Stardew Valley Ginger/Zencefil Adası Çiftçiliği Rehberi

Stardew Valley Ginger/Zencefil Adası Çiftçiliği Rehberi , Stardew Valley Zencefil Adası Çiftçiliği  ; Stardew Valley Sürüm 1.5 güncellemesiyle satın alınan yeni Ginger Adası çiftliği , onu orijinal çiftlikten daha iyi hale getirebilecek özel koşullara sahiptir.Bu yazımızda detayları bulabilirsiniz…

Brittni Finley tarafından 2 Mayıs güncellendi: PC ve konsollar için piyasaya sürüldüğünden beri, Stardew Valley‘deki Ginger Çiftlik, yeni oyun sonu içeriği arayan oyuncular için popüler bir yer haline geldi. Ancak Stardew Valley‘deki devasa 1.5 güncellemesi henüz mobil cihazlarda yayınlanmadı. Henüz Ginger Adası’nı deneyimlememiş veya oraya henüz gelmemiş olan mobil oyuncular, Ginger Adası çiftliğine verimli bir şekilde hazırlanmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilir.

Stardew Valley‘in Sürüm 1.5 güncellemesi sayesinde oyuncular Ginger Adası‘nda ana üssünden ayrı, küçük bir uzak çiftlik kurabilirler. Stardew Valley’deki Ginger Adasında çiftçilik hakkında oyuncuların bilmesi gereken her şey burada.

Stardew Valley‘in 1.5 güncellemesiyle birlikte bir dizi yeni özellik geldi. En büyük eklemelerden biri, Willy’nin oyuncuyu teknesini tamir etmesine yardım ettikten sonra götürebileceği, Pelican Town’ın güney kıyısındaki bir ada olan Ginger Adası’ydı. Adaya vardıktan sonra, oyuncular önce adanın doğu ucuna kadar yeni NPC Leo’yu takip etmek ve papağanına altın bir ceviz vermek zorunda kalacaklar. Ardından, Stardew Valley‘in batı tarafındaki Ginger Adası çiftliğine ulaşmak için, yakındaki bir papağana 10 altın ceviz vererek yolu tıkayan uyuyan kaplumbağayı uyandırın.

Ginger Adası ‘nın Çiftliğini İnşa Etmek İçin Altın Ceviz Kullanmak

Stardew Valley Ginger Adası Çiftçiliği
Stardew Valley Ginger Adası Çiftçiliği

Altın ceviz toplamak, Stardew Valley‘deki Ginger Adası çiftliğini maksimize etmenin önemli bir parçasıdır. Ginger Adası çiftliğinin yerini Stardew Valley‘de bir ev konumu olarak kullanmaya kadar, oyuncuların toplam 75 altın cevizine ihtiyacı olacak. Ginger Adası‘nda gizli toplam 130 altın ceviz var, ancak birkaç altın cevizin hızlı bir şekilde bulunmasının kolay bir yolu yok. Birkaç altın ceviz toplamanın en iyi yolu, Volcano Dungeon dahil olmak üzere keşfetmek ve Ginger Adası çevresindeki birçok bulmacayı çözmektir.

Oyuncular, Stardew Valley‘in Ginger Adası çiftliğine giden uyuyan kaplumbağayı uyandırmak için önce 10 altın cevizlere ihtiyaç duyacaklar. Pelican Town ve Ginger Adası arasında her gün gidip gelmek zor olabilir, ancak oyuncular papağanlara 20 Altın ceviz vererek Ginger Adası çiftliğinde uyuyan bir kulübe inşa etmeyi seçebilirler. Ev, içinde mutfak, yatak ve nakliye kutusu bulunan 4 yatak odalı bir evdir. Papağanlar daha sonra 5 ceviz için de bir posta kutusu yapacaklar.

