Valheim Harita Rehberi

Valheim Harita Rehberi ; İşaretçiler, en iyi dünya tohumları ,Valheim harita kılavuzu: Harita işaretçileri, ping ve konsol komutları nasıl yerleştirilir bu yazımızda bulabileceksiniz…

Valheim haritanızı açıp uzaklaştırdıysanız, prosedürel olarak oluşturulmuş her dünyanın ne kadar büyük olduğunu bilirsiniz. İlk bakışta ürkütücü görünse de, kendinize bir veya iki tekne aldığınızda, bu bilinmeyen bölgelerin bir kısmını keşfetmeye başlayabilirsiniz. Elbette, erken dönemlerde belirli biyomlara dikkat etmelisiniz — Ovalara veya Dağlara girmeyi düşünmeden önce en iyi Valheim zırhıyla donatıldığınızdan emin olmanız gerekir, ancak bazı eğlenceler var. ortaya çıkıp bilinmeyeni keşfetmekten alıkonulabilir.

Bunu söyledikten sonra, Viking arafında geçirdiğiniz zamanı biraz daha kolaylaştıracak birkaç şey var. Ayrıca, daha aşağılarda kontrol etmek isteyebileceğiniz çeşitli Valheim dünya tohumlarının bir listesini de bulabilirsiniz veya alternatif olarak, belirli yerleri veya nesneleri bulmanızı sağlayan bir harita oluşturucu da vardır. İşte harita hakkında bilmeniz gerekenler….

Valheim Harita Rehberi

Valheim harita kılavuzu: Harita işaretçileri, ping ve konsol komutları nasıl yerleştirilir

Harita işaretçileri

İlk doğduğunuzda, mini haritanız çok çıplak görünecek. Valheim haritasını daha fazla keşfetme ve değerli malzemeler ve alanlar keşfetme şansını yakaladıktan sonra, daha sonra geri dönmelerini kolaylaştırmak için işaretler yerleştirmek iyi bir fikirdir. Bir harita işaretçisi yerleştirmek için, haritanızı açmak için M’ye basın, sağ taraftaki işaretçilerden birini seçin, ardından bir işaretçi bırakmak için harita üzerindeki noktayı çift tıklayın. Bunları ekranın altındaki kutuyu kullanarak etiketleyebilirsiniz, böylece her noktada sizi neyin beklediğini bilirsiniz. Bir işaretleyiciyi kaldırmak için üzerine sağ tıklayın (Fare-2).

Ping

Belirli bir noktaya ping atmak istiyorsanız, haritayı açın ve istediğiniz alanı işaretlemek için orta fare düğmesine (Fare-3) tıklayın. Sizinle oynayan herkes ping’i hem kendi haritasında hem de sadece oyunu oynarken görebilir, ancak bu yalnızca birkaç saniye sürer.

Konsol komutları

Adanın etrafında dolaşmaktan hoşlanmıyorsanız, Valheim’ın konsolunu (F5) açın, hilelerin etkinleştirildiğinden emin olun (imacheater yazın) ve haritanın tamamını ortaya çıkarmak için explormap yazın. Alternatif olarak, keşif ilerlemenizi sıfırlamak istiyorsanız, tekrar sisle kaplamak için resetmap yazın.

Beyaz ok ne anlama geliyor?

Mini haritanızda beyaz bir ok fark etmiş olabilirsiniz. Chris’in yararlı Valheim ipuçları listesinde haklı olarak işaret ettiği gibi, bu rüzgarın

Detatlı Bilgi için : Valheim’daki Beyaz Ok nedir?

Valheim Haritası Biyomları

Çayırlar

Çayırlar, Valheim’daki başlangıç biyomudur. Çoğunlukla çimenli, su ve ağaçlarla dolu. Geyik ve yaban domuzu da dahil olmak üzere birçok yararlı kaynak ve hayvanlar içerdiğinden ve çok az tehdit bulunduğundan üssünüzü inşa etmek için mükemmel bir yer.

Valheim Çayır Biyomu Rehberi

Kara Orman

Bir trol ya da iskeletle karşılaşırsanız ya da Meadows’un müziği ürkütücüye dönüştüyse, Kara Orman’a rastladınız demektir. Bu bölge Greydwarf Brutes ve Greydwarf Shaman gibi düşman yaratıkları içerir. Burada kalay ve bakır madenciliği yapabilir ve Çayırlarda mahsulü olmayan diğer kaynakları bulabilirsiniz. Tüccarlar da ormanın bu kısımlarında gezinirken bulunabilir.

Valheim Kara Orman Biyomu Rehberi

Bataklık

Bataklık biyomu, korkunç çetelerle dolu karanlık bir bölgedir. Draugr, Wraiths ve Blob’lar sizi burada yakalayıp hızla öldürebilir, bu yüzden sağlam bronz silahlar ve zırhlar kuşanana kadar bu bölgeyi ziyaret etmenizi önermiyorum. Doğal olarak, bölge ne kadar tehlikeli olursa, ödüller o kadar iyi olur ve hurda demir, devedikeni ve şalgam tohumları Bataklık’ta bulunabilecek en iyi malzemelerden sadece birkaçıdır.

Valheim Bataklık Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Valheim Harita Rehberi
Valheim Harita Rehberi

Dağlar

Valheim’s Dağları, pitoresk karlı manzaralar için ziyaret edilecek en iyi yerdir. Gümüş gibi değerli cevherler ve obsidiyen adı verilen sert bir malzeme içerirler. Bu yamaçlarda gizlenen kurtlara ve ejderhalara dikkat edin. Taş Golemler de bu bölgede dolaşıyor ve size gizlice yaklaşmak gibi kötü bir alışkanlığa sahipler.

