10 Yaşından Küçük Çocuklar İçin En İyi 10 Video Oyunu – 2024

Bu liste, çocukları için kaliteli video oyunları arayan ebeveynler için 2024 yılında harika bir başlangıç noktası sunar . Dahil edilen oyunlar eğlenceli, zorlu ve 10 yaş ve altı çocuklar için uygundur. Ebeveynler, çocuklarına uygun olduğundan emin olmak için herhangi bir oyun satın almadan önce yorumları okumalıdır. İşte 10 Yaşından Küçük Çocuklar İçin En İyi 10 Video Oyunu 2024 listesi sizlerle…

10) Çocuklar için En İyi Çevrimiçi RPG: Pokemon Sun and Moon

Çocuklar için En İyi Çevrimiçi RPG: Pokemon Sun and Moon
Pokemon Sun and Moon
+ Artıları – Eksileri
 • Pokemon video oyunları, çocukların çevrimiçi oynaması için çok güvenlidir.
 • Pokemon’daki tüm çevrimdışı içerik aile dostudur.
 • Pokemon Sun ve Pokemon Moon, eski 3DS modellerinde bazı bölümlerde biraz yavaş çalışabilir.
 • Bazı oyuncular Sun and Moon’da Pokemon spor salonlarının olmamasından dolayı hayal kırıklığına uğrayabilir.

Pokemon Sun ve Pokemon Moon, ilk olarak 90’larda Nintendo Gameboy’da başlayan uzun süredir devam eden Pokemon rol yapma oyunlarının modern girişleridir.

Her Pokemon oyunu, her yaştan oyuncuyu günlerce meşgul edecek gerçekten eğlenceli tek oyunculu çevrimdışı hikaye kampanyalarına ek olarak, Pokemon ticareti ve savaşları şeklinde çevrimiçi çok oyunculu oyunları da destekler.

Diğer Pokemon oyuncularıyla iletişim çok azdır ve neredeyse tamamen oyuncunun oyun içi kimlik kartına girilen takma adları ve kaç Pokemon yakaladıkları gibi temel oyun bilgileriyle sınırlıdır. Diğer iletişim biçimleri, önceden onaylanmış güvenli kelimeler listesinden oluşturulan emoji ve temel ifadeleri içerir.


9) Çocuklar için En İyi Online Dans Oyunu: Just Dance 2020

Çocuklar için En İyi Online Dans Oyunu: Just Dance 2020
Just Dance 2020
Artıları Eksileri
 • Ebeveyn denetimi gerektirmeyen güvenli çevrimiçi oyun.
 • Fiziksel aktiviteyi teşvik eden çevrimiçi oyun.
 • Maçlar rastgele olduğu için arkadaşlarınızla aynı anda çevrimiçi oynamanın yolu yok.
 • Her Just Dance oyununda çevrimiçi oyuna verilen önem azalır.

Ubisoft’un Just Dance video oyunları, yerel çok oyunculu oyun oturumları için çok eğlencelidir, ancak aynı zamanda bazı gündelik çevrimiçi çok oyunculu oyunlara da sahiptir.

Oyun içinde World Dance Floor olarak anılan Just Dance’in çevrimiçi modu, dünyanın her yerinden diğer oyuncularla aynı anda aynı şarkıda dans eden oyunculara sahiptir. Diğer oyuncularla sözlü veya görsel iletişim yoktur, ancak en iyi dansçıların puanlarının gerçek zamanlı olarak güncellendiğini görebilirsiniz, bu da katılımcılar arasında gerçek bir rekabet duygusu yaratır.


8) Yaratıcı Çocuklar İçin En İyi Çevrimiçi Oyun: Minecraft

Yaratıcı Çocuklar İçin En İyi Çevrimiçi Oyun: Minecraft
Minecraft
Artıları Eksileri
 • Çocukların oynaması için aynı derecede eğitici ve eğlenceli.
 • Çevrimiçi Minecraft topluluğu, çocuklar için oldukça güvenlidir ve öğrenci odaklıdır.
 • Minecraft’ın çoğu sürümü, Nintendo Switch ve mobil cihazlarda bile oynamak için bir Xbox ağ hesabı gerektirir.
 • Anaokulu öncesi çocuklar yeşil zombi benzeri canavarları korkutucu bulabilir.

Video oyunlarına ilgi duyan çocukların çoğu şimdiye kadar Minecraft oynamış, arkadaşlarının oynadığını görmüş veya Twitch ya da Mixer’da bir yayıncının akışını izlemiştir. Minecraft, sadece genç oyuncular arasında değil, aynı zamanda problem çözme ve inşa etmeyi öğretme kapasitesi nedeniyle birçok öğretmen arasında da son derece popülerdir.

