Stardew Valley: Efsanevi Balık Yerleri

Stardew Valley: Efsanevi Balık Yerleri ; Stardew Valley’deki efsanevi balıklar yalnızca belirli yerlerde bulunabilir ve bazıları yakalamak için yüksek balık tutma seviyeleri gerektirir.

Stardew Valley: Efsanevi Balık Yerleri

Stardew Vadisi’ndeki efsanevi balıklar, yalnızca belirli yerlerde yakalanabildikleri, yakalanmaları çok zor oldukları ve her kayıt dosyası başına yalnızca bir kez yakalanabildikleri için uygun bir şekilde adlandırılmıştır.

Stardew Valley’de balık tutmak eşsiz bir tamirci. Balık avı sarsarken, oyuncu onu oltayı gösteren yeşil bir dikdörtgen alanı içinde tutmaya çalışırken balık ekranda aşağı yukarı sallanacaktır. Özellikle daha hızlı balıklar için kesinlikle bir öğrenme eğrisi var ve Stardew topluluğu, balıkçılık teknisyeni hakkındaki görüşlerine oldukça bölünmüş durumda. Ancak, Stardew Valley’nin ana hikayesi, topluluk merkezini bitirmek ve beş efsanevi balığı yakalamak için balık tutmada ustalaşmak çok önemlidir.

Stardew Valley’deki beş efsanevi balık, Crimsonfish, Angler, Legend, Glacierfish ve Mutant Sazan‘dır. Mutant Sazan dışında, diğer dört balığın yakalanabilecekleri özel bir mevsimi var. Mutant Sazan, ancak Gunther’in müzesine 60 parça bağışlandıktan sonra açılabilen kanalizasyonlarda bulunabilir. Ancak daha sonra herhangi bir zamanda, her mevsimde ve her türlü hava koşulunda yakalanabilir.

Stardew Valley Efsanevi Balıklar Nerede Bulunur?

Angler, muhtemelen Stardew Valley’deki oyunculara ön şartlarına göre sunulacak ilk kişi olacak. JojaMart’ın kuzeyindeki nehir bölgesinde, ahşap tahta köprünün çevresinde yer almaktadır. Herhangi bir hava koşulunda günün herhangi bir saatinde bulunabilir, ancak aynı zamanda grubun en az karlı olanıdır.

Crimsonfish, oyuncu küçük köprüyü onarmak için 300 odun harcadıktan sonra açılan Pelican Town’daki doğu iskelesinin açıklarında bulunur. Sadece yaz aylarında, ancak her türlü hava koşulunda herhangi bir zamanda yakalanabilir.

Glacierfish, Cindersap Ormanı’ndaki gölün ortasındaki üçgen ada Arrowhead Adası’nın güney ucunda bulunabilir. Sadece kışın yakalanabilir, ancak aksi takdirde günün herhangi bir saatinde ve her türlü hava koşulunda da bulunabilir.

Son olarak, Legend, Stardew Vadisi’ndeki açık ara en karlı balıktır; Mümkün olan en yüksek satış fiyatı, 15.000 altındır. Sadece İlkbaharda yağmur yağarken, ancak günün herhangi bir saatinde dağ gölüne gidip batık kütüğün etrafında balık tutarak bulunabilir.

Stardew Valley’deki normal balıkçılığın aksine, efsanevi balıkları yakalamak için doğru zamanda doğru yerde olmaktan başka gereksinimler de vardır. Bu balıklar da belirli balık tutma seviyeleri gerektirir.

Balık Tutma Becerileri

Efsane en yüksek olanıdır ve maksimum 10 balık tutma becerisi gerektirir. Crimsonfish seviye 5, Angler seviye 3 ve Glacierfish seviye 6 gerektirir. Mutant Sazan seviyeli bir balık tutma becerisi gerektirmez.

Daha Fazla Oku : Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları