League of Legends: Wild Rift 70 Şampiyon sayısına ulaşacak!

League of Legends: Riot Games’in popüler MOBA’sının mobil uyarlaması olan Wild Rift, oyun yakında piyasaya çıktığında yaklaşık 70 şampiyonu sayısına ulaşmayı planlıyor. Hayranlar bugün LoL Wild Rift’teki en popüler MOBA’lardan birinin mobil versiyonunu büyük bir merakla bekliyorlar. Wild Rift, League of Legends ın PC sürümünden bazı büyük farklılıklara sahipken, tüm şampiyonlar sonunda mobil oyuna geçecek. Riot’a göre, mevcut şampiyon kadrosunun yaklaşık yarısını mobil oyunun lansmanına dahil etmeye çalışıyor. Mart ayının başlarında League of Legends: Wild Rift 70 Şampiyon sayısına ulaşacak!

League of Legends: Wild Rift Lansmanda Yaklaşık 70 Şampiyon Dahil Edecek...
LOL: Wild Rift 70 Şampiyon Dahil Edecek.

League of Legends: Wild Rift, mobil cihazlar için sıfırdan inşa edildi, ancak yine de klasik bir League of Legends deneyimi vaat ediyor. Riot, oyunların ortalama 15-20 dakika olması gerektiğinden, bu sürümün daha kısa oturumlar için mükemmel olduğunu söylüyor. Bazı geliştirilmiş oyun öğeleriyle Wild Rift, yeni başlayanların farklı şampiyonları öğrenmesi için harikadır.

League of Legends: Wild Rif
LOL: Wild Rift 70 Şampiyon Dahil Edecek.

Apple geçtiğimiz günlerde mobil oyunun bir önizlemesine ev sahipliği yaptı, ancak Apple’ın iPhone 12s üzerindeki performansına odaklandı. Ön izleme sırasında, Riot’un Mart ayında Kuzey Amerika’da Wild Rift piyasaya sürüldüğünde oynanabilir yaklaşık 70 şampiyona sahip olmayı planladığı söyleniyor. Şu anda şampiyon kadrosu 47 şampiyonda bulunuyor, bu nedenle Riot’un önümüzdeki aya kadar mevcut şampiyon havuzunun yeterli bir kısmını oyuna eklemesi gerekecek.

Riot, kısa süre önce Wild Rift‘e birkaç Yordle şampiyonunu dahil etti, ancak aksi halde mevcut listenin çoğu eski, popüler League of Legends şampiyonlarından oluşuyor. Aslında, Wild Rift’e son birkaç yıldır eklenen tek yeni şampiyon, Starry-Eyed Songstress Seraphine olmuştur. En yeni yamada Xayah ve Rakan oyuna eklenecek ve Riot, Rammus ve Katarina’nın da yolda olduğunu doğruladı.

League of Legends‘ın PC versiyonu 150’den fazla şampiyona sahip olduğundan, Mart ayı sürümü için Wild Rift’e eklenebilecek düzinelerce aday var.

League of Legends Sezon 11’i süren devasa Ruined King hikayesiyle, Lucian, Senna, Thresh ve hatta Viego gibi şampiyonların Wild Rift‘e katılması mantıklı olacaktır. Durum ne olursa olsun, kesinlikle tüm oyun tarzlarından oyuncuları cezbedecek çok sayıda seçenek olacak.

League of Legends: Wild Rift, Mart 2021’de ABD’deki mobil cihazlarda yayınlanacak.Wild Rift ile ilgili yazdığımız Akali ve Master Yi rehberi yazılarımıza bekleriz.