Akali Rehberi ve Taktikleri – League of Legends Wild Rift

  Eşyalar, rünler, büyüler, yetenek geliştirme sırası ve taktikleri. League of Legends Wild Rift popüler karakterlerinden Akali hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazımızda. Wild Rift savaşçınız olarak Akali’yi mi seçtiniz? Korkmayın, rehberi okuyarak en kısa zaman Akali ile korkulan bir orta koridor oyuncusu olacaksınız!

Akali Rehberi – League of Legends Wild Rift

 

Rünler


akali_rün-wild-rift

Ayağı Çabuk

akali_rün-wild-rift

Zafer

Ruh Gezgini

Avcı – Üstün Zeka

Akali halihazır da yeterince hasar verebilen bir karakter bu yüzden rün olarak seçtiğimiz Ayağı Çabuk ile Akali’nin hızına hız katabilirsiniz.

Ayrıca bu ründen gelen ufak iyileştirme etkisi oyunda daha uzun süre tutunmanızı sağlayacak. Akali’nin çevik yetenekleri sayesinden bu rünü sık sık aktifleştirebilecek ve rakipleriniz asla sizden kaçamayacak!

Kırmızı Rün olarak, Zafer Akali gibi suikastçi için harika bir seçim, düşmanlarınızı yok ettikten sonra size sağladığı iyileştirmeyle savaşa devam edebilir ve ya oradan sorunuz uzaklaşabilirsiniz. Ayrıca canı az olan rakiplere karşı sağladı ekstra saldırı bonusu da sizi daha güçlü kılacaktır.

Ruh Gezgini,  özellikle oyun başlangıcında fazlasıyla işinize yarayacak, ekstra can ve yavaşlatma etkilerini %20 azaltması bu rünü  Akali için eşsiz kılıyor. Yavaşlatmaları karşı direnciniz oyunun sonlarında da oldukça faydalı olacaktır.

Mavi Rün olarak, Avcı – Üstün Zeka oyun boyuncu etkisini artırarak sağladığı yetenek bekleme sürelerindeki düşüş ile Akali için harika bir seçim olacaktır.

Yetenekler

Akali için ideal yetenek geliştirme sırası görseldedir. Sıralamaya göre yeteneklerinizi maksimum seviyeye ulaştırmalısınız. Bu yetenekleri yükseltirken ulti yeteneğinizi de ihmal etmemelisiniz.

akali-skiller

Büyüler

Flash

alev-ateşi

Başlangıç Eşyası & Çizme

Başlangıç Objesi

wild-rift-akali-item

Tercih edilen Çizme

wild-rift-akali-item

Ana Eşyalar

League of Legends Wild Rift’te aldığınız eşyalar, karşı takımdaki şampiyonların özellikleri göz önünde bulundurularak alınmalıdır bu yüzden eşya alımları her oyunda farklılıklar içerir. Ana eşyalar listemizde, Akali için genel olarak en uygun eşyaları önem sırasına göre listeledik. İsimleri kalın olarak yazılmış eşyalar hemen hemen her oyunda almanız gereken eşyaları belirtir. League of legends

wild-rift-akali-item

1. Hextech Silahkılıç

wild-rift-akali-item

2. Ebedi Küre

wild-rift-akali-item

3. Lich Boğan

wild-rift-akali-item

4. Liandry’nin Eziyeti

wild-rift-akali-item5. Koruma Efsunu

Akali League of Legends Wild Rift – Taktikleri

  • Çevik Silah yeteneğiniz ile düşmanlarınızın üstüne giderken diğer yeteneklerinizi de kullanabilirsiniz.
  • Üsse döndükten sonra, Alacakaranlık Perdesi ve Çevik Silah yeteneklerinizi kullanarak, üssü hızlı bir şekilde terk edebilirsiniz. Bu sizin koridora daha hızlı gitmenizi sağlar ve daha fazla tecrübe ve altın kazanmış olursunuz.
  • Alacakaranlık Perdesi özelliğinizi kullanarak Master Yi gibi üzerinize sıçarayan karakterlerin saldırılarını savuşturabilirsiniz.

 

Akali League of Legends Wild Rift – Oyun Videosu