Apex Legends Team Deathmatch Söylentileri

Apex Legends Team Deathmatch söylentileri yayılmaya başladı. Sezon 8‘i kutlarken, Respawn Entertainment geliştiricileri, battle royale dışındaki takım ölüm savaşı ve benzeri diğer modların oyuna eklenebileceğinin sinyallerini verdi.

Apex Legends, iki yıllık yıldönümünü kutladı ve oyunun piyasaya sürüldüğü andan beri Apex Legends, piyasadaki en iyi battle royale oyunlarından biri oldu. Bununla birlikte, Respawn Entertainment oyunu, battle royale türünün dışını da içerebilecek ilginç yeni yollarla, oyunun hacmini genişletmeyi planlıyor.

 

Apex Legends’ın 8. Sezonu birkaç gün önce başladı, bu yüzden Respawn‘daki  çalışan geliştiriciler, Reddit de güncelleme, oyunun durumu ve geleceği hakkındaki soruları cevapladı. Çok ilginç ve önemli cevaplardan biri, Apex Legends’ın kendisini bir battle royale olmanın ötesine taşıyabileceği fikriyle ilgiliydi ve görünüşe göre Respawn’daki ekip tam da bunun üzerinde çalışıyor.

Kısa bir süre önce Apex Legends, oyunu battle royale konseptinin ötesine taşımak için yeni yollar başlatacağının sinyallerini tweetlemişti. Bu nedenle, son Reddit etkinliğinde, Respawn Entertainment Oyun Modları ve Etkinlikler Tasarımcısı Brian Vidovic, bununla ilgili soruları ele aldı. Vidovic, ekibin her zaman Apex Legends için oyun alanını genişletmek istediğini söylüyor. Özellikle Efsanelerin kendilerinin bir battle royale deneyimi dışında bile eğlence için iyi donanımlı olduğunu belirtiyor. Vidovic, harika prototiplerin işlerde olduğunu söylüyor.

apex-legends

 

Bu, savaş dışı royale modlarının Apex Legends‘a ilk kez girmesi olmayacak. Respawn’ın battle royale oyununda deneyimi renklendirmek için sınırlı süreli modlar kullanıldı. Özellikle, Apex Legends’daki Winter Express modu yıllık bir kış geleneği haline geldi. Oyun, hareket eden bir trende kontrol noktalarını tutan ekipleri gözlemliyor ve oyuncular önceden belirlenmiş silah yüklerini seçiyor. Yaklaşan fırtına yok, yağma yok. Bu mod bir battle royale modu değildi. Hayranlar Winter Express’in tadını çıkarmaya geldikçe, Respawn’ın bu tür fikirleri denemeye devam edip etmediğini görmek ilginç olurdu.

Sınırlı süreli modlar eğlencelidir, ancak son zamanlarda Apex Legends’ın bazı eşzamanlı oyuncu rekorlarına da ulaşmasıyla, kalıcı bir takım ölüm maçı veya hedef tabanlı  royale battle modu dışı fikirleri uygulama zamanı gelmiş olabilir. Battle royale haritalarının da sürekli olarak değiştirilmesiyle, pek çok taraftar, artık oynanamayan alanlara dayalı takım ölüm maçı haritalarını takdir edecek. Örneğin, topluluk muhtemelen Skulltown‘daki bir takım ölüm maçından yana olacaktır.

Mobileius ekibi olarak bizde Apex Legends Team Deathmatch modunu sabırsızlık ile bekliyoruz. Apex Legends artık PC, PS4 ve Xbox One’da mevcut ve 9 Mart’ta Switch için piyasaya sürülecek.