Stardew Valley: Cinder Shards Nasıl Elde Edilir? | Kül Parçaları

Stardew Valley: Cinder Shards Nasıl Elde Edilir? | Kül Parçaları , Ne İçin Kullanılırlar? , Oyuncuların Cinder Shards’ı nasıl elde edebilecekleri ve Stardew Valley’de ne için kullanıldığı yazımızda açıklanmıştır.

Cinder Shards elde etmek ve bunların oyunda ne için kullanıldığı hakkında bilinmesi gereken her şey. 1.5 güncellemesi Stardew Valley’e tonlarca içerik ekledi. Bu, oyunun aldığı ilk büyük güncelleme değil ve hepsi hayranlara oyuna daha fazla zaman ayırmalarını sağlamak için yeni ve heyecan verici şeyler verdi.

1.5 güncellemesiyle birlikte Ginger Island eklendi – oyuncunun ziyaret edebileceği ve çiftçilik ve mevsimlik mahsullerin yetiştirilmesi de dahil olmak üzere her türlü farklı aktiviteyi yapabileceği bir ada. Cinder Shards’ı ele geçirmek için Ginger Island’a erişim sağlamak önemlidir.

Stardew Valley: Cinder Shards Nasıl Elde Edilir?

İlk olarak, Cinder Shards elde etmek için önce Ginger Island’a gitmeniz ve ardından Volcano Dungeon’ın bulunduğu yanardağına ulaşmanız gerekiyor. Oyuncuların zindanda gezinmelerine ve en alt katına ulaşmalarına yardımcı olan bir kılavuzumuz var. Zindanda, Cinder Shards elde etmenin iki farklı yolu vardır: düğümleri kazmak ve belirli canavarlarla savaşmak.

Zindanın her tarafına dağılmış olan Cinder Shards Nodes vardır ve oyuncu bunları bir kazma ile çıkarabilir. Cinder Shards’ın dışarı çıktığı kayalara benziyorlar. Düğüm bozulduğunda daha fazla düğümün ortaya çıkma şansı olması için İyi Şanslar gününe gitmek de akıllıca olur. Oyuncular, TV’yi açıp Falcı kanalını izleyerek şanslarını günlük olarak kontrol edebilirler.

Ayrıca zindanda, öldürüldükten sonra bir veya iki Cinder Shard düşürme şansı olan dört canavar var. Her bir canavarın parça düşürme olasılığı şu şekildedir:

Alternatif olarak, en az yedi Vatoz bulunan bir balık havuzunda Kül Parçaları elde etmek mümkündür. İki ila beş Kül Parçası üretme olasılığı yüzde yedi ila on. Bu nedenle, büyük sayılarda gelmeseler de, onları pasif olarak elde etmenin harika bir yolu.

Cinder Shard Kullanımları

Cinder Shards, The Forge’da genellikle araçları büyülemek, yüzükleri birleştirmek ve silah yapmak için kullanılır. Ayrıca, ilk demirhanede kullanılan bazı Cinder Shard‘ları kurtaracak silahları açmak da mümkündür. Demirhane, yanardağ zindanının 10. katında yer almaktadır.

Ada Tüccarı ve yanardağ zindanında bulunan cüce ile ticarette kullanılabilir. 100 Kül Parçası karşılığında Sindir Palyaço Ayakkabısı, beş parça için bir Orman Meşalesi, 100 Kül Parçası için Çift Kişilik Yabani Yatak ve 50 Kül Parçası için Deluxe İstinat Toprak Tarifi elde etmek mümkündür.

Aynı zamanda bir işçilik ve terzilik malzemesidir, Bir Kumaş ve bir Cinder Shard ile oyuncular güneş gözlüğü yapabilir. Turuncu boya olarak da kullanılabilir. Ve son olarak, Yirmi Kül Parçası, 50 Sert Ağaç ve 50 Kemik Parçası, bir Devekuşu Kuluçka Makinesi oluşturacak.