Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları  ;Gerçek hayatta çiftçilikle Stardew Valley gibi bir oyunda birkaç fark var, ancak ikisinin de ortak olan bir şey öğrenme eğrisi. Herhangi bir bilgi veya deneyim olmadan, bir çapa ve sulama tenekesi alıp, herhangi bir eski toprak parçasını gelişen bir çiftliğe dönüştürmeyi bekleyemezsiniz. Çiftçilik ve yaşam simülasyonu türünde Harvest Moon veya Animal Crossing: New Horizon gibi başka oyunlar oynamış olsanız bile, her birinin kendi tuhaflıkları ve dijital oyununuzdan en iyi şekilde yararlanmak için öğrenmeniz gereken sistemler vardır. hayat.

İster çiftçilik hayatında tamamen yeni olun, ister sadece temel bilgileri tazelemeniz gerekiyorsa, işte Stardew Valley deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları, püf noktaları ve birkaç eğlenceli Paskalya yumurtası.

Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

“Takım Vuruş Konumunu Her Zaman Göster” seçeneğinin açık olduğundan emin olun

“Takım Vuruş Konumunu Her Zaman Göster” seçeneğinin açık olduğundan emin olun
Bu, bu listedeki en temel ipucu olacak, ancak tartışmasız en önemlilerinden biridir. Gerçek hayattan farklı olarak, bazen oyunlardaki şeyler biraz… titizleşebilir. Gerçek dünyada yanına kadar toprağı sürmek istediğinizde, taze ekilmiş mahsulünüzü asla kazara kazamazsınız, ancak bu Stardew Valley’de yapılması çok olası bir hatadır. Oyundaki kontroller, özellikle bir kontrol cihazı kullanıyorsanız, çiftliğinizin ayrıntılarını yönetmeye çalışırken bazen kesin olmayabilir. Her zaman tam olarak istediğiniz kareyi hedeflediğinizden emin olmak için menünüzü açın ve Genel sekmesine gidin ve Takım Vuruş Konumunu Her Zaman Göster’i işaretleyin. Bu, karakterinizin ne yapıyor olursa olsun etkileşime gireceği karenin ana hatlarını çizecek ve herhangi bir kazara oluşabilecek hataları önleyecektir.

Araçlarınızı akıllıca yükseltin

Çoğu oyunda, araçlarınızı hemen yükseltmeniz neredeyse her zaman tavsiye edilir. Sonuçta, daha iyi araçlar sizi daha iyi bir çiftçi yapacaktır, değil mi? Bu Stardew için de geçerlidir, özellikle de başladığınız temel set o kadar da harika olmadığı için. Ancak burada hatırlanması gereken önemli olan, araçların yükseltilmesinin onları bronz, çelik, altına ve nihayetinde iridyuma dönüştürmek için gereken kaynaklardan daha pahalı olduğudur. Herhangi bir aracı yükseltmek, ona erişemeyeceğiniz durumlarda da iki gün sürer. Bu nedenle, örneğin sulama kabınızı en kısa sürede yükseltmek isteyecek olsanız da, Clint onu güçlendirirken ekinlerinizi onunla sulayamayacağınızı bilerek önceden plan yapmalısınız. Belirli bir günde yağmur yağıp yağmayacağını bilmek, daha sonra alacağımız, sulama tenekenizi yükseltmek için ayırmak için harika bir zamandır.

Güçlü ilişkiler kurun

Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

Pelican Town’da size eşlik edecek mahsulünüzden daha fazlasına sahipsiniz. Etkileşim kurabileceğiniz, her biri kendi kişiliğine sahip koca bir kasaba var. Onlarla ne kadar konuştuğunuza ve onlara sevdikleri hediyeler verdiğinize bağlı olarak, onlarla ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. En azından şehirdeki herkesle arkadaş olmayı ve hatta aşık olmak isteyebileceğiniz birini seçmeyi hedeflemelisiniz. Tüm ilişkilerinizi menüden takip edebilirsiniz ve hatta kaçırmak istemeyeceğiniz belirli ilişki düzeylerine ulaştığınızda gelen bazı benzersiz etkileşimler bile vardır. Her gün herkesle konuşmanın ve onlara sevdikleri şeyleri vermenin yanı sıra, onlara doğum günlerinde sevdikleri bir öğeyi vermek, onlarla ilişki seviyenizi gerçekten artırmanın en hızlı yoludur, bu nedenle herkesin neyi sevdiğini bulun ve takviminizi işaretleyin, böylece istemezsiniz ‘ doğum gününü kaçırmayın.

