Skyrim’de Ejderha Ruhu Nasıl Toplanır?

Skyrim Ejderha Ruhu Nasıl Toplanır?, The Elder Scrolls V: Skyrim, oyuncuların Dragon Souls toplayarak Dragon Shouts sözcüklerinin kilidini açmasına olanak tanıyor. Ancak oyuncuların, hızla yorucu hale gelebilen Ejderha Ruhlarını kazanmak için çok sayıda ejderhayı öldürmesi gerekir. Neyse ki, bazı ipuçları oyuncuların Ejderha Ruhlarını kolaylıkla toplamasına yardımcı olabilir.

Haritada ejderhaları bulmak ve onlarla savaşmak zor olabileceğinden, diğer yollar oyuncuların Ejderha Ruhlarını toplamasına olanak tanır. Bunu akılda tutarak, bu yazı, oyuncuların The Elder Scrolls V: Skyrim’de Dragon Souls‘u toplamaları için bazı önemli ipuçlarının yanı sıra diğer yararlı bilgileri de vurgulayacaktır.

 

Skyrim Ejderha Ruhu Nasıl Toplanır
Skyrim Ejderha Ruhu Nasıl Toplanır

 

The Elder Scrolls V:Skyrim’de Ejderha Ruhu toplamaya yönelik en iyi ipuçlarından bazılarına göz atalım:

Skyrim Ejderha Ruhu Nasıl Toplanır?

Winterhold Koleji’nde Diplomatik Dokunulmazlık görevini tamamlayın. Ejderhayı üniversitenin dışında öldürün ve ruhunu toplayın. Şimdi 24 saatten fazla uyuyun ve aynı yere dönüp başka bir ejderha bulun. Ejderhayı öldürün ve Ejderha Ruhu yetiştirmek için bu işlemi tekrarlayın.
Dawnstar ile Morthal arasında hızlı yolculuk yaparken Morthal’ın dışında bir ejderha vardır. Ejderhayı öldür ve ruhunu topla. Ejderhanın yeniden doğması, durulanması ve tekrarlanması için iki konum arasında hızlı yolculuk yapın.
Jurgen Rüzgar Çağıran’ın mezarını ziyaret etmeyi içeren Jurgen Rüzgar Çağıran Boynuzu görevini tamamlayın. Görevi tamamladıktan sonra, kornayı etkinleştirmek ve ücretsiz bir Ejderha Ruhu almak için mezara dönün. Kornayı etkinleştirirken, birden fazla Dragon Soul’u ücretsiz olarak almak için aktivasyon düğmesini spamlayın.
Konsol komutuna erişin ve şunu yazın: player.forceav dragonsouls (Ejderha Ruhlarının sayısını buraya girin) ve Enter tuşuna basın.

Miraak, öldürülen her ejderha için Ejderha Ruhlarını çalar, bu da oyuncuların Miraak’ı mümkün olan en kısa sürede öldürmesi gerektiği anlamına gelir, çünkü onun Ejderha Ruhlarını çalmasını engellemenin hiçbir yolu yoktur. Bir ejderha ölmeden önce oyuncular, öldürülen her on ejderha için yaklaşık üç ruh olmak üzere belirli bir miktar ruh alırlar. Ancak oyuncular Miraak’ı öldürdüklerinde önemli miktarda ruh elde edecekler ve bundan sonra katledilen her ejderhanın tüm ruhunu alacaklar.

Oyuncular artık Dragon Soul’ları toplayıp onları tüketebilmeli ve Dragon Shout’ların kilidini açabilmeli, böylece onları bu süreçte güçlü hale getirebilmeli, böylece en güçlü düşmanları çok az çabayla veya hiç çaba harcamadan yenebilirler.