Stardew Valley Fıçılar Nasıl Kullanılır?

Stardew Valley Fıçılar Nasıl Kullanılır? ; Stardew Valley’deki fıçılar, bir ürünü diğerine dönüştüren birçok öğeden biridir ve bazı öğelerin değerini önemli ölçüde artırmak için kullanılabilir.

Stardew Valley oyuncuları, çiftlik hayatını kolaylaştırmak veya daha karlı hale getirmek için yapılabilecek çok sayıda eşya olduğunu biliyor. İkinci kategoriye giren bu tür bir öğe, çeşitli ürünleri esnaf içeceklerine dönüştürebilen ve genellikle ürünün satış fiyatını büyük ölçüde artıran fıçıdır. Stardew Valley Fıçılar Stardew Valley ‘de sahip olunması gereken neredeyse önemli bir öğedir.

Stardew Valley Fıçılar ‘ı Yapmak

Stardew Valley Fıçılar için üretim tarifinin kilidini açmak, oyuncuların çiftçilikte 8. seviyeye ulaşmasını gerektirir.

Bu yapıldıktan sonra, 30 odun, 1 bakır çubuk, 1 demir çubuk ve 1 birim meşe reçinesi ile bir fıçı hazırlanabilir. Oyuncuların sadece bazı kütükleri ve / veya ağaçları kesmesi ve madenciliğe gitmesi ve ardından cevheri eritmesi gerekeceğinden, ilk üç bileşenin elde edilmesi kolay olmalıdır.

Bir çubuğu eritmek için bir fırın (25 taş ve 20 bakır cevheri ile hazırlanmış), 5 tane tek tip cevher ve bir parça kömür gerekecektir.

Oyuncular tahta ve metal çubuklara sahip olduktan sonra geriye kalan tek şey meşe reçinesi.

Oyuncuların daha sonra 3. seviye yiyecek aramaya ulaştıktan sonra 40 odun ve 2 bakır çubukla yapılabilecek bir tapper inşa etmesi gerekecek. Daha sonra, her hafta meşe reçinesi üretmek için bir meşe ağacına yerleştirilebilir.

Fıçıları kullanmak

Fıçılar, aşağıdaki gibi yedi farklı öğe yapmak için kullanılabilir:

 • Bira
 • Kahve
 • Yeşil çay
 • Meyve suyu
 • Bal Likörü
 • Pale Ale
 • Şarap

 

 • Bira, buğdayın fıçıya konulup bir gün bekletilmesiyle üretilir. Bira 200 altına satılacak.
 • Kahve ; Beş kahve çekirdeği konulup 2 saat bekletilerek kahve üretilir. Bir fincan 150 altına satılıyor. Özellikle de kahve, oyuncunun daha hızlı dolaşma hızını artırmak için kullanılabilir.
 • Yeşil çay, bir demet çay yaprağı kullanılarak ve 3 saat bekletilerek yapılır. Yeşil çay 100 altın karşılığında satılır, ancak maksimum enerjiyi geçici olarak 4 dakika ve 12 saniye gerçek zamanlı olarak 30 puan artırabilir.
 • Meyve suyu ;Herhangi bir sebzeyi fıçıya koymak ve dört gün beklemek, satış fiyatı kullanılan sebzenin taban satış fiyatının 2,25 katı olan meyve suyu ile sonuçlanacaktır.
 • Bal likörü ; Balın bir fıçı ile işlenmesi, 10 saat sonra 200 altına satılan bal likörü ile sonuçlanacaktır. Soluk gazoz, şerbetçiotu kullanılarak bir ila iki gün arasında oluşturulur ve 300 altın karşılığında satılır.

Son olarak, herhangi bir meyveyi fıçı ile kullanmak, 6,25 günde şarapla sonuçlanacak ve bu, meyvenin taban fiyatının 3 katına satılacaktır.

Stardew Valley Fıçılar
Stardew Valley Fıçılar

Bununla birlikte, çay yaprakları elde etmenin diğer bazı maddelerden biraz daha dolambaçlı olabileceğini belirtmekte fayda var. Çay yaprakları, Stardew Valley’deki Cindersap Ormanı’nda seyyar arabada ara sıra satılan çay fidanlarından geliyor.

Ayrıca Caroline’ın çay fidanından da gelebilirler, ancak buna erişim sağlamak için oyuncuların ondan 2 sevgi kalbi olması gerekir. Bu fidana erişim kazanmak, oyunculara 2 torba yabani tohum, 5 lif ve 5 odun gerektiren kendi çay fidanlarını yapmak için üretim tarifini göndermesine neden olacaktır.

Şarap, bal likörü, bira ve Pale ale de özeldir, çünkü bir fıçıda üretildikten sonra, Stardew Valley fıçıları kullanılarak kaliteleri artırılabilir. Son ev yükseltmesiyle birden fazla fıçı elde edilir, ancak 20 odun ve 1 sert ağaç kullanılarak daha fazlası üretilebilir. Bir fıçı kullanarak iridyum kalitesine ulaşırlarsa bu dört içeceğin değeri iki katına çıkacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: