareket etmesini sağlar.

Savaşçının 2. yıldız gücü : Gizli İyileşme ;

Leon, Süper aktifken saniyede 1000 sağlık iyileştirir.
Leon, Süper’ini kullanırken eksik sağlığı varsa, Süper’i bir saldırı ile iptal etmezse, toplam 6000 sağlığa kadar, Süper’i süresince her saniye 1000 sağlık kazanır. Bir düşman tarafından vurulduktan sonra bile iyileşmeye devam edecek.

Leon Aksesuarı

Savaşçının aksesuarı : Klon Yansıtıcı ;

Leon, düşmanlarının kafasını karıştırmak için kendi yanılsamasını yaratır.
Leon, kendisinin bir kopyasını çıkarır ve düşmanlarının kafasını karıştırmak veya kaçmasına izin vermek için bir oyalama yaratmasına izin verir. Klon, en yakın düşmanı kovalayacak ancak saldıramayacak ve düşmana ulaştığında hiçbir şey yapmayacaktır. Kullanım sırasında Leon’un sağlığını kullanacak ve Leon’un kendisinin sahip olduğu öğe sayısını (Mücevher sayısı, Güç Küpleri vb. Gibi) kopyalayacaktır. Ancak, klon iyileştirilemez ve düşman saldırılarından iki kat daha fazla hasar alır. Leon yenildiğinde klon ortadan kaybolacak ve 10 saniye sonra despawn olacaktır.Büyük Oyunda patron olarak kullanıldığında, Leon ile aynı miktarda sağlığa sahip olacak.

