The Sims 4: Her Etkinlikte Altın Yıldız Nasıl Alınır? | Altın Yıldız Alma

The Sims 4: Her Sosyal Etkinlikte Altın Yıldız Nasıl Alınır? ; The Sims 4 Altın Yıldız ;   The Sims 4’teki sosyal etkinlikler, mükemmel bir şekilde tamamlandığında oyuncular için tatlı ödüllerin kilidini açabilir. İşte nasıl yapılacağını anlattığımız yazımız…

The Sims 4‘te oyuncuların yapabileceği pek çok seçenek var. Bazı Sim’ler içe dönüktür ve yalnız vakit geçirmeyi severken, diğerleri arkadaşlarıyla tanışma fırsatının tadını çıkarır. İkinci durumda, evde başka bir halka açık alanda parti vermek, Sim’lerin sosyalleşmesi ve arkadaş edinmesi için iyi bir yoldur.

Ancak The Sims 4‘te altın yıldızı alacak gerçekten harika bir sosyal etkinlik düzenlemek kolay değil ve biraz pratik gerektiriyor. Neyse ki, Sim’in her sosyal etkinlik düzenlediğinde başarılı olma ve bir altın yıldız alma ihtimalini artırmanın bazı yolları var.

1-Hileleri Kullan

The Sims 4 Altın Yıldız
The Sims 4 Altın Yıldız

The Sims 4‘ün tüm alanlarında olduğu gibi, bir şeyi başarmanın en kolay yollarından biri hileleri etkinleştirmek ve kullanmaktır. Bazı oyuncular için oyundan alınan zevki ortadan kaldıracak ama yine de bir seçenek. Oyuncu, hileleri kullanarak, aksi takdirde altın yıldızı almalarını engelleyebilecek bazı sorunları çözebilir.

Örneğin, pişirme seviyesini gerekli seviyeye çıkarmak için hileler kullanabilirler veya Sim’in ihtiyaçlarını karşılayabilirler, böylece çok yorulmaktan bayılmazlar ve misafirlerini eğlendirmeye odaklanmaya devam edebilirler.

2-Sim’in İyi Hissetmesini Sağlayın

The Sims 4 Altın Yıldız 
The Sims 4 Altın Yıldız

Verilen gibi görünebilir, ancak bunu unutmak yine de kolaydır. Altın yıldızı almak için, etkinliği atan Sim’in sadece mutlu veya kendinden emin hissetmesi değil, aynı zamanda etkinlik başlamadan önce tüm ihtiyaçlarının karşılanmış olması gerekir.

Sim kendini sefil, kızgın hissediyorsa, açsa veya uykusuzluktan bayılmak üzereyse, gerekli tüm görevleri yapamayacaklardır. Sonuç olarak, üçüncü aşamaya geçmek ve altın yıldızı almak imkansız hale gelecek.

3-Doğru Becerileri Önceden Alın

Ne tür bir sosyal etkinlik olduğuna bağlı olarak, onu organize eden Sim, tüm görevleri tamamlamak ve altın yıldızı almak için belirli becerilere ihtiyaç duyabilir. Bunu başarmak için, Sim, ilk etapta etkinliği atmadan önce becerileri üzerinde çalışmalı ve onları yeterince yüksek bir seviyeye getirmelidir.

4-Doğru Parti Özelliklerini Kullanın

The Sims 4 Altın Yıldız 

Birçok oyuncu, özellikle oyuna yeni başlayanlar, lot özelliklerinin verimliliğini hafife alır. Altın yıldız sosyal etkinliği için parti yeri özellik lotunun kullanılmasına yardımcı olur.

Bu, en yüksek seviyeye ulaşmayı ve altın yıldızı almayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca konukların kendilerini daha iyi hissetmelerini ve partiye daha açık olmalarını sağlayacaktır. Bu, örneğin özel bir partide doğum günlerini kutlamak için kullanışlıdır.

5-Ruh Halinizi İyi Tutun

The Sims 4 Altın Yıldız 
The Sims 4 Altın Yıldız

Bazı oyuncular için karmaşık olabilen daha zorlu görevlerden biri, belirli sayıda Sim’in aynı anda belirli bir şekilde hissetmesini sağlamaktır, örneğin, oyuncu veya flört. Sim’lerle ayrı ayrı konuşarak birleşik bir ruh hali elde etmek zor. Ancak, Sim konuklarıyla hiç konuşmadan bununla ilerlemenin bir yolu var!

6-Mümkün Olduğu Kadar Çok Görevi Yapın

The Sims 4 Altın Yıldız 

Tıpkı kariyerlerinde olduğu gibi, etkinliği düzenleyen Sim’in ekranın sol üst köşesinde bir görev çubuğu var. Sim’in etkinliklerinin daha yüksek bir aşamaya geçmesi için tamamlaması gereken birden fazla görevi listeler. Üç katman vardır ve sosyal etkinliğin altın bir yıldız alması için Sim’in çıtayı üçüncü ve son katmana getirmek için yeterli görevi yerine getirmesi gerekir.

Bazı görevler oldukça basittir (biriyle konuşmak gibi), diğerleri ise daha fazla hazırlık gerektirir. Bu nedenle, zaman ayırmanız ve tüm işleri son saate bırakmamanız iyi olur.

7-Hiçbir Masraftan Kaçınmayın

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, bazen sosyal bir etkinlikte kullanmak için ek paraya sahip olmak yardımcı olur. Simler mali açıdan kötü durumda değilse, birkaç ekstra insan kiralayarak sosyal etkinlikleri için altın yıldız alma şanslarını artırabilirler. Konuklara içecek hazırlayacak bir miksolog, müzik çalacak bir şovmen ve son olarak da yemekle ilgilenecek bir hazır yemek şirketi ile gitmekten asla zarar gelmez.

Bazen işe alınan hizmetin yapması gerekeni yapmaması olabilir, bu durumda olayı başlatan Sim onlara işlerinin ne olduğunu hatırlatmalıdır. Başarılı bir sosyal etkinliğin ihtiyaç duyduğu tek şey tüm bu insanları işe almak değil, ancak oyuncu konukların eğlenmesini istiyorsa bu iyi bir başlangıç.

 

The Sims 4 İkiz Bebeklere Nasıl Sahip Olunur? – İkiz Bebek Hilesi