Not: Çocuğunuz için bir Xbox ağ hesabı oluşturmanız ve bu hesap, onlara bir e-posta adresi ve Windows 10 cihazlarında ve Xbox konsollarında uygulama ve oyun satın alma olanağı sağlayan bir Microsoft hesabı olduğundan, bu hesabı kendiniz yönetmeniz önerilir.

Minecraft’ın güçlü bir tek oyunculu çevrimdışı öğesi vardır, ancak çocuklar ayrıca çevrimiçi olabilir ve diğer oyuncularla veya diğer oyunculara karşı oynayabilir ve ayrıca kreasyonları paylaşma ve başkaları tarafından yapılanları indirme yeteneği de vardır. Basitleştirilmiş grafikler, herhangi bir eylemin çok korkutucu olmasını önler ve sesli sohbet, konsol ebeveyn ayarları aracılığıyla devre dışı bırakılabilir.

Daha fazla Minecraft içeri görmek için lüftfen tıklayın…


7) Star Wars Hayranları için En İyi Çevrimiçi Çocuk Oyunu: Star Wars Battlefront II

Star Wars Hayranları için En İyi Çevrimiçi Çocuk Oyunu: Star Wars Battlefront II
Star-Wars-Battlefront-II
+ Artıları – Eksileri
 • Sesli sohbet devre dışı bırakıldığında çocuklar mizahi ifadelerle kendilerini ifade etmeye devam edebilirler.
 • Mekanlar ve karakterler aynı filmlerdeki gibi.
 • Aksiyon, genç oyuncular için çok yoğun olacak, ancak Star Wars filmlerinin kendisinden daha fazla değil.
 • Bazı genç Star Wars hayranları, Jar Jar Binks ve Porg’un eksikliğinden hoşlanmayabilir.

Star Wars Battlefront II, Star Wars filmlerinin ve çizgi filmlerinin üç döneminden karakterleri ve konumları kullanan bir aksiyon-atıcı video oyunudur. Grafikler, özellikle Xbox One X veya PlayStation 4 profesyonel konsolunda tek kelimeyle çarpıcı ve ses tasarımı, oynayan herkesin bir Star Wars savaşının ortasında olduklarını hissetmesini sağlayacak.

Çocuklar ve yetişkinler için Star Wars Battlefront II’de oynayabilecekleri çeşitli eğlenceli çevrimiçi modlar vardır ve bunların en popüler ikisi Galactic Assault ve Heroes Versus Villains’dir. İlki, filmlerden ikonik anları yeniden yaratan devasa bir çevrimiçi 40 oyunculu savaş modudur; ikincisi, oyuncunun Luke Skywalker, Rey, Kylo Ren ve Yoda gibi dörtte dört takım savaşlarında ikonik karakterler olarak oynamasına izin verir.

Star Wars Battlefront II’de yerleşik sesli sohbet işlevi yoktur, ancak oyuncular yine de bir konsolun devre dışı bırakılabilen kendi çevrimiçi hizmetlerini kullanarak arkadaşlarıyla sohbet edebilir.


6) En İyi Çocuk Dostu Çevrimiçi Nişancı: Splatoon 2

En İyi Çocuk Dostu Çevrimiçi Nişancı: Splatoon 2
Splatoon 2
+ Artıları – Eksileri
 • Çocuklar düşünülerek tasarlanmış bir üçüncü şahıs nişancı oyunu.
 • Renkli karakterler ve seviyeler oynamayı ve izlemeyi bir zevk haline getiriyor.
 •  Çevrimiçi modlar, diğer oyunlardaki kadar çok oyuncuya sahip değildir.
 • Yalnızca Nintendo Switch’te mevcuttur.

Splatoon 2, Call of Duty ve Battlefield gibi oyunlar için çok genç olan genç oyuncular için renkli bir nişancı oyunudur. İçinde oyuncular, renkli mürekkeplere dönüşebilen ve tekrar geri dönebilen ve sekiz kişiye kadar çevrimiçi maçlarda rekabet edebilen çocuksu karakterler olan Inklings rolünü üstlenirler.

Her maçın amacı, zemine, duvarlara ve rakiplere boya püskürterek ve püskürterek, takımınızın renginde alanı mümkün olduğunca kaplamaktır.