Leon İpuçları

 1. Leon’un hızlı hareket hızı, genellikle diğer oyuncuların çoğundan daha hızlı olduğu için düşmanlardan kaçmak için iyi olabilir.
 2. Leon, saldırısındaki tüm bıçaklara kısa mesafeden vurursa çok fazla hasar verebilir. Düşmanlara mümkün olduğunca yaklaşmak için duvarları ve çalıları kullanın .
 3. Süperi ile Leon, düşmanı daha da etkili bir şekilde pusuya düşürebilir.Düşmanları acele etmek ve onları hazırlıksız yakalamak için akıllıca kullanın.
 4. Kuşatmada Leon’nun Süperi, haritanın diğer tarafındaki kasaya saldırmak için düşman hatlarının arkasına gizlice girmek için kullanılabilir.
  Leon,Ödül Avı‘nda de etkili bir şekilde kullanılabilir. Süper yeteneği, rakiplerini tek tek seçmesine ve takım için büyük miktarda yıldız toplamasına izin veriyor.
 5. Leon’un Süper’i, bir rakibin yakınında kullanıldığında etkisiz olabilir. Çalılıklarda saklanırken Süper’ini kullanmak kaçış rotanızı giderek daha öngörülemez hale getirebilir; Bunu yaptığında artık kullanılmayan çalılara ateş ettikten sonra düşmanlar onu bulmakta zorlanabilir.
 6. Düşmanlarınızın görünmez olduğunuzu düşünmesini sağlamak için bir çalılığa doğru yürürken Süper’inizi parlatabilirsiniz. Bu, düşmanlarınız arenayı tararken ve böylece cephanelerini boşa harcarken çalıların içinde iyileşmenizi sağlar.
 7. Leon’un bıçakları aldatıcı derecede uzun bir menzile ve seyahat ettikçe genişleyen bir açıklığa sahiptir.
 8. Düşmanlarınızı dürtün ve işi yakın mesafeden bitirmek için gizliliğe geçmeden önce Süper’inizi geliştirin.
 9. Leon’un saldırısı, Bo‘ya benzer şekilde, saldırırken sola veya sağa saldırarak yoğunlaşabilir veya yayılabilir. Bu, özellikle çalıları kontrol ederken ve daha fazla alanı reddetmek için kullanışlıdır.
 10. Leon’un Yıldız Güçlerinin ikisi de Savaş Topu için gerçekten kullanışlıdır. Puslu Hava, düşmanlar Leon’un varlığından şüphe duymazken topu çabucak kapmak için kullanılabilir. Gizli İyileşme, Leon’a olağanüstü bir hayatta kalma desteği sağlayabilir ve bu da hedefinde bulunan birden fazla düşmandan çok daha fazla hasar almasını sağlar.
 11. Hesaplaşma‘da Leon’un oyun stilleri için iki seçeneği var, biri Gezici ve diğeri Üçüncü Taraf. Geziciler (Crow, Darryl, vb. Gibi), potansiyel hedefleri ararken haritada dolaşır ve birer birer seçerler. Üçüncü Taraflar (Mortis, Crow gibi) halihazırda savaşa girmiş iki kişiyi arar ve ikisinden biri yenilene kadar (tercihen yakındaki bir çalılıkta) bekler. Leon daha sonra kazanan kavgayı bitirir ve her iki güç küpü grubunu da toplar.
 12. Leon’un Gizli İyileşme yıldız gücü, onu 6 saniye boyunca her saniye 1000 sağlık için iyileştirir (Süper’in süresi sona ermeden saldırmazsanız, ki bu Yıldız Gücü ile tavsiye edilmez), bu da ona 6000 ek can verir. Bu, Leon’un görünmez kalırken ve ayrıca tespit edilirse iyileşirken güçlendirmeler veya hedefler toplamaya ihtiyaç duyabileceği Elmas Kapmaca, Hesaplaşma ve Kuşatma gibi oyun içi modlarda Puslu Havaya tercih edilir.
 13. Leon’un Gizli İyileşmesi yıldız gücünü kullanırken, bir nişanlamadan hemen önce Süper’ini etkinleştirmeyi deneyin. Düşman atışlarını boşaltırken yakın mesafede bir kez saldırmayı beklemek, saniyede 1000 sağlık iyileştirmek, Leon’a daha yakın savaşlar kazanmak için cephane ve sağlık avantajı sağlayabilir.
 14. Leon’un Süper’i hem hücum hem de savunma amaçlı kullanılabilir. Kötü bir konumdayken, Süper’inizi düşman hatlarının arkasına sızmak ve düşmanları alt etmek için kullanın. Çok fazla mücevher taşıyorsanız veya yüksek bir ödülünüz varsa, kaçmak için görünmezliğinizi kullanın ve muhalefetin size saldırmasını zorlaştırın.
 15. Leon, fırlattığınız düşmanları kandırmak için fırlatma rampalarıyla (Launch pad)haritalardaki görünmezliğini kullanabilir.
 16. Leon’un Klon Yansıtıcı aksesuarı bazı durumlarda inanılmaz derecede faydalı olduğunu kanıtlayabilir, yani Süper’iyle bir Shelly veya Colt‘a karşı. Muhtemelen Süperlerini klonda ateşleyerek etkin bir şekilde boşa harcayacaklar. Düşük sağlık durumundayken bunu denemeyin, çünkü klonunuz sahip olduğunuz sağlık miktarına karşılık verecek ve bir kişiye şarj olması gerçeği onu ele verecektir.
 17. Leon’un Klon Yansıtıcı , çalılıkların içindeyken bile en yakın düşmanı kovalayabilir ve Leon’un çalılarda düşman olup olmadığını tespit etmesine izin verir.
 18. Hesaplaşmada zehirli gaza adım atmak gerekirse, Leon’un yıldız gücü Gizli İyileşmeyi kullanarak yakın dövüşten hızla kaçabilirsiniz. Görünmez haldeyken iyileşmesi, gazın aldığı aynı hasarla çelişecek, böylece hasara birkaç saniye dayanabileceksiniz.
 19. Yıldız Güçleri:Gizli İyileşme ve Puslu Havaya farklı durumlar için iyidir. Bu, içinde kalmanız gereken bir mod ise Gizli İyileşmeyi kullanmanız ve bir yere gitmek veya kaçmak için Puslu Havayayı kullanmanız gerektiği anlamına gelir.
 20. Leon’un aksesuarı, Klon Yansıtıcı aksesuarı, delici olmayan bir saldırı ile düşmanlardan gelen hasarı emmek için bir kalkan olarak kullanılabilir.
 21. Duman Bombasını açıkta kullanırsanız, onu bir yönde yürürken kullanın ve hemen arkanızı dönün ve başka bir taraftan gizlice yaklaşın. Bu, nereden geleceğinizi daha az tahmin edilebilir hale getirecektir.

 

Hangi karakter ve oyun modunu merak ediyorsanız  üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

 Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Ayrıca bu yazımızdan Tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…