Fortnite Yeni Güncellemesini Yayınladı

Fortnite Yeni Güncellemesini Yayınladı , En son Fortnite güncellemesi oyunculara sunuluyor ve Epic’in popüler battle royale oyunu içindeki silahlara çeşitli ayarlamalar getiriyor.

Epic Games, popüler battle royale oyununda yeni dengeler ve belirli silahlara değişiklikler getiren Fortnite için yeni bir güncelleme yayınladı. Bölüm 5 Ücretsiz oyunun 1. Sezonu, Kasım ayında 100 milyon oyuncunun Fortnite’a giriş yaptığı son derece başarılı OG sezonunun ardından başlıyor.

Fortnite OG Bölümünün sona ermesiyle birlikte Epic Games, oyuna üç yeni mod ekledi: ritim tabanlı Fortnite Festivali, Roket Yarışı biçiminde rekabetçi bir yarış modu ve merakla beklenen LEGO Fortnite geçişi. Dikkatler oyunun diğer alanlarında olsa da Epic, orijinal modda bazı silahları dengelemek için hâlâ zaman buldu.

Epic, şu anda oyunculara sunulan en son Fortnite güncellemesini ayrıntılı olarak açıkladı. Bunlar arasında Ranger Pistol, Shield Breaker EMP ve Ballistic Shield tabanca için artırılmış hasarın yanı sıra Thunder Burst SMG için artırılmış şarjör boyutu da yer alıyor. Yeniden dengelenen diğer silahlar arasında gücünde azalma görülen Striker AR ve ortaya çıkma oranının azaldığı Reaper Sniper yer alıyor.

En son Fortnite güncellemesinde bulunan değişiklikler sadece silahlarla sınırlı değil. Yeni yama, madalyonlarda yapılan değişiklikleri içeriyor; bu madalyonlar, kaç kişinin tutulduğuna bağlı olarak artık oyuncunun kalkanını daha fazla doldurabiliyor. Artık kalkan çubuğunun daha fazlasını doldurmak üzere istiflenen madalyonları telafi etmek için, bir veya iki kuşanmak artık kalkanın %100’ünü doldurmayacak ve kalkan yeniden dolmaya başlamadan önce daha uzun bir gecikme yaşanacak.

Görünüşe göre Fortnite OG sezonunun başarısından sonra Epic ivmesini sürdürüyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Fortnite Festival modu 9 Aralık’ta geldi ve görünüşe göre gitar şeklinde bir kontrol cihazı Ocak 2024’te Fortnite’a gelebilir. Kontrolcü, Rock Band 4 için plastik çevre birimleri üreten ekip olan PDP tarafından alay edildi. .

Madalyonlarda yapılan değişiklikler ve bazı silah ve kalkanların yeniden dengelenmesiyle Epic, hayranların battle royale oyununda mümkün olduğunca çok eğlenmesini sağlamak için çabalıyor gibi görünüyor. Bu düzeltmelerin yanı sıra oyuncular, Fortnite’ta yeni Teenage Mutant Ninja Turtles görünümlerini de alabilecekler. Yarım kabuklardaki dört kahraman mağazadan parça başına 1600 V-Bucks karşılığında alınabiliyor.

Fortnite Yeni Güncellemesini Yayınladı

16 Aralık 2023 Fortnite Yama Notları:

  • Çiçek meyveleri daha fazla kalkan sağlar.
  • Ranger Tabancası, Kalkan Kırıcı EMP ve Balistik Kalkan tabancasının hasarı artırıldı.
  • Kartopu Başlatıcısı’nın şarjör boyutu azaltıldı.
  • Thunder Burst SMG şarjör boyutu artırıldı.
  • Reaper Sniper Rifle’ın düşme oranı azaltıldı.
  • Striker AR daha az hasar verir.
  • Madalyon tutucuyu gösteren daire daha küçüktür.
  • Madalyonların artık kalkan yenilenmesi başlamadan önce kısa bir gecikmesi var, yenilenme oranları biraz azaldı ve artık %100 Kalkan’ı yeniden doldurmuyor (5’inin tamamına sahip değilseniz).
  • Birden fazla Madalyon tutmak, kalkanın yeniden doldurulabilme miktarını artırır.