Önemli : Video oyunlarında ve konsollarda çevrimiçi sesli sohbet özellikleri devre dışı bırakılabilse de, giderek daha fazla sayıda oyuncu, arkadaşlarıyla çevrimiçi oynarken iletişim kurmak için Discord ve Skype gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor.

Splatoon 2, ebeveynler tarafından kontrol edilebilen veya devre dışı bırakılabilen sesli sohbet için Nintendo Switch akıllı telefon uygulamasını kullanır.


5) Çocuklar İçin En Popüler Çevrimiçi Oyun: Fortnite

Çocuklar İçin En Popüler Çevrimiçi Oyun: Fortnite
Fortnite
+ Artıları – Eksileri
 • Her büyük konsolda ve mobil cihazda indirmek ve oynamak tamamen ücretsizdir.
 • Fortnite, çocukların arkadaşlarıyla başka sistemlerde oynayabileceği anlamına gelen çapraz oyunu destekler.
 • Ücretsiz olsa da, oyun içinde dijital öğeler satın almaya büyük önem verilmektedir.
 • Oyunun sadece başlık ekranını yüklemesi birkaç dakika sürebilir.

Fortnite, hem çocuklar hem de yetişkinler arasında kolayca dünyanın en popüler video oyunlarından biridir.

Fortnite’da bir hikaye modu olsa da, Battle Royale modu çoğu oyuncunun oynadığı şeydir. İçinde, kullanıcılar dünyanın dört bir yanından 99 oyuncuyla bağlantı kuruyor ve maçın kurallarına bağlı olarak, diğer takımı veya diğer tüm oyuncuları zafer talep etmek için çıkarıyor.

Öneri: Ebeveyn veya aile ayarları kullanılarak oyun konsollarında çevrimiçi satın alma işlemleri kısıtlanabilir. Dijital bir satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce bir şifre veya PIN girilmesinin istenmesi, mobil cihazlarda ve konsollarda da önerilir.

Konsept kulağa şiddetli ve uygunsuz geliyor ama kan kaybı yok, oyuncu ölümleri daha çok dijital parçalanmalara benziyor ve herkes oyuncak ayı tulumu veya peri gibi vahşi kıyafetler giyiyor.

Fortnite’da sesli sohbet, diğer takım/takım üyeleriyle çalışmak üzere varsayılan olarak etkindir, ancak bu, tüm platformlarda oyunun ayarlarından devre dışı bırakılabilir. Çocuklar Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında kişisel arkadaşlarıyla hala özel sohbetler kurabilirler ancak bu, ilgili konsolun ebeveyn kısıtlamaları kullanılarak tamamen devre dışı bırakılabilir.


4) Çocuklar için En İyi Çevrimiçi Platform: Terraria

Çocuklar için En İyi Çevrimiçi Platform: Terraria

+ Artıları – Eksileri
 • Yaratıcılığı teşvik eden bir aksiyon oyunu.
 • En sıkı oyuncuların bile uzun süre oynamasını sağlayacak çok sayıda içerik.
 • Bazı TV setlerinde bazı menü öğeleri kırpılmış.
 • Farklı sürümler arasında çapraz oynama yok.

Terraria, Super Mario Bros ve Minecraft arasında bir tür karışımdır. İçinde oyuncular, geleneksel bir platform oyununda olduğu gibi 2B seviyelerde gezinmeli ve canavarlarla savaşmalıdır, ancak onlara buldukları malzemeleri üretme ve dünya içinde yapılar oluşturma yeteneği de verilir.

Oyuncular, çevrimiçi oynamak için yedi adede kadar oyuncuyla bağlantı kurabilir, bu da eğlenceli ve güvenli, çok oyunculu çok oyunculu aksiyon için sayısız fırsat yaratır. Terraria, konsolların ebeveynler tarafından devre dışı bırakılabilen yerleşik sesli sohbet çözümlerine güvenir.


3) Çocuklar İçin En İyi Çevrimiçi Spor Oyunu: Rocket League

Çocuklar İçin En İyi Çevrimiçi Spor Oyunu: Rocket League
Rocket League
+ Artıları – Eksileri
 • Futbol tabanlı oynanışı nedeniyle anlaşılması ve oynanması çok kolaydır.
 • Hot Wheels, DC Comics karakterleri ve Hızlı ve Öfkeli’ye dayalı eğlenceli indirilebilir içerik.
 • Oyun içi dijital içeriği gerçek parayla satın almaya büyük önem veriliyor.
 • Bazıları daha yavaş internet bağlantılarında gecikir.

