Stardew Valley: Balık Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley: Balık Nasıl Yakalanır? ; Balıkçılık, Stardew Valley’de para kazanmanın ve farklı Topluluk Merkezi projelerini tamamlamanın birçok yolundan biridir, işte Balık Nasıl Yakalanır? cevabı bu yazımızda…

Stardew Valley, oyuncuların mahsuller için çiftçilik yapmalarına, yabani bitkiler için yem aramalarına, çiftlik hayvanları yetiştirmelerine ve değerli mineraller çıkarmalarına olanak tanır. Bunlar yeterince basit görünse de, oyuncular aynı zamanda yerel su yollarından yararlanma ve balık tutma yeteneğine de sahiptir.

Stardew Valley‘deki balıklar pişirilebilir, yenebilir, satılabilir ve yakın zamanda Sürüm 1.5 güncellemesinden itibaren balık tanklarına konulma fırsatı verilmiştir. Pelican Town’s Community Center’ı tamamen yenilemek için gereklidirler, ancak oyuncular Community Center oyun rotasından aşağı gidiyorsa.

Stardew Valley: Balık Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley’de yeni olan oyuncular için balık tutmak biraz zor olabilir. Bunun nedeni, sadece diğer video oyunlarında balık tutmak gibi bir zamanlama mini oyunu değil, aynı zamanda oyuncuların balık tutma çubuğunu menüdeki balıklarının üstünde tutmaları gerektiğidir. İşte bu işlemi nasıl kolaylaştıracağınız.

Stardew Valley: Balık Nasıl Yakalanır?

Balık tutmaya başlamak için, oyuncuların önce iplerini bir su kütlesine atmaları gerekir. Bazı su kütlelerinde diğerlerinden daha fazla balık bulunur; en iyi olasılıklar okyanus, madenlerin yanındaki göl ve Pelikan Kasabası ve ormandan batıya akan nehirlerdir. Diğer su kütleleri, başka hiçbir yerde bulunamayan çok daha nadir balıklara sahip olabilir.

Suya atıldıktan sonra, oyuncuların bir ısırık beklemesi gerekecek. Yem tutabilen oltalar donatıldığında, bu balık ısırma oranını artıracaktır. Balık ısırır ısırmaz, balık avı mini oyununa başlamak için oyuncuların eylemlerine eşlenen herhangi bir düğmeye tıklamaları veya basmaları gerekecektir.

Oyunculara küçük bir balık, küçük bir yeşil çubuk ve ana metrenin yanında büyük bir yeşil çubuk gösteren bir metre sunulacak.

Balıkları yakalamak için oyuncuların büyük yeşil çubuğu tamamen doldurması gerekir. Bu, küçük yeşil çubuğu küçük balıklarla sürekli temas halinde tutarak yapılabilir. Küçük yeşil çubuk, oyuncu tıkladıkça biraz yükselecek ve yerçekiminden etkilenecektir. Oyuncuların balığın nasıl hareket ettiğine dikkat etmesi gerekir, böylece balıkla teması kaybetmezler.

Oyuncular balıkla çok uzun süre teması kaybederse, büyük yeşil çubuk batmaya başlayacaktır. Bittiğinde, oyuncular balığı kaybedecek. Bununla birlikte, Stardew Vadisi’nde balık tutmayı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için Willy’den satın alınabilecek daha iyi çubuklar ve takım parçaları var.

 

Daha Fazla Oku: Stardew Valley: Lingcod Nasıl Yakalanır?

Daha Fazla Oku: Stardew Valley: Efsanevi Balık Yerleri