Stardew Valley Balık Yemi Nasıl Kullanılır? | Yemler ve Oltalar

Stardew Valley Balık Yemi Nasıl Kullanılır? Stardew Valley yem nasıl takılır? Stardew Valley Balık Yemi , Stardew Valley oltalar,Balık tutmayı kolaylaştıran öğeler, Sizler için Stardew Valley Yem Ve Olta kılavuzu hazırladık…

Her Stardew Valley oltasına nasıl sahip olunur?

Önce doğru alete, güvenilir oltaya ihtiyacınız olacak. Stardew Valley’de dört tür vardır ve balık tutma becerilerinizi geliştirdikçe giderek daha iyi hale gelirler. Dört tür Bambu Direği, Eğitim oltası, Fiberglas olta ve İridyum oltasdır. İşte ayrıntıları ve bunları nasıl elde edeceğiniz:

Bambu olta: 500G

Oyundaki ikinci gününüzde balıkçı Willy’nin davetini kabul ederek bir bambu direk alabilirsiniz. Bambu direğinde yem veya mücadele kullanamazsınız.

Eğitim oltası: 25G
Eğitim oltası, balık tutmakta sorun yaşıyorsanız kullanmanız gereken şeydir. Oyuncunun balık tutma seviyesini 5’e ayarlar, böylece yeşil blok önemli ölçüde daha büyüktür. Balık yakalamayı kolaylaştırır, ancak onunla yalnızca temel balıkları yakalayabilirsiniz. Temelleri kavramak ve devam etmek için onunla alıştırma yapın. Willy’nin iskeledeki balık dükkanından satın alabilirsiniz.

Fiberglas olta: 1800G
Fiberglas olta, balıkçılıkta üçüncü seviyeye ulaştıktan sonra Willy’nin balık dükkanından 1800G’ye satın alınabilir. Balık tutmanıza yardımcı olması için fiberglas çubuk üzerinde yem kullanabilirsiniz, ancak olta takımı kullanamazsınız.

İridyum olta: 7500G
İridyum olta, balıkçılıkta 6. seviyeye ulaştıktan sonra Willy’nin dükkanından 7500G karşılığında satın alınabilir. Bu çubuk, hem yem hem de olta takımını kullanmanıza izin vererek balık tutmayı çok daha kolay hale getirir.

Yem

Yem, bir Fiberglas Oltaya ve bir İridyum Oltaya takılabilir veya bir Yengeç Tenceresine yerleştirilebilir .

Oltalar yem gerektirmez, ancak balıklar yemle daha hızlı tutulur; özel yemler ek faydalar sağlar. Yengeç Kapları, balığı yakalamak için yem gerektirir, ancak yem türünün yengeç kapları üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Yem her zaman tek kullanımlık bir maddedir.

Kullanım

Bir oltaya yem takmak için, envanterinizi açın, yemi tıklayın (kaç tane almak istediğinize bağlı olarak sol tıklama veya sağ tıklama) ve ardından çubuğa sağ tıklayın. Yemi çıkarmak için çubuğa sağ tıklayın.

Her alçıda bir parça yem veya bir mıknatıs kullanılır. Tüm yem tükendiğinde, oyun “Son yemi kullandın” diyen bir bildirim açılır.

Bir Xbox denetleyicisinde, tüm yığını seçmek için yemdeki A’ya (veya tek bir tane almak için X’e), ardından çubuğa takmak için X’e basın.

Bir PS4 kontrol cihazında, tüm yığını seçmek için yemdeki X’e basın

Bir Nintendo Switch Denetleyicisinde, tüm yığını seçmek için yemdeki A’ya (veya tek bir tane almak için Y’ye), ardından çubuğa takmak için Y’ye basın.

Yem, Denetleyicilerin herhangi birinde X’e basılarak çıkarılabilir. (Nintendo Switch’te Y)

Mobil versiyon için, envanterinizi açarak oltanıza yem ekleyebilir, ardından yemi sürükleyip çubuğun üstüne bırakabilirsiniz.

Yem Öğeleri

Yem Balıkların daha çabuk yakalanmasını sağlar. Öncelikle oltaya takılmalıdır. Varsayılan yem, balığın ısırması için geçen süreyi azaltır (bir kemirmeden önceki gecikmeyi% 50 azaltır) ve çöpleri alma şansını azaltır . Tarif, Balıkçılık Seviye 2’de kazanılır . Stardew Valley Balık Yemi 5g Stardew Valley Balık Yemi  Böcek Eti (1)
Mıknatıs Balık tutarken hazine bulma olasılığını artırır. Öte yandan, balıklar mıknatısın tadına bayılmaz. Hazine şansını% 100 artırır (taban% 15 yerine% 30 şans). Açıklamaya rağmen ısırma oranı standart yemle aynıdır. Tarif, Balıkçılık seviyesi 9’da kazanılır . Gold.png1.000g Iron Bar.png Demir Külçesi (1)
Yabani Yem Linus’un benzersiz tarifi. Tek seferde iki balık yakalama olasılığı doğurur. Balığın standart yemden biraz daha fazla ısırması için geçen süreyi azaltır, kemirmeden önceki gecikmeyi% 62,5 azaltır. Reçete elde edilir Linus kazanç üzerine dört kupa ve yağmur yağmıyor zaman bir günde 8 de ve 12 arasında yaptığı Çadır yaklaşan. Yok Fiber.png Lif (10)

