Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur? | Find Every Ore In 1.18

Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur? | Find Every Ore In 1.18 : Minecraft 1.18’in Caves & Cliffs Part 2 güncellemesi, dünyaların hem yerin üstünde hem de altında nasıl oluştuğuna dair bu kadar büyük değişiklikler yaparken, oyuncuların cevher bulma yönteminin önemli bir revizyona ihtiyacı olacaktı. Eski sistemde, her cevher belirli bir derinlikte üretmeye başlandı ve daha sonra en alta kadar üretmeye devam etti, yani oyuncular dipte madencilik yapabilir ve her şeyi bulabilirdi.

Yeni sistem bunu değiştiriyor. Bazı cevherler artık belirli bir derinliğin altında üretmeyecek, yani oyuncuların bazı önemli malzemeleri bulmak için uygun katmanlarda madencilik yapması gerekecek. Bazı cevherlerin belirli biyomlarda daha fazla olasılığı vardır, bu nedenle oyuncular için menüde çok fazla keşif olacak.

Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur? | Find Every Ore In 1.18

1-Elmas cevheri

Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur?
Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur?

Herkesin peşinde olduğu güzellik, Elmaslar, Overworld’de bulunabilecek en iyi cevherdir. Elmaslar ve onları bulma süreci Minecraft ikonografisinin önemli bir parçası haline geldi ve oyuncular bu güncellemeyle bunun biraz daha kolay hale geldiğini bilmekten memnun olacaklar.

Belki de bilerek, Diamond’ın nesli Redstone’a oldukça benziyor. 16. katmanda oluşmaya başlar ve Bedrock’a kadar gider. Redstone kadar yaygın olmasa da derine indikçe daha da yaygınlaşıyor. Aranacak en iyi katman Bedrock’un yolunuza çıkmasını önlemek için -59’dur, ancak oyuncular yeni devasa mağaralardan birini bulacak kadar şanslıysa, duvarlarda görünen birden fazla Elmas damarı bulabilirler.

Daha detaylı bilgi için :  Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur?

2-Zümrüt Cevheri (Emerald Ore)

Köylülerle ticaret yapmak için gerekli olan Zümrütler genellikle cevher damarlarında bulunmaz. Zümrüt elde etmek, Köylü ticareti yoluyla yapılırsa genellikle çok daha kolaydır, ancak bu, oyunculara bu süreçte bir başlangıç sağlayabilir. Bu cevher benzersizdir, çünkü yalnızca bu güncellemenin minnetle eskisinden çok daha büyük hale getirdiği Dağ biyomlarında üretilir.

Bir dağ biyomunda, Zümrütler katman 320’den (dünyanın en tepesi) -16’ya kadar üretecektir. Çoğu cevherden farklı olarak, oyuncuların gittiği dünyada çok daha fazlasını üretirler. Bu teorik olarak 320’yi onlar için en iyi yer haline getirse de, bir dağın bu kadar yüksek olması imkansız, bu da 236. katmanı bu yeşil taşları bulmak için en iyi nokta haline getiriyor.

3- Altın Cevheri (Gold Ore)

Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur?
Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur?

Herkesin istediği klasik parlak nesne olan altının Minecraft’ta sınırlı sayıda kullanım alanı bulunuyor. Aletler ve zırhlar söz konusu olduğunda neredeyse hiçbir işe yaramaz; ancak, Nether’s Piglins, bazı güzellikler karşılığında oyuncuların elinden mutlu bir şekilde alacaktır.

Olağan koşullar altında, altın, 32’den -64’e kadar olan katmanlardan oluşur ve en yaygın katman -16’dır. Bununla birlikte, bir Badlands biyomundayken, altın olasılığı büyük ölçüde artar. Bu biyomda altın, 256 seviyesinden üretilir ve standart nesline geçmeden önce seviye 32’ye iner. Baştan sona da eşit derecede yaygındır, bu nedenle Badlands biyomunun herhangi bir yerinde madencilik yapmanın yolu budur.

4-Kızıltaş Cevheri (Redstone Ore)

Her türlü çılgın mekanizma ve gelişmiş makineler için kullanışlı olan Redstone, Minecraft dünyalarının en derinlerinde bulunan en yaygın cevherlerden biridir. 16. katmanda üretmeye başlar ve Bedrock’a kadar devam eder.

En yaygın katmanları ararken, mümkün olduğunca derine inmek yapılacak doğru şeydir. Redstone, -32’nin altındaki her katmanda daha yaygın hale gelir, bu nedenle -59 civarında madencilik yapmanın yolu olacaktır. Teorik olarak biraz daha derinde yaygın olsa da, Bedrock -60 seviyesinden aşağı doğru yumurtlamaya başlar, bu da etrafındaki madenciliği çok daha zor hale getirir.

5-Lapis Lazuli Cevheri

Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur?
Minecraft: 1.18 Cevherler Nasıl Bulunur?

Hem boyama hem de büyüleme için gerekli olan tuhaf bir malzeme olan Lapis Lazuli şaşırtıcı derecede nadirdir. Normal mağaralarda ve Deepslate mağaralarında eşit miktarlarda, 64. katmandan Anakaya’ya kadar üretilir. Ancak, bu bölgelerde nispeten nadirdir.

Onu üretme algoritması, çoğu durumda altından sadece biraz daha yaygın olmasını sağlar. Özellikle bunu arayanlar, -1’de Deepslate katmanının zirvesine en iyi şekilde bakacaklardır. Bununla birlikte, oyuncular biraz daha yükseğe çıkmaktan daha iyi olabilir. Cevher biraz daha az yaygın olsa da, Taş, Deepslate’den çok daha hızlı çıkarılabilir, bu da özellikle verimlilik büyüsü ile genel olarak daha verimli olmasını sağlar.

6-Demir Cevheri (Iron Ore)

Minecraft Demir Cevheri
Minecraft Demir Cevheri

Eski sadık, demir, oyuncuların oyunun ortasında çoğu için kullanacağı malzemedir. Demir aletler ve zırhlar, elmasları bulamadan önce oyuncuyu güvende tutacaklarından, mümkün olduğunca erken almak en iyisidir. Neyse ki, menzili, Minecraft dünyasının tüm yüksekliği olan 320’den -64’e kadar tüm cevherlerin en genişidir.

Yine de bu alan boyunca eşit olarak dağılmamıştır ve şaşırtıcı bir şekilde en yüksek dağları tercih eder. Demirin en bol olduğu iki katmanlardır, bunlar 232 ve 15. katmanlardır. Bu kadar derine inmek çoğu oyuncu için çok zor olmayacak, ancak ev yakınlığı çok yükseklara sahip olacaklarının büyük ölçüde kullanılacaktır.

 

Daha Fazla Minecraft Yazıları Okumak İçin : MINECRAFT

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)