Minecraft Balkabağı Nasıl Oyulur? | Balkabağı Nerede Bulunur?

Minecraft Balkabağı Nasıl Oyulur? ; Minecraft’ta Balkabağı Nerede Bulunur, Balkabağı Tarifleri , Minecraft‘ta oyuncular, Cadılar Bayramı kutlamalarında, kask olarak takmak veya sadece yılın herhangi bir zamanını süslemek için yüzleri balkabağına oyabilirler.

Minecraft, oyuncuların evlerinin etrafında çeşitli farklı sebzeler yetiştirmelerine izin verir. Oyuncular bunları şifalı yiyecekler oluşturmak, hayvanlarını beslemek ve hatta Minecraft‘ın iksir tariflerinden birkaçını yapmak için kullanabilirler. Ancak oyuncuların şu anda oyabileceği tek bir bitki var: balkabağı.

İçindekiler

Minecraft’ta Balkabağı Nerede Bulunur?

Balkabakları genellikle Overworld‘deki çimenli biyomların herhangi birinde büyür. Oyuncular onları diğer bitkilerden yoksun hemen hemen her yerde bulabilirler, ancak çoğunlukla tepelerde ve dağlarda büyürler. Tohumlar balkabağından çıkarılabilir, bu da oyuncuların onları kendi çiftliklerinde ekmesine ve büyütmesine izin verir. Balkabakları ayrıca gemi enkazlarındaki hazine sandıklarında ve köylerde de bulunabilir.

Balkabağı Tarifleri

Balkabağı şu anda Minecraft‘ta bazı tariflerde kullanılıyor ve bunlardan bazıları balkabağının önce oyulmasını gerektiriyor. Bu tarifler:

  • Bir Minecraft Demir Golem – Bir oyma Kabak ve dört demir blok
  • Bir Kar Golemi – Bir oyma Kabak ve iki kar bloğu
  • Jack-o-lantern – Oyma bir Balkabağı ve bir meşale
  • Balkabağı Turtası – Balkabağı, şeker ve yumurta
  • Kabak çekirdeği – 1 Kabak

Bu dev su kabakları oyuncuların başlarına takılabilir ve didgeridoo benzeri sesler oluşturmak için Not Kutularının altına da yerleştirilebilir.

Minecraft Balkabağı Nasıl Oyulur?
Minecraft Balkabağı Nasıl Oyulur?

Minecraft Balkabağı Nasıl Oyulur?

Bir balkabağı oymak için oyuncuların önce makaslara ihtiyacı olacak. Makaslar öncelikle koyunlardan yün, kovanlardan bal elde etmek için kullanılır, ancak belirli blokları hasat etmek için de kullanılabilir. Makas yapmak için oyuncuların bir fırında demir cevherinin eritilmesinden yapılmış iki demir külçeye ihtiyacı olacak. Demir cevheri yeraltında hemen hemen her yerde bulunabilir; oyuncuların büyük olasılıkla Minecraft redstone veya elmas gibi diğer daha nadir kayalar için madencilikten etrafta dolaşan bir demeti vardır.

Makaslar yapıldıktan sonra, yere bir balkabağı koyun, ardından makası seçin. Kabak üzerindeki kullan düğmesine basın, ürkütücü bir yüz görünecektir. Oyuncular artık onu giyebilir, içine bir meşale koyabilir, hatta evlerini korumak için bir golem arkadaşı bile yapabilirler.

Jack-o’-fenerler, Cadılar Bayramı temalı veya ürkütücü perili yapılarda mükemmel dekorasyon ve ışık kaynakları sağlar. Oyuncular, Minecraft tohumlarında korkunç yüzlerden oluşan bir kule oluşturarak bu oyulmuş balkabaklarını da istifleyebilir. Kabaklar oyulduğunda da tohum bırakabilir, bu yüzden oyuncular onları alıp tavukları beslemek ve yetiştirmek ve çiftliklerinde daha fazla balkabağı yetiştirmek için kullanmalıdır.