Futbolu yarışla birleştirmek garip bir seçim gibi görünebilir ancak Rocket League bunu iyi bir şekilde yapıyor ve yeni konseptiyle inanılmaz derecede başarılı oldu.

Rocket League’de oyuncular açık bir futbol sahasında çeşitli araçlar kullanırlar ve tıpkı geleneksel bir futbol oyununda olduğu gibi dev topu kaleye çarpmaları gerekir.

Oyuncular sekiz kişiye kadar çevrimiçi çok oyunculu Rocket League maçlarında oynayabilir ve çocukların arabalarını kişiselleştirmeleri ve kendilerine ait olmaları için birçok özelleştirme seçeneği vardır. Sesli sohbet, konsolun aile ayarlarından kontrol edilebilir.


2) Çocuklar İçin En İyi Oyun Sitesi: Lego Kids

Çocuklar İçin En İyi Oyun Sitesi: Lego Kids
Lego Kids

 

+ Artıları – Eksileri
 • Yarış, platform oluşturma ve bulmacalar gibi çok çeşitli video oyunu türleri.
 • Lego Friends, Batman, Star Wars ve Ninjago gibi büyük markalara dayalı oyunlar.
 • Ücretli konsol ve akıllı telefon oyunları için promosyonlara tıklamak çok kolay.
 • Çocuklar bu oyunları oynadıktan sonra muhtemelen daha fazla Lego seti satın almanızı isteyecektir.

Resmi Lego web sitesi, herhangi bir uygulama veya eklenti indirmesi olmadan çevrimiçi olarak oynanabilen harika bir ücretsiz video oyunları kaynağıdır. Bu oyunları oynamak için tek yapmanız gereken ana ekrandan onların simgesine tıklamak ve tüm video oyunu internet tarayıcısına yüklenecek. Hesap kaydı veya bilgi alışverişi gerekmez.

Lego web sitesini kullanırken, listelenen oyunların simgelerini kontrol etmek önemlidir. Bir oyun konsolu simgesi veya tablet ve akıllı telefon içeren bir simge gösterenler, Lego Marvel’s The Avengers gibi ücretli Lego video oyunlarının tanıtımlarıdır. Çevrimiçi oynaması ücretsiz olanlar, dizüstü bilgisayar simgesini kullanan oyunlardır.


1) Çocuklar için Klasik Çevrimiçi Atari Oyunu: Super Bomberman R

Çocuklar için Klasik Çevrimiçi Atari Oyunu: Super Bomberman R
Super-Bomberman-R
+ Artıları – Eksileri
 • Ebeveynler tarafından devre dışı bırakılabilen konsolun yerleşik sesli sohbeti dışında oyun içinde iletişim yok.
 • Xbox One sürümünde Eğlenceli Halo karakter kamera hücresi.
 • Daha fazla çevrimiçi mod iyi olurdu.
 • Grafikler günümüz standartlarına göre biraz eski görünüyor.

Super Bomberman, 90’larda bu kadar popüler olmasını sağlayan klasik çok oyunculu arcade aksiyonunun daha fazlasıyla modern konsollar için geri döndü. Super Bomberman R’de oyuncular, dört oyuncuya kadar solo veya yerel çok oyunculu oynayabilirler, ancak asıl eğlence, maçların sekiz oyuncudan oluştuğu çevrimiçi moddur.

Super Bomberman R’nin çok oyunculu modlarında amaç, labirent benzeri seviyeye stratejik olarak bombalar yerleştirerek diğer oyuncuları yenmek. Güçlendirmeler ve yetenekler, işlemlere biraz çeşitlilik sağlar, ancak genel olarak herkesin oynayabileceği iyi, basit bir eğlencedir.

10 Yaşından Küçük Çocuklar İçin En İyi 10 Video Oyunu – 2024 Sonuç

Video oyunları çocukları eğlendirmek için harika bir yoldur. Problem çözme becerilerini, el-göz koordinasyonunu ve el becerisini geliştirmeye yardımcı olabilirler. Bu makale, 10 yaşın altındaki çocuklar için en iyi 10 video oyununu listeledi. Çocuklarınızı eğlendirmenin bir yolunu arıyorsanız bu oyunları dikkatlice inceleyerek en doğru oyunu çocuğunuzun istekleri doğrultusunda seçebilirsiniz. Umarız yazımız sizin için faydalı olmuştur daha fazla bu tarz içerik görmek istiyorsanız lütfen yorumlarda isteklerinizi belirtmeye unutmayın. Mobileius ekibi sizlere eğlenceli bir oyun deneyimi diler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir