LEGO Fortnite’ta Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

LEGO Fortnite’ta Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır? Bu kapsamlı yazımızı kullanarak LEGO Fortnite’ta nasıl hızlı seyahat edeceğinizi ve bir biyomdan diğerine hızla geçmeyi öğrenin.

Kapsamlı açık dünya sanal alan oyunu LEGO Fortnite‘ta oyuncular, her biri kendi tematik öğelerine sahip çeşitli farklı biyomlarla karşılaşır. Fortnite’taki LEGO modu haritasının standart olandan 20 kat daha büyük olduğu bildiriliyor. Bu nedenle, bu geniş arazide gezinmek önemli bir zorluk teşkil ediyor.

Oyuncuların bir biyomdan diğerine yürüyerek seyahat etmeyi seçmeleri onlarca saat sürecektir. Oyuncular daha hızlı hareket etmek için koşabilir ancak çok fazla dayanıklılık tükettiği için bu pek mümkün değildir. Diğer açık dünya oyunlarından farklı olarak LEGO Fortnite‘ın özel bir hızlı seyahat mekaniği yoktur. Ancak oyuncular sıfırdan farklı araçlar oluşturabilir ve bunları farklı biyomlar arasında seyahat ederken zamandan ve enerjiden tasarruf etmek için kullanabilirler.

LEGO Fortnite’ta Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

Araç Kullanarak Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

Neyse ki LEGO Fortnite, oyuncuların hızlarını önemli ölçüde artıran derme çatma araçlar oluşturmasına olanak tanıyor. Planör, Araba ve Sıcak Hava Balonu gibi şeyler LEGO Fortnite’ta hızlı seyahat etmeyi mümkün kılar.

Planör (Glider)

LEGO Fortnite'ta Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

Planör, oyuncuların uzun mesafelerde zahmetsizce uçmalarını sağlayan bir erken oyun aygıtıdır. Oyuncunun Dayanıklılığını tüketse de Planörler, LEGO Fortnite’ta hızlı seyahat etmenin etkili bir yoludur, özellikle de kişinin diğer araçlara erişimi olmadığında. Ancak oyuncular bunu yalnızca yüksek yerlerden atlarken kullanabilirler.

Planör yapmadan önce oyuncuların Dönen Çark, Tezgah ve Nadir Üretim Tezgahına erişmeleri gerekir. Planör yapmak için gereken malzemeler 4 Yün Kumaş, 6 İpek Kumaş ve 8 Flexwood Çubuktur.

Saf Yün ve İpek sırasıyla koyunları severek ve örümcekleri öldürerek elde edilebilir. Bir çıkrık kullanılarak Yün ve İpek İplikleri halinde işlenebilirler. Son olarak iplikler tezgah kullanılarak Yün ve İpekli Kumaşa dönüştürülebilir. Flexwood çölden toplanabilir ve Kereste Fabrikası kullanılarak Flexwood Çubuklara dönüştürülebilir.

Araba

LEGO Fortnite haritasında seyahat etmenin bir başka seçeneği de Araba kullanmaktır. Derme çatma arabaların kullanımı zordur çünkü oyuncular onları sağa veya sola hareket ettiremez. Ancak bir noktadan diğerine hızla geçmek için mükemmeldirler.

Oyuncular LEGO Fortnite’ta araba yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirler.

1-Yapı menüsünü açın ve 4 parça Flexwood kullanarak bir Dinamik Temel oluşturun.
2-Bu platformun köşelerine Küçük veya Büyük Tekerlekleri yerleştirin. Oyuncular, Flexwood’u ilk kez hasat ettiklerinde Tekerlekler için üretim tarifinin kilidini açabilirler.
3-Daha sonra, arabayı istenen yöne itmek için araca 2 ila 4 Büyük İtici yerleştirin.
4-Arabayı çalıştırmak için bir Etkinleştirme Anahtarı yerleştirin.

Sıcak Hava Balonu

Sıcak Hava Balonu, LEGO Fortnite’ta hızlı seyahat etmenin en iyi yoludur. Oyuncuların uzak diyarlara kolaylıkla seyahat etmelerini sağlar. Tıpkı arabaya benzer şekilde oyuncular Sıcak Hava Balonunda yalnızca ileri doğru hareket edebilirler ve sağa veya sola manevra yapamazlar.

Sıcak Hava Balonu yapmak için oyuncular aşağıdaki adımları takip edebilir.

1-Yapı menüsünü açın ve bir Dinamik Temel oluşturun
2-Platform yere yerleştirildikten sonra üzerine iki adet Büyük İtici yerleştirin.
3-Ardından bir Etkinleştirme Anahtarı ekleyin
4-Son olarak platformun ortasına Büyük Balon yerleştirin. Balon yükselmeye başlar başlamaz, Sıcak Hava Balonunu hareket ettirmeye başlamak için Aktivasyon Anahtarı ile etkileşime geçin.