Her gün TV izleyin

Her iyi çiftçinin günlük iş listesindeki ilk şey oturup biraz televizyon izlemek olmalıdır. Doğru, odanızdaki o kutuyu muhtemelen oraya gidip çiftliğinizde çalışmaya başlamak için çoğu zaman görmezden geliyorsunuz. Bununla birlikte, rutinine girdikten sonra, onu en değerli tarım araçlarından biri olarak görmeye başlayacaksınız. Zaman yalnızca siz izlerken durmakla kalmaz, aynı zamanda zaman kaybı bile olmaz, aynı zamanda programlar size ne yapmanız gerektiği konusunda çok fazla fikir verebilir. Hava Durumu Tahmini, açıkçası, yaklaşan hava durumunu tahmin etmek için kullanışlıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, bu, yükseltmeleri planlamak için harika olabilir. Falcı şovu, günün ne kadar “şanslı” geçeceğini bilmeni sağlayacak. Bu “şans”, oyundaki birkaç rastgele unsuru belirler. Şanslıysanız, cevher için madencilik yapmak veya ekinlerinizi seçmek için iyi bir gün demektir, çünkü her ikisinin de yüksek kalitede çıkma şansı daha yüksektir. Diğer şovlar her gün yayınlanmıyor, ancak Queen of Sauce yeni yemek tarifleri öğrenmek için kullanışlıdır ve Livin ’Off The Land size başka türlü bilmeyeceğiniz ipuçları verecek… bu makale gibi.

İyi bir uyku çek

Çiftliğinizi eski haline getirmek için yapacak çok şey varken, gece yarısı yağını yakmak ve küçük çiftçinizi sınıra kadar zorlamak cazip gelebilir. Ancak, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, çok geç kalmanın gerçek sonuçları vardır. Çuvala ne zaman vurursanız vurun saat 6: 00’da çalar saatiniz çalacak ve gece yarısından daha geç uyuyacaksanız, ertesi gün enerji cezası alacaksınız. Bu, sizi gece boyunca çalışmaktan caydırmaya yetmediyse, 2: 00’a kadar kalmak, karakterinizin otomatik olarak yerinde bitkinlikten kurtulmasını sağlayacaktır. Sadece ertesi gün daha az enerjiyle uyanmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi evinize geri sürükleyecek kadar nazik olan kişi tarafından paranızın bir kısmı ve potansiyel olarak bazı eşyalarınız da tahsil edilecektir. Son olarak, uyku aynı zamanda oyunu nasıl kurtardığınızdır. Çiftliğinizdeki ilerlemeyi kaybetmek inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir, bu yüzden bir uyku vakti ayarlayın ve buna bağlı kalın.

Öğle yemeği hazırla

Enerjiden bahsetmişken, yiyecek sizin yakıt kaynağınızdır. Çiftçilik zorlu bir iştir ve toprağı işleyerek enerjinizi çok hızlı bir şekilde harcarsınız. Enerjinizi geri kazanmanın tek yolu ya uyumak ya da yemek yemektir ve belli ki yarım gün uyuyarak yakmak istemediğiniz için, üzerinizde her zaman yiyecek olması çok önemlidir. Biraz destek için biraz çiğ yiyecek yiyebilirsiniz, ancak pişmiş yemekler en fazla enerjiyi geri verir. Bu, madenlere girip düşmanlarla karşılaşmaya başladığınızda özellikle önemli bir ipucu. Yemek ayrıca, sağlığınızı yeniden kazanmanın ve daha uzun süre keşfetmeye, savaşmaya ve madencilik yapmaya devam etmenin en iyi yoludur. Yeraltının derinliklerinde atıştıracak bir şey olmadan mahsur kalmak felaket anlamına gelebilir.

Erkenden bir sera inşa edin

Sıcak aylarda başlamak sizi yanlış bir güvenlik duygusuna kaptırabilir, ancak ünlü deyimle “kış geliyor” ve hazır olmanız gerekiyor. Hazırlanmanın en iyi yolu, ilk kar yağışından önce kendinize bir sera inşa edebilmeniz için Topluluk Merkezi yükseltmeleri üzerinde çalışmaktır. Biri olmadan yapabileceğiniz başka aktiviteler de vardır, ancak tüm mevsim boyunca hasat edilecek herhangi bir ürün olmadan gelir açısından büyük bir dezavantaj yaşarsınız.

