Yeni PUBG Oyunları Geliştirme Aşamasında 2021

Yeni PUBG Oyunları Geliştirme Aşamasında. Yeni bir röportaj, evrende geçen en az iki oyun daha için planlar olduğunu ve PUBG serisinin geleceği hakkında ayrıntıları ortaya koyuyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds veya PUBG, Call of Duty: Warzone ve Fortnite beğenilerini doğrudan etkileyerek, battle royale çılgınlığına gerçekten ilgi duymaya başlamasıyla tanınabilir. Ve bir zamanlar olduğu kadar büyük olmasa da, orijinal PUBG battle royale popüler olmaya devam ediyor ve yakında hayranların PUBG evreninde oynamayı dört gözle bekleyecekleri yeni deneyimler yaşayacak gibi görünüyor. Mobileius ekibi olarak PUBG çok seviyoruz ve oyunlarını sabırsızlık bekliyoruz.

 

Yeni PUBG Oyunları Aktif Geliştirme Aşamasında
Yeni PUBG Oyunları Geliştirme Aşamasında

 

Krafton CEO’su Kim Chang-Han geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e PUBG serisinin geleceği hakkında konuştu ve Krafton’ın “tek vuruşlu bir mucize” gibi görünmediğini vurguladı. Gelecekteki PUBG video oyunu projelerinin orijinalin başarısını kopyalayıp çoğaltamayacağı henüz belli değilken, Chang-Han 2021’de piyasaya sürülmek üzere sözde geliştirilmekte olan yeni bir PUBG mobil battle royale oyununu ima etti. Bu nasıl etkileyebilir? veya mevcut PUBG Mobile oyunundan farklı olabilir, ancak hayranlar önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi bulabilecek.

Chang-Han ayrıca, 2022’de çıkacak olan ve PC ve ev konsollarında piyasaya sürülmeyi amaçlayan “PUBG ile ilgili” bir oyuna işaret etti. Chang-Han bu oyunun türünü belirtmedi, bu yüzden bunun bir battle royale olmaması mümkün. Sonuçta şirket, Battle Royale olmayan PUBG ile ilgili oyunları denemeye başladı ve daha önce duyurulan böyle bir oyun da 2022’de piyasaya sürülmek üzere hazırlandı.

Yeni PUBG Oyunları Geliştirme Aşamasında
Yeni PUBG Oyunları Geliştirme Aşamasında

The Callisto Protocol adıyla The Game Awards 2020’de yeni bir PUBG evren oyunu duyuruldu. Dead Space serisinin ruhani halefi olarak hizmet veren bilim kurgu hayatta kalma-korku oyunu olan The Callisto Protocol, Glen Schofield ve Striking Distance tarafından geliştiriliyor. Callisto Protokolünün PUBG ile tam olarak nasıl bağlandığı görülecek, ancak 2022’de yeni oyun çıktığında daha belirgin hale gelecektir.

Callisto Protokolü, geliştiricilerin PUBG evrenine gelince denemeye istekli olduklarının kanıtıdır. Temel PUBG oyunu büyük ölçekli çok oyunculu bir battle royale oyunu iken, Callisto Protokolü tek oyunculu bir korku oyunudur. Bunu göz önünde bulundurursak, 2022’deki diğer PUBG evren oyunu hemen hemen her şey olabilir ve bu yüzden geliştiricilerin ne bulduğunu görmek ilginç olacak.

Bu arada, orijinal PUBG oyunu, oyuncuları meşgul eden düzenli olarak yeni güncellemeler almaya devam ediyor ve hayranlar, daha fazla bilgi ile birlikte bu yılın ilerleyen günlerini dört gözle bekleyecekleri yeni PUBG mobil oyununa sahipler.