Yeni Başlayanlar İçin : Brawl Stars Rehberi

Brawl Stars, 2018 yılının sonunda iOS ve Android cihazlar için çıkışını yaptı. 3 boyutlu grafiklere sahip oyunun oldukça sevimli grafikleri bulunsa da oyunun göründüğü kadar kolay olmadığına emin olabilirsiniz. Farklı oyun modlarında seçtiğiniz birçok farklı savaşçıdan biriyle arenaya girdiğiniz ve diğer online oyunculara karşı mücadele ettiğiniz oyuna yeni başlıyorsanız tam size göre olan Yeni Başlayanlar İçin : Brawl Stars Rehberi yazımızı okuyarak başlangıç seviyesindeki oyuncular için altın değerindeki ipuçları ve taktikleri öğrenebilir, rakiplerinizi kolaylıkla alt edebilirsiniz.

Bu yazımızda Brawl Stars Oyunun Kurulumu, Brawl Stars Başlangıç Savaşçısı Seçimi ,Pc de Brawl Stars Nasıl Oynanır?, Brawl Stars Nasıl Oynanır? ,Kontroller ,Brawl Stars Kulüpler ,Brawl Kutuları ,Yeni Başlayanlar İçin Brawl Stars İpuçları gibi bilgileri bulabileceksiniz..

 

brawl stars başlangıç. rehberi
Yeni Başlayanlar İçin : Brawl Stars Rehberi

Oyunun Kurulumu

Brawl Stars’a Başlıyoruz

Brawl Stars’ı mobil cihazımıza kurup oyuna giriş yaptıktan sonra bizi oyunun genel mekaniklerinin tanıtıldığı bir öğretici bölümü karşılıyor. Burada karakterimizi nasıl hareket ettireceğimizi, nasıl saldırabileceğimizi ve özel gücümüzü nasıl kullanabileceğimizi öğreniyoruz. Ardından da öğrendiklerimizi pekiştirebilmemiz için hazırlanmış bir başlangıç maçına giriyoruz. Burada botlara karşı mücadele ettikten sonra gerçek oyunculara karşı oynamaya hazırız.

brawl stars telefona nasıl indirilir
brawl stars telefona nasıl indirilir

Brawl Stars Başlangıç Savaşçısı Seçimi

Oyunun bize sunduğu 40’tan fazla farklı savaşçı mevcut şu anda. Tabii ki bunların her birinin güçlü ve zayıf olduğu noktalar ve farklı özel güçleri bulunuyor. Brawl Stars’da ilerledikçe farklı karakterlerle deneyim sahibi olacak ve kendi oyun tarzınıza en uygun savaşçıyı seçebileceksiniz. Ancak başlangıçta bu kararı vermek biraz zor olabiliyor. Bu yüzden sizin için başlangıç seviyesinde oyunculara en uygun bazı savaşçıları inceledik.

brawl stars başlangıç rehberi karakterleri
brawl stars başlangıç rehberi karakterleri

Shelly: Bu, oyunun bize başlangıçta verdiği savaşçı. Diğer savaşçılarımızın kilidini açana kadar bir süre bununla idare etmemiz gerekiyor. Shelly, başlangıç oyuncuları için oldukça dengeli şekilde tasarlanmış bir savaşçı. Ancak oyunda ilerledikçe bazı konularda yetersiz kaldığını görecek ve diğer savaşçılara geçmek isteyeceksiniz.

Brock: Brock, oyunun en çok tercih edilen savaşçılarından bir tanesi. En uzun menzile sahip silahlardan birine sahip olması sayesinde rakiplerinizi uzun mesafelerden alt edebiliyor. Ancak sadece 600 HP’si bulunuyor. Bu savaşçının her oyun modu ve haritada oynamaya uygun olduğunu söyleyebiliriz.

El Primo: El Primo, sadece kutulardan çıkan nadir savaşçılardan biri. Ancak 1300 HP’si ile en çok tercih edilen savaşçılardan biri. Yumruklarıyla dövüştüğü için yakın mesafelerde daha etkili.

Colt: Bu da iyi menzile ve hasar miktarına sahip savaşçılardan biri. Tek seferde 5 farklı mermi ateş ederek 400’e ulaşan hasar miktarlarına ulaşabiliyor. Colt’un kilidini açmak için 60 kupaya ulaşmanız gerekmekte.

