Minecraft Arıları: Arılar Nasıl Bulunur ve Bal Nasıl Toplanır?

Minecraft Arıları: Arılar Nasıl Bulunur ve Bal Nasıl Toplanır?, Minecraft arı kovanı yapımı ,Minecraft arı kovanı nasıl bulunur? ;Minecraft arıları tarafsız bir Minecraft çetesidir, yani onlarla veya yuvalarıyla uğraşmadığınız sürece kendilerine saklanacaklardır – adil görünüyor. Gerçekte olduğu gibi, sokulursanız arı iğnesini kaybeder ve sonunda ölür. Bu da umarım size açık kalmanız için bir neden verir, ya da bilirsiniz, arıya hak ettiği saygıyı gösterin.

Minecraft Arıları: Arılar Nasıl Bulunur ve Bal Nasıl Toplanır?

Minecraft Bal Arısı, Minecraft Java Edition’ın bir parçasıdır ve Mojang’ın “büyük bir hata” olarak adlandırdığı şeyi Minecraft çetelerinin dizisine ekler. Moderler, arı güncellemesi için Adventure Time ve Bee Movie modlarının yanı sıra Minecraft’ta arıları yetiştirmenize izin veren bir mod oluşturdu.

Sevimli olmanın yanı sıra, Minecraft arıları da inanılmaz derecede beceriklidir ve sadece iyi bir yaşam sürmek, polen toplamak ve ekinlerinizi büyütmenize yardımcı olmak isterler. Yağmuru ve geceleri uyumayı sevmezler, ama bal toplamak veya kendi arı kovanınızı yapmak için kullanılabilirler.

Minecraft'ı Arılar Bastı! - Oyungezer Online

Minecraft Arılar Nerede Bulunur?

Çiçek ormanlarında, ovalarda ve ayçiçeği ovaları biyomlarında arı yuvalarının yakınında asılı duran Minecraft arılarını bulabilirsiniz. Doğal olarak doğarlar ve beş seviyeye kadar bal tutabilirler ve Minecraft’ta arılar arasında bir iletişim sistemi olarak kullanılırlar. Petek topluyorsanız veya bal şişenizi dolduruyorsanız zorunlu olan bir yuva veya kovanın yanına kamp ateşi koyarak arıları dumanın olduğu sakin modda tutabilirsiniz. İçeride saklanan arılarla bloğu güvenli bir şekilde almak için ipek dokunuşu kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde yuva yok edilir.

Minecraft Arılar Nasıl Evcilleştirilir?

Arıların oyuncunun etrafında nasıl davrandıklarına dair ufak bir tuhaflık var, yani birine saldırırsan yakındaki arılar da sana saldıracak. Oradaki ilk sokma size zarar verir ve sizi öldürebilir ve yoksa on saniyelik zehir hasarına da katlanmak zorunda kalacaksınız.

İlginç bir şekilde, arıları cezbetmek için çiçekleri de kullanabilir ve ardından onlara bir tasma takıp onları Minecraft evinize geri getirebilirsiniz.

Minecraft Bal Nasıl Toplanır?

MINECRAFT BAL ŞİŞESİ

Bir kovan veya arı yuvasında bal ile dolu boş bir bardak kullanmak size bir şişe bal verir. Bal şişesini şeker yapmak veya kendi kovanınızı veya Minecraft bal bloğunuzu yapmak için kullanabilirsiniz.

MINECRAFT BAL PETEĞİ

Maksimum kapasitede iken bir arı yuvası üzerinde makas kullanmak bal peteği üretecektir. Arılar rahatsız edilmeden yuvalardan geçmeye bırakılırsa, arı yuvasının düzleme olasılığı daha yüksektir.

Minecraft arılardan nasıl bal alınır?

Eğer boş bir şişeyle kovana tıklarsanız şişenizin içerisine bal doldurabilirsiniz. Bir arı kovanını İpeksi Dokunuş alet ile kırarsanız içerisindeki arılarla beraber alabilirsiniz fakat İpeksi Dokunuş içermeyen bir aletle kırarsanız arılar size saldırmaya başlar ve bir kamp ateşine yaklaşmanız gerekir.

Bir Arı Yuvasının Dolu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Arıların Minecraft’ta bir arı yuvasını doldurup doldurmadığını nasıl anladığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Fark edilmesi çok kolaydır, ancak tek görsel işaret yuva veya kovan dolu olduğunda görünür, bu nedenle yarı kapasitede mi yoksa boş mu olduğunuzu anlamanın bir yolu yoktur. Altın bal ile taşan arı kovanını veya yuvayı görmeniz yeterlidir. Bir süre sonra kovan veya yuva bal damlamaya başlayacaktır.

Minecraft Arı Nasıl Yapılır?

Ahşap plakalar ve bal peteği kullanarak kendi Minecraft arı kovanınızı oluşturabilirsiniz. Üretim ızgarasında, üstteki üç ve alttaki üç yuvaya herhangi bir renkte üç ahşap tahta yerleştirin, ardından orta sıraya arı yuvalarından elde edilen üç petek yerleştirin. Orada bir Minecraft arı kovanı var.

Minecraft’taki arılar, beklediğimiz tatlı tarafsız çetedir ve becerikli arkadaşlarımız, güneşli bir günde tüylü vücutlarının yanlarından geçip gittiğini görmenin keyfinden çok daha fazlasını sağlıyor. Bal, bal peteği yapmak, arı kovanları inşa etmek ve Minecraft çiftliğinizi tozlaştırmak için arıları kullanabilirsiniz.

Minecraft Arı Kovanı Nedir? Ne işe yarar?

Sürekli güncellenen ve sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiren oyuna yeni gelen güncelleme ile arı kovanı eklendi ama ne işe yarıyor?

Arı besleyerek alacağınız balları çeşitli alanlarda kullanmak için kovan yapabilirsiniz. Bu kovanların içerisin de en fazla 3 adet arı bulunmaktadır.

Tabii ki oyundaki her şey gibi arı kovanları doğada bulunabilmektedir. Sizin illaki bir bahçe yapmanıza gerek yok ama sürekli bala ihtiyacınız oluyorsa gelin yapımını birlikte öğrenelim.

Minecraft arı kovanı yapımı

minecraft arı kovanı

Kovan yapmak için ihtiyacınız olan sadece 2 malzeme. Malzemeler;

  • 3 Adet bal parçası
  • 6 Adet herhangi bir ağaçtan yapılmış tahta

İlginç bir şekilde kovan yapmak için bir kovan bularak içerisinden 3 adet bal almanız gerekiyor 🙂

Çalışma masasında üst kısımı ve alt kısımı tahta ile doldurup ortaya bal koyarsanız bir adet arı kovanı alabilirsiniz. Yapımı merdiveni andırıyor aslında.

Minecraft arı kovanı nasıl bulunur?

Minecraft arı kovanı yapımı için kovan bulmanızı isteyen garip bir oyundur fakat size zorluk çıkartmamaktadır. Bol çiçekli her arsada arı kovanı bulabilirsiniz.

Aynı gerçek dünyadaki gibi ağaçlara bakarak arı kovanı bulabilirsiniz. Biraz gezme ile bulacağınız arı kovanından isterseniz bal alabilir isterseniz direkt olarak ipeksi dokunuş ile kırarak eve götürebilirsiniz. Bal almaya istiyorsanız dikkatli olun çünkü kovanlar seviye sistemi ile çalışır.

 

Daha Fazla Oku : Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ?

Daha Fazla Oku : Minecraft Benzeri En İyi 15 Oyun 2021