Skyrim: Yabani (Vahşi) Atlar Nasıl Evcilleştirilir? | Nerede Bulunurlar?

Skyrim: Yabani (Vahşi) Atlar Nasıl Evcilleştirilir? | Nerede Bulunurlar? ; Vahşi Atları evcilleştirme yeteneği birçok Skyrim oyuncusu için yenidir, bu nedenle onları nasıl evcilleştireceğinizi ve her yeni atın nerede bulunabileceğini öğrenmek iyi bir fikirdir.

Wild Horse evcilleştirme, Anniversary Edition’a dahil edilene kadar yalnızca Creation Club olarak mevcut olan ve birçok hayran tarafından mevcut daha sürükleyici kreasyonlardan biri olarak kabul edilen Skyrim’deki bir özelliktir.

Skyrim‘de Yabani Atları evcilleştirmeye gelince, akılda tutulması gereken birkaç şey var: her birinin nerede olduğu, neye benzediği ve uygun evcilleştirme stratejileri. Vahşi bir at evcilleştirildiğinde, diğer tüm atlar gibi işlev görecek ve hatta yeniden adlandırılabilir, eyerlenebilir ve hatta ayrı bir Yaratılış Kulübü eklentisi olarak mevcut olan At Zırhı verilebilir.

Skyrim’deki Yabani At Türleri

Vahşi Atlar  yaratılışında Wild Horses’ın yedi versiyonu vardır ve yalnızca belirli bir görev dizisi aracılığıyla ek bir benzersiz Unicorn mevcuttur. Bu yedi vahşi atın bazılarının temel Skyrim dünyasında benzer bir karşılığı vardır, ancak her biri elbette belirli bir Ahırda değil, vahşi doğada bulunur. Her biri oyun içinde yalnızca “Vahşi At” olarak etiketlenir, ancak yine de her biri farklıdır.

Benekli Gri: Siyah bir yele ile kül grisi gövde. Salvius Çiftliği’nin kuzeyinde Markarth’ın yukarısındaki tepelerde bulundu.
Benekli Kahverengi: Açık kahverengi bir yele ile Koyu ve Açık kahverengi karışımı. Yalnızlığın güneyinde bir Ejderha Höyüğü yakınında bulundu.
Kestane: Siyah bir yele ile sıcak kestane-kahverengi gövde. Helgen’in doğusundaki dağlarda bulundu.
Kızıl At: Beyaz yeleli keskin kırmızı gövde. Whiterun Hold’da, Whiterun’un hemen kuzeydoğusunda bulundu.
Benekli Beyaz: Koyu bir yele ile Dalmaçyalı benzeri siyah ve beyaz noktalar. Stony Creek Mağarası yakınlarındaki Eastmarch Hold’da bulundu.
Soluk Kısrak: Saf beyaz bir yele ile kirli beyaz ceket. Windhelm’in kuzeydoğusunda Yngol Barrow’un yakınında bulundu.
Siyah At: Orta gri bir yele ile koyu siyah ceket. Falkreath’in kuzeybatısında Evergreen Grove yakınında bulundu.
Unicorn: Beyaz gövdeli, sarı yeleli ve kafasında boynuzlu benzersiz at. Creature of Legend görevi, College of Winterhold’un Arcanaeum’unda Soran’ın Günlüğünü okuyarak başlar.

Oyunda, oyuncular Skyrim’deki ahırlardan at haritaları satın alabilirler, bu da bunların her birinin yerini belirlemeye yardımcı olur (tekboynuz için bir göreve bağlı olduğu için bir tane olmamasına rağmen). Hayatta Kalma modunda bu konumlardan bazılarına ulaşmak zordur, bu nedenle tepelerde uzun ve soğuk bir yürüyüşe hazırlandığınızdan emin olun.

Skyrim: Yabani (Vahşi) Atlar Nasıl Evcilleştirilir

Skyrim’de vahşi atları evcilleştirmek, gerçek hayatta olduğundan çok daha basittir. Gerçek hayatta bir atın itaatini kazanmak aylar hatta yıllar alabilirken, Skyrim’de sadece birkaç dakika sürer. Satın alınan bir at haritasıyla veya at evcilleştirme kitabındaki konumlarının metin açıklamasıyla vahşi bir atın yerini belirleyerek başlayın.

Ardından, hazır olduğunuzda vahşi ata doğru yürüyün ve ona binin. Vahşi at, düzenli aralıklarla oyuncuyu cesaretlendirmeye çalışacak, onları hırpalayacak ve düşme yeterince uzunsa sağlık hasarına neden olacaktır. Bundan ölme olasılığını önlemek için önceden sağlık arttırıcı iksirler almak iyi bir fikirdir. At kaçacak ve oyuncuları onları yakalamaya ve tekrar binmeye zorlayacak. Yeterli denemeden sonra, atın başarıyla evcilleştirildiğini ve artık oyuncunun uygun gördüğü şekilde yeniden adlandırılabileceğini, zırhlandırılabileceğini veya eyerlenebileceğini belirten bir bildirim açılır.

Stardew Valley Hileleri – Para ve Eşya Hilesi