The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?

The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir? ; The Sims 4’te tavukları temizlemek için bir düğme olmadığından, birçok oyuncu görevi tam olarak nasıl tamamlayabileceklerini merak ediyor.

22 Temmuz 2021’de The Sims 4, Cottage Living adlı yeni bir Genişletme Paketi yayınladı. Her zamanki gibi, Create A Sim (CAS) için birçok yeni özelleştirme ve Sims hayranlarının canlarının istediği gibi kullanabilecekleri yeni mobilya parçalarıyla birlikte geliyor. Ek olarak, kuşlar, inekler ve tavuklar gibi bakılabilecek yeni hayvanlar var.

Tipik bir hayvan gibi, The Sims 4’teki tavukların da uyuyacakları bir yere ve yemek yemek için yiyeceğe ihtiyaçları vardır. Ancak bir sorun var: temizlemeleri zor.

Sims 4’te Tavuklar Nasıl Temizlenir?

The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?
The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?

İneklerin aksine, Sims oyuncuları tavuğuna bastığında temizleme seçeneği yoktur. Ancak, oyuncuların bunları temizlemek için kullanabileceği üç ana yöntem vardır. Birincisi kümes temizliği. Kümesler, oyuncuların tavuk, horoz ve civciv satın almasına ve onlarla ilgilenmesine izin verir. Ayrıca kuluçkalık yumurta yapmak için sadece bir horoz ve bir tavuk satın alabilirler.

Satın alınan her kümes hayvanı ağının kirlenme olasılığı daha yüksektir. Bir süre sonra kafes kirlendiğinde içinde yaşayan hayvanları kirletir. Bu nedenle, oyuncuların kümesin temiz olduğundan emin olmak için ara sıra kontrol etmeleri gerekir. Sonuç olarak, tavuklar lekesiz olacak ve mutlu kalacaktır.

İkinci yöntem, tavukların zaten pis olup olmadığıdır. Kümes hayvanlarını temizlemek için, Simmers’ın yağmur yağarken kümes dışında dolaşmasına izin vermesi gerekir. Bunu biraz daha kolaylaştırmak için Sims 4 oyuncuları hava durumunu değiştirmeyi düşünebilir.

The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?
The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?

Seasons Expansion Pack ile gelen Dr. June’un Hava Kontrol Cihazı sayesinde, oyuncular havayı canlarının istediği şekilde değiştirebilirler. Tek yapmaları gereken, Mevcut Havayı Değiştir’e basmak ve Yağmur’u seçmek. Outdoor’da Outdoor Aktiviteleri kategorisi altında bulunabilir.

The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?
The Sims 4: Tavuklar Nasıl Temizlenir?

Ancak, oyuncuların 1.500 Simoleon’a mal olduğu için ucuz sayılmadığını akıllarında tutmaları gerekir. Yani, paraları yoksa ve hile kullanma fikrini reddederse, alternatif basit bir çözüm var. Hava değiştirme makinesi ile aynı kategoride, çok daha ucuz olan 350 Simoleon için Sprinkle-O-Matic 2001 var. Sims 4 oyuncularının onu tavuk kümesinin yanına koyması ve açması gerekiyor. Bir süre sonra, tüm kümes hayvanları temiz hale gelmelidir.

Tavukların kaliteli yumurta üretebilmeleri için mutlu ve temiz olmaları gerekir. Ek olarak, onlara özel ikramlar vermek, altın yumurta gibi özel yumurta türlerini verme şansını artıracaktır. Oyuncular, tavuklarıyla sosyalleşmenin de sürecin önemli bir parçası olduğunu unutmamalıdır. İlişkileri iyi değilse, kümes hayvanları yumurtlamayabilir ve hatta Sim’i öldürmeye çalışabilir.

 

The Sims 4: Her Etkinlikte Altın Yıldız Nasıl Alınır? | Altın Yıldız Alma