Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Valheim Okyanus Biyomu Rehberi ; Okyanus biyomu, Valheim‘daki en seyrek olanlardan biridir, ancak yine de hazineleri ve tehlikeleri içerir.

Valheim tamamen keşif ve hayatta kalmakla ilgilidir, ancak bir uzun gemiye binmeden ve açık sularda yelken açmadan çok iyi bir Viking oyunu olmazdı.

Şu anda okyanus biyomları, Balıklar, Leviathanlar ve Deniz Yılanları dışında büyük ölçüde ıssızdır. Bununla birlikte, geliştiriciler Viking kültürü için temel olan bu biyomu genişletme planlarını açıkladılar. İşte okyanus biyomunda şu anda bulmayı bekleyebileceğiniz şeyler için rehberimiz.

Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Valheim Okyanus Biyomu – Kaynaklar

Valheim Okyanus Biyomu Rehberi
Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Balık

Balık, oyunda bulunan daha besleyici öğünlerin bazılarının ana maddesi olan hayati bir besin kaynağıdır. Sığlıklara girip sabırla beklerseniz onları elle yakalamak mümkündür. Ardından, imleci şüphelenmeyen bir balığın üzerine hizalayın ve “E” yi tıklayın.

Sabır erdemlerinizden biri değilse, Kara Orman‘da tüccar Haldor’u arayabilir ve ondan Olta ve Yem satın alabilirsiniz.

Farenin sol düğmesini tıklayıp basılı tutarak çizgiyi yayınlayın. Daha uzun bir kullanım için, düğmeyi daha uzun süre basılı tutmanız yeterlidir, ancak sarsmak bir flaştaki dayanıklılığı azaltır, bu nedenle daha kısa atışlar genellikle daha iyidir.

Yemin takılmasını beklemek için hala biraz sabır gerekiyor, ancak yemin yüzeyin altına düştüğünü gördüğünüzde, kancayı ayarlamak için sağ tıklayın, ardından tekrar sağ tıklayın ve yemi gördüğünüzde sarmak için basılı tutun. Ekranda “Bağlandı” metni belirir.

 

Benzer Yazılar: Valheim Karve Kilidini Açma

 

Leviathans

Valheim Leviathanlar aslında Chitin için mayın çıkarabileceğiniz midyelerle kaplı canlı adalardır. Bu uysal yaratığın sırtını her çıkardığınızda, geri çekilme şansı% 10‘dur.

Geri çekilme sesi, sizi denize düşürmeden önce karaya çıkmak için yaklaşık yirmi saniyeniz olduğunu gösteren bir feryatla duyulacaktır (haklı olarak sırtına bir kazma sürdüğünüzde).

Valheim Okyanus Biyomu – Tehditler

Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Deniz Yılanları

Valheim Deniz Yılanları, şu anda denizlerde yelken açarken karşılaşacağınız tek tehdittir. Suya bağlı bu dev yılanlar hem oyuncuları hem de tekneleri vahşi kılabilir, bu yüzden mümkünse onları geniş bir doğum yapmak en iyisidir. Neyse ki don hasarına karşı hassastırlar, bu nedenle büyük miktarda Buz Okları ile birini uzaktan kesmek çok zor olmamalıdır.

Birini yenmek size Yılan Eti, Pul ve bir kupa kazandıracak. Teraziler Serpent Scale Shield’de kullanılabilirken, Serpent Meat zengin bir besin kaynağıdır ve onu kavurduktan sonra Serpent Stew içinde pişirirsiniz.

Açık Su Biyomunun Detayları

Valheim Okyanus Biyomu Rehberi
Valheim Okyanus Biyomu Rehberi

Tekne Kazaları

Tekneler, yelkenleri aşağıdayken doğrudan rüzgara doğru yelken açarak alabora olabilirler, bu nedenle her zaman rüzgarın hangi yönden estiğine dikkat edin. Bunu, ekranın köşesinde görünen pusulaya benzer bir araçla kontrol edebilirsiniz.

Tekneler ayrıca kayaların veya sığ bölgelerin tersine koşarak veya yanlarından acımasız bir kuvvet çarptığında (bir Deniz Yılanı gibi) alabora olabilirler. Bir fırtına sırasında dalgalı dalgalar genellikle bir tekneyi alabora etmek için yeterli değildir, ancak gemileri bu diğer engellere karşı daha duyarlı hale getirebilirler.

Tüm Ganimetlere Ne Olur?

Öldürülen yılanlar (ve muhtemelen gelecek herhangi bir yeni yaratık) ve açık denizde batırmayı başardığınız teknelerden herhangi biri ganimet bırakmaya devam edecek. Bu malzemeler ya okyanus tabanına batacak, ulaşılamaz hale gelecek ya da su yüzeyinde geri alınabilir şekilde yüzecektir. Bu, söz konusu ganimetin ağırlığına bağlıdır. Örneğin, sizin öldürmenizden elde edilen ödüller gibi odun da yüzecek. Ancak gemi enkazından çıkarılan hayvan postu, bozuk para veya bronz çivi gibi malzemeler batacaktır.

Sonuç olarak, Davy Jones’un Dolabına neyin kaybolacağını ve hangi eşyaları kurtarabileceğinizi belirlemek oldukça kolaydır. Düpedüz mantıksız olan tek yüzen nesne, denizde ölürseniz yüzen mezar taşınızdır. Ancak, geliştiricinin merhametinin, sırf karada değil denizde ters düştüğünüz için tüm envanterinizi kaybetmenin düpedüz çileden çıkarıcı olacağını düşünün. Aynı şekilde, geminizin envanteri, sulu bir sonla karşılaşırsanız, mezar taşınızın yanında yüzen bir sandıkta güvenli bir şekilde saklanacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: