LoL Wild Rift: Master Yi Rehberi ve Taktikleri

Eşyalar, rünler, büyüler, yetenek geliştirme sırası ve taktikler.. LoL Wild Rift’in popüler karakterlerinden Master Yi, Wuju Üstadı, hakkında bilmeniz gereken her şey LoL Wild Rift: Master Yi Rehberi ve Taktikleri yazımızda. Wild Rift savaşçınız olarak Master Yi mi seçtiniz? Korkmayın, rehberi okuyarak en kısa zaman Master Yi ile korku salan bir ormancı olacaksınız!

Master Yi Rehberi ve Taktikleri – LoL Wild Rift

Master Yi Rünler

master-yi-rün

Yenilmez

master-yi-rün

Avcı – Vampirlik

master-yi-rün

Avcı – Titan

master-yi-rün

Avcı – Üstün Zeka

Yi bir suikastçi olabilir, ama kendine has yetenekleri sayesinde ana Rün olarak seçtiğimiz Yenilmez’i en efektif şekilde rakiplerinizin üstünde kullanabilir. Yan rün olarak seçtiğimiz Avcı rünleri ile de koridorlara sürekli baskın yapabileceksiniz.

Master Yi  Yetenekler

Master Yi için ideal yetenek geliştirme sırası görseldedir. Sıralamaya göre yeteneklerinizi maksimum seviyeye ulaştırmalısınız. Bu yetenekleri yükseltirken ulti yeteneğinizi de ihmal etmemelisiniz.

Not: Ormancı olarak 1.seviyede Wuju Stili, Alfa vuruşuna göre daha etkilidir.

master-yi-skilleri

Master Yi Büyüler

Wild-Rift-büyü-master-yi
Wild-Rift-büyü-master-yi

Master Yi Başlangıç Eşyası & Çizme

Başlangıç objesi

master-yi-item-wild-rift

Tercih edilen çizme

master-yi-item-wild-rift

Master Yi Ana Eşyalar

LoL Wild Rift  de aldığınız eşyalar, karşı takımdaki şampiyonların özellikleri göz önünde bulundurularak alınmalıdır bu yüzden eşya alımları her oyunda farklılıklar içerir. Ana eşyalar listemizde, Master Yi için genel olarak en uygun eşyaları önem sırasına göre listeledik. İsimleri kalın olarak yazılmış eşyalar hemen hemen her oyunda almanız gereken eşyaları belirtir.

master-yi-item-lol

1. Mahvolmuş Kralın Kılıcı

master-yi-item-lol

2. Ebedi Kılıç

master-yi-item-lol

3. Hayalet Dansçı

master-yi-item-lol

4. Donmuş Balyoz

master-yi-item-lol

5. Ölümün Dansı

Master Yi LoL Wild Rift Taktikleri

  • Kule altına girerken, Meditasyon özelliğinizi kullanarak kuleden gelecek olan bir kaç saldırıyı üstlenebilirsiniz, bu sayede takımınız kule hasarlarından olabilecek en az seviyede zarar görecektir.
  • Master Yi ile takım savaşına girmek çoğu zaman zorlu bir görevdir. Yi zincirleme olarak öldürmeye programlanmış bir karakter olduğu için, sersemletme, yavaşlatma gibi alan kontrol yetenekleri Master Yi’nin sonunu getirebilir. Bir Yi oyuncusu olarak öğrenmeniz gereken en önemli şey, karşı takımın alan kontrollerini takip etmek ve doğru zamanda savaşa girmektir.
  • Akali gibi kaçması kolay rakiplere girmeden önce yeteneklerini kullandıklarından emin olun. Uzun bir kovalamaca Master Yi zincirleme öldürme serisini bozabilir ve sizi savunmasız bir duruma sokar. Rehberi Taktikleri Rehberi Taktikleri Rehberi Taktikleri