Valheim Taş Golem Nasıl Yenilir?

Ovalar

Ovalar, kuru otların, küçük çalıların ve kayaların açık alanlarıdır. Bu bölgede geyiklerin tırmandığını görmek alışılmadık bir durum değil. Tırmanacak güzel bir tepe bulabilirseniz, güzel manzaralar vaadi var. Yine de Deathsquitos’a dikkat edin.

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Okyanus

Okyanusu geçmek için bir kayığa ihtiyaç duymanız dışında, bilmeniz gereken pek bir şey yok. Yılanların Valheim’ın sularını istila ettiği biliniyor, bu yüzden ona hızlıca dalmanızı tavsiye etmem.

Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Mistlands

Mistlands’den daha gizemli bir bölge bulmakta zorlanacaksınız. Çok uzun, yaşlı ağaçlarla dolu ve bazı oyuncular burada canavarlar gördüklerini bildirdi.

Valheim Harita Rehberi
Valheim Harita Rehberi

En iyi Valheim dünya tohumları

Yalnız çalışıyorsanız, Valheim’da ‘iyi bir tohum’ bulmak zor. Harita prosedürel olarak oluşturulduğundan, yakınlarda her bir biyomun bulunduğu bir dünyada yumurtlamak genellikle şansa bağlıdır. Ancak, oyuncular daha fazla tohum keşfedip paylaştıkça, bu dünyalara istediğimiz gibi atlayabiliyoruz.

Bazı tohumlar sizi Bataklık’ın çok yakınında veya Kara Orman’ın hemen yakınında ortaya çıkar, bu da malzeme toplarken size zaman kazandırabilir. İşte Valheim topluluğunun şimdiye kadar keşfettiği ve paylaştığı en iyi tohumlardan bazıları. Arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız, Valheim’e özel bir sunucu da kurabileceğinizi unutmayın.

Yumuşak Çayırlarda Doğmak
Tohum: wVJCZahxX8

Valheim’da yeniyseniz yavaş başlamak iyidir. Genellikle Çayırlarda doğarsınız, ancak bu tohum özellikle Bataklık, Kara Orman ve Dağlar gibi diğer biyomlar yakınlarda olduğu için yararlıdır. Bu, belirli malzemeleri ararken adada yürüyüş yapmak için zaman kazandıracak ve Elder Valheim patronunu hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.

Valheim tüccarını bulun
Tohum: 42069lolxd

Bu dünyanın ilginç bir adı var, ama söz veriyorum harika. Tüccar Haldor’u bulmak zor ve onların varlığından bile habersiz saatlerce keyifle oynayabilirsiniz. Bir olta için pazardaysanız veya mücevherlerinizi bazı madeni paralarla değiştirmek istiyorsanız, bir sonrakine gitmeniz gereken yer burasıdır.

Doğruca Bataklığa
Tohum: SWAMPPLS

Batık Mahzenleri ziyaret etmeye hevesli misiniz? Reddit görevlileri, onları bulmayı kolaylaştırmak için bu haritadaki tüm şifreleri nazikçe işaretlediler. Böylece, Valheim demiri için madencilik yapabilir ve burada sandıklardan başka faydalı eşyalar alabilirsiniz. En iyi yanı, bu yumurtlama noktasından Bataklık alanına yürümenizdir. Unutmayın, Bataklık affetmez bir bölgedir, bu yüzden sert bronz zırh giymediğiniz sürece buraya seyahat etmeyin.

Kara Orman’da Avlanma
Tohum: yfNmtqZ5mh

Kara Orman‘a uzun süreli bir ziyarette bulunmak istiyorsanız, bu tohuma atlayın. Kara Orman’ın tam kenarında, Meadows’da doğacaksınız. Yani, bakır yatakları arayışındaysanız, biraz trol zırhı almak istiyorsanız veya Mezar Odalarını ziyaret etmeniz gerekiyorsa, bu onları almanın hızlı bir yoludur. İyi şanslar, kesinlikle buna ihtiyacın olacak.

Patron acele tohum
Tohum: HHcLC5acQt

Bu tohum, Valheim’ı olabildiğince çabuk geçmek için harika bir aday. Bu tohumda, Valheim’ın patronlarının her biri, okyanusun ötesine geçmek yerine başlangıç ​​noktanıza oldukça yakın bir yerde bulunuyor. Kısa sırayla hepsini yenmeyi denemek istiyorsanız oyuncular Reddit’te konumlarını işaretlediler.

Valheim Harita Rehberi
Valheim Harita Rehberi

Valheim harita oluşturucu nasıl kullanılır?

Valheim’ın eğlencesinin yarısı, yeni biyomlar aramak için engin dünyayı keşfetmek veya yeni üssünüz için ideal bir yer olsa da, bazen sadece neye bulaştığınızı bilmek istersiniz. Valheim prosedürel olarak oluşturulduğundan, üzerinde bulunduğunuz harita, temel malzemeleri ve hatta Valheim tüccarını aramak için kilometrelerce seyahat ettiğinizi görebilir.

Mükemmel dünyanıza ulaşmanızı sağlamak için, fan yapımı bir araç olan Valheim World Generator, riski ortadan kaldırır ve mevcut dünyanızın tohumunu (veya rastgele bir tanesini) taramanıza ve biyomları, patronları, kriptoları, tüccarları ve benzerlerini bulmanızı sağlar. . Keşif sihrinin bir kısmını ortadan kaldırsa da, bir sonraki patron veya biyomla uğraşmaya hevesliysen, bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)