Slime.png Balçıkça (5)Stardew Valley Balık Yemi  Böcek Eti (5)

Sihirli Yem Herhangi bir mevsimden, zamandan veya hava koşulundan, hangi tür suya atarsanız atın balık tutmanızı sağlar. Satın aldığınızda 20 sihirli yem alacaksınız. Qi Gem.png 5 Radioactive Ore.png Radioactive Ore (1)

Bug Meat.png Böcek Eti (3)

Stardew Valley yem ve donanımlar: Balık tutmayı kolaylaştıran öğeler

Hala balık tutmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Yem ve mücadele kullanmak bunu çok daha kolay hale getirir. Yem, balık ısırmasından önceki gecikmeyi azaltır ve hazine bulma şansını artırabilir. O zaman nasıl mücadele edileceğini öğrenmeye değer. Mücadele yalnızca iridyum çubuğa takılabilir ve Willy’nin balık dükkanından satın alınabilir. İşte para ve / veya zanaat malzemeleri ile alabileceğiniz yemler:

Stardew Valley Balık Yemi

Yem: 5G / Böcek Eti (1)
Balıkların daha hızlı ısırılmasını sağlar ve ısırık gecikmesini yüzde 50 azaltır. Varsayılan yem üretme tarifi, balık tutma seviyesi 2’den sonra açılır.

Mıknatıslı Yem: 1000G / Demir Çubuk (1)
Bu tarif batık hazine bulma şansını artırır. 9. balıkçılık seviyesinde açılır.

Yabani Yem: Lif (10), Balçık (5), Böcek Eti (5)
Bu tarifi, onunla dört dostluk kalbi kazandığınızda Linus’tan öğrenebilirsiniz. Aynı anda iki balık yakalama şansı verir.

Döndürücü: 500G/Demir Çubuk (2)
Isırma hızını biraz artırır ve bir ısırmadan önceki maksimum gecikmeyi 3,7 saniye azaltır.

Donanımlar

Giyinmiş İplik Makinesi: 1000G / Demir Çubuk (2), Kumaş (1)
Isırma hızını artırır ve bir ısırık için maksimum gecikmeyi 7,5 saniye azaltır.

Tuzak Bobber: 500G / Bakır Çubuk (1), Sap (10)
Bu mücadele, onları sarmadığınız zaman balıkların daha yavaş kaçmasını sağlar. Balık çubuğunuz% 66 daha yavaş azalır.

Mantar Bobber: 750G / Wood (10), Sert ağaç (5), Slime (10)
Üretim kaynakları açısından pahalıdır, ancak olta çubuğunuzun boyutunu biraz artırır.

Bobber Kurşun: 200G
Bu takım, balıkçı barınıza ağırlık katar.

Hazine Avcısı: 750G / Külçe Altın (2)
Hazine bulma şansını% 33 artırır ve ödülünüzü alırken balıkların kaçmamasını sağlar.

Dikenli Kanca: 1000G/Cooper Külçe (1), Demir Külçe (1), Altın Külçe (1)
Balık tutma çubuğunuzun balığa ‘yapışmasını’ sağlar, balıkları otomatik olarak aşağı yukarı takip eder.

Stardew Valley balıkçılık beceri seviyeleri

Balıkçılık deneyimi, balık avından kazanılır. Örneğin, seviyelerde ilerlemek yeşil olta çubuğunuzu büyütür. Olta türünüz, becerinizi etkilemez, ancak yengeç kapları da dahil olmak üzere her türlü balık avından deneyim puanları kazandığınız için. İşte on balık tutma seviyesinin tümü, aralarından seçim yapabileceğiniz ilişkili yetenekler:

1: Olta ustalığı +1
2: Olta uzmanlığı +1, yem üretme yeteneği kazanır
3: Olta uzmanlığı +1, bir yengeç kabı yapın ve Dish o’ The Sea için bir tarif kazanın
4: Olta uzmanlığı +1, bir geri dönüşüm makinesi yap
5: Olta uzmanlığı +1, bir Balıkçı (balıklar yüzde 50 daha değerlidir) veya Tuzakçı (yengeç saksıları yapmak için gereken kaynaklar azalır) olarak uzmanlaşır
10 Balıkçı: Olta uzmanlığı +1, Fener (balıklar yüzde 50 daha değerlidir) veya Prate (hazine bulma şansı iki katına çıkar) olarak uzmanlaşır
10 Tuzakçı: Olta ustalığı +1, bir Denizci (yengeç kapları asla çöpleri tutmaz) veya Luremaster (yengeç kapları artık yem gerektirmez) olarak uzmanlaşın