Beach Resort, inşa etmek için 20 altın ceviz daha maliyeti. Beach Resort’u inşa etmenin ana cazibesi, NPC’lerin Ginger Adası’nı ziyaret etmesine izin vermesidir, ancak Stardew Valley‘deki Ginger Adası‘ndaki Farm Obelisk’in kilidini açmak için Beach Resort’u inşa etmek de gereklidir. ,

Çiftlik Dikilitaşı da 20 altın cevize mal olacak. Farm Obelisk, Stardew Valley’in Ginger Adası güncellemesine özgü, oyuncuyu Pelican Town çiftliğine geri gönderecek bir warp cihazıdır; bu, tüm zamanlarını Ginger Adası çiftliğinde geçirmek istemeyen oyuncular için en uygun olanıdır.

Ginger Adası Çiftliği Düzeni

Ginger Adası çiftliğinde 878 ekilebilir karo vardır ve Sürüm 1.5’in sunduğu sahil çiftliği düzeninin aksine, fıskiyeler yere yerleştirilebilir. Normal bir Stardew Valley çiftliğinde olduğu gibi, ekim alanını en üst düzeye çıkarmak için yabani otların, taşların ve kütüklerin temizlenmesi gerekecektir. Ginger Adası çiftliğini, Pelican Town çiftliğinden daha çiftçilik için ideal kılan iki özellik vardır.

Ek olarak, kargalar Ginger Adası‘nda görünmez, bu nedenle oyuncuların mahsullerini yok etmeleri konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Bu aynı zamanda korkuluk yerleştirmenin gerekli olmadığı anlamına da gelir. Ayrıca, Greenhouse’a benzer şekilde, mevsimine bakılmaksızın Ginger Adası çiftliğinde herhangi bir ürün yetişecektir. Adada yılın herhangi bir zamanında ağaç veya mahsul de yetiştirilebilir, bu nedenle bazı oyuncular karlarını en üst düzeye çıkarmak için Stardew Valley Ginger Adası çiftliğine Pelican Town çiftlikleri yerine odaklanmayı seçerler; bunun tek dezavantajı, sürülebilir karoların sayısının herhangi bir kasaba çiftlik düzeninden önemli ölçüde daha az olmasıdır.

Ginger Adası Çiftlik Bitkileri

Stardew Valley Ginger Adası Çiftçiliği
Stardew Valley Ginger Adası Çiftçiliği

Stardew Valley, zencefil, muz, mango, ananas ve taro kökü dahil en yeni güncellemeyle bir dizi yeni mahsul ve meyve ağacı tanıttı. Bu mahsuller Pelican Town çiftliğinde de yetiştirilebilir, ancak diğer Stardew Valley mahsulleri gibi büyüme mevsimleri gerektirmiştir. Ancak Ginger Adası‘nda, bu yeni Sürüm 1.5 mahsulleri mevsime bakılmaksızın yetiştirilebilir.

Stardew Valley’in Ginger Adası çiftliğinde yeni mahsuller yetiştirmek için tohumlar veya fidanlar elde etmek için, Ginger Adası’nın kuzey ucundaki Ada Tüccarı‘ndan takas edilebilirler. Bir muz fidanı 5 ejderha dişine ve bir mango fidanı 75 midyeye mal olacak. Taro kökü üreten taro yumru, 2 kemik parçasına mal olur ve ananas tohumlarının her biri 1 magma kapağı karşılığında takas edilebilir. Aksi takdirde, açık altın hindistancevizi kırmak bazen bu mahsul tohumlarını da verir. Zencefil vahşi bir köktür ve çoğu toplanan ürün gibi, fazla satmaz.

Ancak Stardew Valley‘in Ginger Adası çiftliğinde diğer 1.5 mahsulü yetiştirmek oldukça karlı olabilir. Bir muzun taban fiyatı 150 altındır ve iridyum kalitesinin iki katıdır, yeke mesleğini hesaba katmaz. Mango ve taro kökü 130 altından başlayarak biraz daha az kârlıdır, ancak Stardew’in Ginger Adası çiftliğinde ananastan yararlanılmalıdır. 300 altından başlarlar ve iridyum kalitesine göre iki kat daha fazla kazanırlar. Ananasları reçele çevirmeye değmeyebilir, ancak zanaatkarlık mesleğinde en kaliteli ananas şarabı 2.500 altın değerindedir.