Karakterlerin üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

Ayrıca bu yazımızdan tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…

Brawl Stars ‘ı Bilgisayarda Oyna!

Eğer ki bu oyunu oynarken telefonun kasıyorsa, ısınıyorsa, kendine özel bir telefonun yoksa veya Brawl Stars ‘ı bilgisayarda oynamak istiyorsan, sana dünyanın en iyi Android Emülatörü: BlueStacks ‘ı indirmeni öneririm. Bilgisayarın ne kadar eski olursa olsun kasmasız bir oyun deneyimi sunan BlueStacks ‘ı kesinlikle tavsiye ederim. BlueStacks ‘ı İndirmek için Tıkla!

Oyunu bilgisayarda, dünyanın en hızlı ve bütün mobil oyunları kasmadan oynatabilen Android Emulator’ü BlueStacks üzerinden oynamak istiyorsanız BlueStacks’in en az 4.1 sürümü bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. BlueStacks’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra sol üst köşede ki arama butonundan oyunu arayarak veya yazılımın içinde bulunan PlayStore üzerinden Brawl Stars ’ı bularak oyunu yükleyebilirsiniz. Oyun açıldığında karşınızda klavyedeki tuşların oyunda nasıl kullanıldığı bilgisi geliyor. Burada isterseniz ayar değişikliği yapabilirsiniz. Oyunu ilk yükleyip girdiğinizde sizden hangi bölgedeki oyuncularla oyunu oynamak istediğiniz soruluyor. Biz Avrupa seçeneğini işaretledik. Daha sonra ikinci bir oyun yükleme ekranı karşınıza gelecek ve burada “download” sekmesiyle oyunu yükleyeceksiniz. “Download Play Mini Game” seçeneğini işaretledikten sonra “confirm” diyoruz ve oyun inmeye başlıyor.

Bluestacks android emulator-games

Yeni Başlayanlar İçin : Brawl Stars Rehberi

Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Kontroller

Brawler’ınızı hareket ettirmek için, sanal joystick’i değiştirmek için parmağınızı ekranın sol tarafında sürükleyin ve Brawler’ınız joystick’in çekildiği yönde hareket edecektir. Parmağınızı ekranın sağ tarafında sürüklemek Saldırı gezinme çubuğunu etkileyecektir. Nişan almak için sürükleyin ve ateş etmek için bırakın. Alternatif olarak, bir “hızlı ateş” saldırısı gerçekleştirmek için joystick’e dokunulabilir. Bu, oyuncunun en yakın hedefe otomatik olarak bir kez ateş etmesine neden olur veya eğer hiçbiri menzil içinde değilse,oyuncu en yakın hasarlı nesneye (Oyuncular, Güç Kutuları vb.) Doğru ateş eder. Hedeflenen bir atışı iptal etmek için Saldırı gezinme çubuğunu tekrar merkeze sürükleyin.

Her oyuncunun kendi güçlü Süper yeteneği vardır. Süper, düşmanı vurarak şarj olur. Tamamen şarj olduktan sonra, ekranın sağ tarafında, Saldırı joystick’in altında bulunan sarı joystick ile kullanılabilir. Daha sonra Süper, joystick’in hedeflendiği yönde ateşlenecektir. Normal Saldırı joystickine benzer şekilde, Süper joystick, Süper’i en yakın hedefe otomatik olarak ateşlemek için basitçe dokunulabilir. Brawler’ınız yenilirse Süper’in hücumu kaybolmaz. Saldırı joystick’iniz gibi, joystick’i tekrar merkeze sürükleyerek hedeflenen Süper’i iptal edebilirsiniz.

Ekrandaki kontrollerin konumları oyun ayarlarından ayarlanabilir.

Oyuncunuzun başının üzerinde iki durum çubuğu görüntülenir. En iyisi, oyuncunun ne kadar sağlığı kaldığını gösterir.Oyuncu hasar alırken sağlık kaybedilir ve  sağlığı sıfıra ulaşırsa oyuncu ölür. Karakteriniz 3 saniye boyunca saldırmaz veya hasar almazsa, sağlığı zamanla yenilenmeye başlayacaktır. Alt çubukta, oyuncunun kaç saldırıya hazır olduğunu gösteren bölümler vardır. Çoğu oyuncu, aynı anda en fazla üç saldırı hazırlayabilir ve her saldırı bir tam segmenti boşaltır. Saldırılar zamanla otomatik olarak yenilenir.

