Stardew Valley: Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır?

Stardew Valley: Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır? ; Stardew Valley’de demetler gibi birkaç farklı şey için kullanılabilecek bir zanaatkar ürünü olan akçaağaç şurubunu nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Stardew Valley’de bulmak, işlemek, büyütmek ve toplamak için birçok farklı eşya var. Bazıları diğerlerinden daha kullanışlıdır, ancak hepsinin faydaları vardır. Akçaağaç şurubu, oyunda çok kullanılan bir eşya değil, ancak topluluk merkezini tamamlamak gerekiyor ve önemli bir eşyayı işlemek için kullanılabilir, öyleyse nasıl elde edeceğimize bakalım.

Stardew Valley: Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır?

Başlangıç olarak, oyuncuların iki şeye ihtiyacı olacak: bir tapper ve bir akçaağaç ağacı.

İlki işlenmeli ve ikincisi zaten çiftlikte ve kasabada olmalı. Akçaağaç ağaçları meşe ağaçlarına nispeten benzer görünür, ancak biraz daha az gürdürler ve biraz daha ince gövdeleri vardır.

Oyuncuların herhangi bir nedenle Stardew Valley’e başka bir ağaç dikmeleri gerekiyorsa, oyuncu en azından 1. seviyede yiyecek arıyorsa, diğer akçaağaç ağaçlarından akçaağaç tohumları sarsıldığında veya kesildiğinde düşecektir. Büyüyeceği yerin değiştirilmesi gerekiyorsa kazma veya balta ile yapabilirsiniz. Son olarak, bazen kasabanın etrafındaki çöp kutularında bulunabilirler. Ancak etrafta diğer köylüler varken çöp tenekelerini aramak, söz konusu köylülerin arkadaşlık puanlarını kaybetmelerine neden olacaktır.

Stardew Valley: Akçaağaç Şurubu Nasıl Yapılır?

 

Benzer Yazılar: Stardew Valley: Yemek Nasıl Pişirilir?

Stardew Valley Hileleri – Para ve Eşya Hilesi

 

Tapper’a gelince, daha önce de belirtildiği gibi, işlenmesi gerekiyor. Tapper için üretim tarifi, Toplayıcılık seviyesi 3’e ulaştıktan sonra elde edilir.

Bunu yapmak için, 4 adet odun ve 2 bakır çubuk gerektirir, bunlar bir fırında eritilebilir, bunun için işçilik tarifi Clint tarafından bakır cevheri bulduktan sonra verilir. madenlerde.

Bir tapper hazırlandıktan sonra, onu bir akçaağaç ağacına koyun ve akçaağaç şurubu üretmesini bekleyin. Meşe reçinesi ve çam katranı için sırasıyla meşe veya çam ağaçlarına yerleştirilebilir. Akçaağaç şurubu özellikle yaklaşık 9 gün içinde hazır olacak.

Şu anda yalnızca PC için mevcut olan Stardew Valley 1.5 güncellemesi, üretim süresini yarıya indirecek ağır bir tapper getirdi. Bu son derece geç bir oyun eşyası, ancak oyuncu yeni Ginger Island’a giriş yaptıktan ve 100 altın ceviz topladıktan sonra, Bay Qi ile bir odaya erişebilir ve bu odaya oyuncu için çeşitli istekleri tamamladığı için Qi Gems ile ödüllendirilir. Heavy tapper tarifi 20 Qi Gems karşılığında elde edilebilir.

Akçaağaç şurubu, Şefin Paketi ve isteğe bağlı olarak Topluluk Merkezindeki Egzotik Toplayıcılık Paketi için kullanılır. Ayrıca her 3 ila 4 günde bir bal üreten bir arı evi yapmak için 1 demir çubuk, 40 odun ve 8 kömürle birleştirilebilir. Arı evi işçiliği tarifi Çiftçilik seviyesi 3’te elde edilir. Ayrıca şeker ve buğday unu ile kombine edilerek 14.Yaz 2.Yılında TV’de The Queen of Sauce izlenerek tarifi elde edilen bir akçaağaç barı yapılabilir. Akçaağaç şurubu ile dikiş dikmek, sarkık bere oluşturur.