Uzun vadeli planlar yapın

Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

Kış konusunda, tüm mevsimler için planlama, çok hızlı bir şekilde alışkanlık edinmek isteyeceğiniz bir şeydir. Sadece günler uçup gitme eğiliminde olmakla kalmaz, her biri gerçek hayatta 15 dakikadan daha az sürer, aynı zamanda mevsimler düşündüğünüzden çok daha erken sürünmeye başlayacaktır. Her sezon 28 gün gibi eşit bir süre sürüyor ve bu, işlerin ritmine girdiğinizde hiçbir şeymiş gibi hissetmeye başlayacak. Bir sezon sona eriyorsa, büyümek için zamanı olmayan ekinlere yatırım yapmayın. Benzer şekilde, sezon değiştiğinde hepsi yok olacağından, sezonun son gününde mevcut olanı toplamayı unutmayın. Her mevsim, bazıları görevler için gerekli olan, yetiştirmek için kendi mahsulleri ve yakalanacak balıklar vardır. Kaçırmak, görevde başarısız olduğunuz veya başka bir şey anlamına gelmez, sadece o sezonun geri dönmesini beklemek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Kendinizi hayal kırıklığından kurtarın ve her sezon ne yapmanız gerektiğini önceden planlayın.

Silonuzu inşa edin

Çiftliğinizi yeni binalarla yükseltmek, ne kadar maliyetli oldukları nedeniyle uzun vadeli bir süreçtir. Ancak biriktirmek ve hemen harcamak isteyeceğiniz bina silodur. Neyse ki çok pahalı değil, maliyeti 100 altın, 100 taş, 10 kil ve beş bakır çubuktur ve erken dönemde sahip olunması en faydalı olanlardan biridir. Çiftliğinizden temizlediğiniz tüm yabani otlar, ileride kullanılmak üzere siloda saman olarak saklanabilir. Gelecekteki hayvanlarınız için güzel bir yiyecek stoğuna sahip olmak, kış aylarını çok daha kolay hale getirecektir. Ve silonuzu nerede inşa edeceğiniz konusunda çok fazla strese girmeyin. Çiftliğinizi hiçbir ekstra ücret ödemeden yeniden tasarlarken her zaman yeniden yerleştirebilirsiniz.

Madenleri görmezden gelmeyin

Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları

Son olarak, arada bir küçük bir hareketle hayatınızı renklendirmeyi unutmayın. Madenler, Stardew Valley’in zindan eşdeğeri, savaşmak için canavarlarla, maden cevheriyle ve yağmalamak için hazinelerle dolu. Maden derin, sanki gerçekten çok derin, bu yüzden sadece birkaç yolculukta onu temizlemeyi beklemeyin. Her 10. katta bir, sizi nadir bir eşya ile ödüllendiriyor ve ayrıca çölde daha da tehlikeli bir maden var. Yeraltında daha derine ve daha derine dalmaya kendinizi kaptırırsanız, işlerinizi gevşek bırakmayın. Oh, bir iki atıştırmalık hazırlamayı unutma…

Paskalya yumurtaları

Stardew Valley’de pek çok Paskalya yumurtası yok, ancak oyunun ana menüsünde bulduğumuz birkaç tane var.

İlki, Stardew adındaki E harfine 10 kez tıklanarak tetiklenebilir. Bunu yaparsanız, E açılır ve bir an el sallayan küçük yeşil bir uzaylıyı ortaya çıkarır.

W harfinin sağ alt tarafındaki çiviye tıklarsanız, ekranın her iki yanında bazı küçük kelebekler uçar.

Sonuncusu aslında biraz daha ilgili, ama gerçekten harika. Oyunun başlığının bulunduğu işaretin sol alt kısmına tıklarsanız, tahtaların ipin etrafında döndüğü yer, kazma sesi çıkarır. İmlecinizin yanında yarım daire içinde küçük bir gülen yüz görünene kadar tıklayın. Farenizi nereye hareket ettirirseniz götürün, bu yüzden yukarı doğru yönlendirin ve R’nin deliğine yerleştirin. Bu, tabelada küçük bir ormanın büyümesine neden olur.

 

Stardew Valley: Silahlar ve Diğer Eşyalar Nasıl Satılır?