Savaşçıların seçilebilir iki Yıldız Gücü ve bir veya iki Aksesuarı vardır. Yıldız Güçleri, 9. Güç Seviyesi’nde açılabilen pasif yeteneklerdir ve Cihazlar, 7. Güç Seviyesi’nde açılabilen sınırlı kullanımlı aktif yeteneklerdir. Cihazların 3 kullanımları arasında 5 saniye bekleme süresi vardır.

brawl stars nasıl oynanır

 

Oyun

Savaşlar, Etkinlik Seçimi sekmesinde başlar. 8 ana Etkinlik türü vardır: Elmas Kapmaca,Hesaplaşma, Çift Hesaplaşma, Savaş Topu, Soygun,Ödül Avı, Kuşatma ve diğer oyunculara karşı savaştığınız Sıcak Bölge. Her Etkinliğin farklı bir ana hedefi vardır. Daha fazla bilgi için kendi sayfalarına bakın.Bir seferde 7 farklı olay aktif olabilir.

Maç oynamak size Brawl Pass’te ilerlemek için kullanılan Jeton kazandırır.Jeton bankası bir seferde en fazla 200 Jeton tutabilir ve her 2 saat 24 dakikada bir bankaya 20 Jeton eklenir ve 200 ile sınırlandırılır. daha fazla kazanmak için.

Normal Etkinliklere ek olarak, dördüncü etkinlik alanında her hafta sonu bir Özel Etkinlik açılır. Sıralanmazlar, yani bu etkinliklerde kazanmak veya kaybetmek kişinin Kupa sayısını etkilemez. Bu Etkinlikler, görevler biçiminde büyük miktarda Jeton verir.

Özel Etkinlik Büyük Oyun, Robot İşgali, Boss Savaşı veya Süper Şehir Saldırısı olabilir.

Tüm Brawl Stars Oyun Modları Listesine Ulaşmak için Tıklayın…

Brawl Kutuları

Brawl Kutular; Jetonlar, Güç Puanları, Aletler, Yıldız Güçleri, yeni Savaşçılar ve maçlardan kazanılan sonraki 200 Jetonu ikiye katlayan Jeton Katlayanlar için% 3 bonus şansı içerebilir. Yeni bir Brawler alma şansı kişisel şans değerinize bağlıyken, eşya alma şansı sabittir. Yinelenen Savaşçılar alınmaz ve 9. seviyeye bir oyuncu almak için yeterli Güç Puanı toplandığında, o oyuncu için artık Güç Puanı bulunmayacaktır.

Oyuncunun tüm kilidi açılmış Savaşçıları maksimum miktarda Güç Puanına sahip olduğunda, Brawl Kutuları artık Güç Puanları içermeyecek ve bunun yerine, bunun yerine alınan Güç Puanı miktarının iki katı temel alınarak daha fazla altın ödüllendirilecek. Kazanılan Altın ve Güç Puanı miktarı önemli ölçüde değişebilir; ancak, açılan her kutudan ilerlemeyi garanti etmek için bir minimum değer belirlenmiştir.

Brawl Kutular, çekilişe göre öğeleri ödüllendirir. Brawl Kutularda maksimum 3 eşya ve tek çekiliş, Büyük Kutular 4 eşya ve 3 çekiliş ve MegaKutular 6 eşya ve 10 çekiliş olacak. Bir sonraki öğe yeni bir oyuncu / Aksesuar/ Yıldız Gücü ise, sağ alt köşede kalan öğelerin yanındaki kutu parlak kırmızı renkte yanar.

