Skyrim: Azura’nın Kara Yıldızı Nasıl Elde Edilir? | The Black Star of Azura

Skyrim: Azura’nın Kara Yıldızı Nasıl Elde Edilir? | The Black Star of Azura ; Azura’nın Kara Yıldızı, sınırsız Kara Ruhları hapsedebilen bir Daedrik Eserdir. Skyrim’deki en iyi Büyüleyici eseri nasıl elde edeceğiniz yazımızda açıklanmıştır…

Skyrim’de büyü yapmak, özellikle yüksek seviyeli ruh taşlarını yönetmek söz konusu olduğunda, zor bir iş olabilir. Büyülemek için sürekli olarak Grand Soul Gems ve Black Soul Gems satın almak çok büyük bir mali yük olabilir ve birinin herhangi bir zindanda ganimet olarak bulunabileceği her zaman garanti edilmez.

Alanı hiç tükenmeyen, parçalanmayan ve tutsak ruhuyla büyüledikten sonra tekrar kullanılabilen bir Kara Ruh Mücevheri olsa güzel olmaz mıydı? Pekala, Daedric Şafak Prensi ve Dusk’un kendisi tarafından Skyrim oyuncularına verilen eserden başka bir yere bakmayın: Azura’nın Kara Yıldızı.

Skyrim :Azura’nın Kara Yıldızı Ne Yapar?

Skyrim: Azura'nın Kara Yıldızı
Skyrim: Azura’nın Kara Yıldızı

Azura’nın Kara Yıldızı, Skyrim’de bulunan herhangi bir Kara Ruh Mücevheri ile aynı şekilde çalışan güçlü bir Daedric eseridir, önemli bir fark vardır: kullanımdan sonra bozulmadan kalır. Bu, oyuncuların başka bir Black Soul Gem bulma konusunda endişelenmeden Black Soul’ları (Men, Mer ve diğer bazı insansı NPC’ler) tekrar tekrar yakalayabilecekleri anlamına gelir.

Büyücüler, Kara Yıldız‘ı Azura‘nın Yıldızı yerine kullanma eğilimindedir çünkü bu, Grand-seviye kapana kısılmış ruhları garanti etmenin daha kolay bir yoludur. Azura’nın Yıldızı, yeniden kullanılabilir bir ruh mücevherine benzer şekilde çalışır, ancak Men ve Mer’in ruhlarını tuzağa düşüremez. Soul Trap büyüsüne sahip bir silahın yanında savaşta kullanıldığında, Kara Yıldız esasen sınırsız bir Büyük ruh kaynağıdır.

Skyrim’de Kara Yıldızn’a Nasıl Gidilir?

Skyrim: Azura'nın Kara Yıldızı
Skyrim: Azura’nın Kara Yıldızı

Black Star’ı Skyrim’de bulmak için oyuncular Winterhold’a gitmelidir. Henüz keşfedilmediyse, bir araba Dragonborn’u doğrudan bu donmuş kuzey şehrine götürebilir. Oradan batıdaki dağ geçidine girin ve ardından karlı ovalar üzerinde yükselen Azura heykelini görene kadar doğrudan güneye gidin – bir elinde ayı, diğerinde güneşi tutar. Özellikle heykelin tabanında bir dizi merdivenin yukarısında bulunan Azura Mabedi’ne ulaşana kadar bu anıta doğru ilerleyin. En üstte, Kara Yıldız arayışını başlatan Aranea adında sadık bir takipçi var.

Bundan sonra Dragonborn, “en parlak yıldızı en karanlık geceye çevirebilen bir elf büyücü”nün peşine düşer. College of Winterhold’a gidin ve birisine bunu sorun, bu da Winterhold’daki The Frozen Hearth’a yol açar. Bir Yüksek Elf büyücüsü olan Nelacar, ustası Malyn Varen’in Azura’nın Yıldızını kurcaladığını ve en son Falkreath’te Ilnata’s Deep’te görüldüğünü açıklar. Kırık Azura’nın Yıldızını bulmak için buraya gidin. Aranea’ya geri dönmek yerine Nelacar’a dön. Malyn’i yenmek için ruhunu Yıldız’ın içinde hapseder, ardından Kara Yıldız senin elinde olacak!