Her 30 çekilişte oyuncunun şans değeri% 0,0048 artar. Oyuncunun şans değeri, bir Efsanevi Karakter alma şansını artırır ve oyuncunun nadirliğine bağlı olarak azalır. Nadir şansı% 0,0048, Süper Nadirleri% 0,0096, Destansı% 0,0144, Efsaneleri% 0,024 ve Efsaneleri% 0,048 azaltır. Oyuncular, o Brawl Pass sezonu için belirli bir Kromatik Karakterin mevcut nadirliğini, kendi sınıfının altındaki “i” işaretini kullanarak Brawler menüsünde görebilir. Kromatik Karakterlerin, oyuncunun şans değerini Epik Karakterlere benzer şekilde% 0,0144 azaltır. Oyuncunun genel şansı, Mağazadaki Büyük ve Mega Kutuların açıklamalarındaki “i” ye basarak görüntülenebilir. Belli bir miktar çekilişten sonra tüm ödüller garantilidir; bu, düşme şansından etkilenir. Düşme şansı ne kadar düşükse, o belirli düşüşü garanti etmek için gereken çekiliş miktarı o kadar yüksek olur.

Brawl stars Kutuları
Yeni Başlayanlar İçin : Brawl Stars Rehberi

Kulüpler

Kulüpler, oyuncuların sohbet etmek ve birlikte Brawl’a odalara katılmak için katılabilecekleri oyun içindeki sosyal gruplardır. Kulüpler, oyunun Sosyal sekmesinden oluşturulabilir veya bunlara katılabilir. Kulüpler ayrıca Kulüplerin Kupa puanlarına göre kendi liderlik tablolarına sahiptir. Bir Kulübün Kupa puanı, Kulüp üyelerinin bireysel Kupa sayıları eklenerek hesaplanır. Her Kulübün en fazla 100 üyesi olabilir.

Yeni Başlayanlar İçin Brawl Stars İpuçları

Yeni Başlayanlar İçin Brawl Stars İpuçları
Yeni Başlayanlar İçin : Brawl Stars Rehberi
 • Rolünüzü bilin. Farklı Karkterler, farklı şeyler için en iyisidir. Örneğin, El Primo ve diğer ağır toplar çok fazla hasar alabilir ve ekibindeki diğer oyuncuyu koruyabilir, ancak Brock ve Piper gibi karakterler, uzun menzilli destek için en iyisidir.
 • Karakterinizin saldırılarının ne kadar hızlı olduğunu bilin. Dövüşçünüzün saldırısının hedefine ulaşması biraz zaman alırsa, hareket ediyorsa hedefinizin önüne nişan almalısınız, yoksa ıskalarsınız.
 • Ne zaman geri çekileceğini bil!
 • Oyuncular ateş etmediklerinde veya vurulmadıklarında iyileşirler. Sağlığınız azalırsa, sağlığınızı geri kazanmak için bir süre saklanmanız en iyisi olabilir, ancak bunun rakibinize de aynı şeyi yapma fırsatı verebileceğini unutmayın.
 • Düşman saldırılarını atlatmaya çalışın. Yakın mesafeden yapılan saldırılardan kaçmak kolay olmasa da, Brock‘un roketi gibi uzun menzilli mermiler ve fırlatıcılar doğru ateşleme teknikleriyle sıyrılabilir.
  • Yaygın bir teknik, yanlara doğru yürümek ve yolunuza çıkan menzilli bir saldırıyı görür görmez dönmektir. Düşman muhtemelen ileriye nişan alarak saldırılarını zamanlayacağından, saldırıları ıskalayacaktır.
 • Bir oyuncunun vuruş alanı (saldırıların onlara ulaşıp kurup hasar verebileceği alan), oyuncunun kendisinin değil, ayaklarının etrafındaki halka tarafından gösterilir. Bu alan, her oyuncu için nispeten aynı boyuttadır.
  • Pam, 8-BIT, Sandy ve tüm ağır toplar dahil olmak üzere biraz daha büyük bir vuruş alanına sahip birkaç oyuncunun istisnası vardır.
 • Bir oyuncunun vuruş alanı, tek bir siper bloğundan biraz daha büyüktür. Tamamen korunmak istiyorsanız, en az iki blok arkasına saklanın. Bazen bu, bazı özel mermi türlerine karşı işe yaramayacaktır (Örneğin;Jacky, Brock ve Colt ).

Karakterlerin üstüne tıklayarak onun için hazırlanmış olan detaylı sayfaya ulaşabilirsiniz…

Ayrıca bu yazımızdan tüm Brawl Stars Karakterleri Hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz…