Minecraft Mum Nasıl Yapılır?

Minecraft Mum Nasıl Yapılır? ; Minecraft Mum Yapımı Ve Kullanımı, Minecraft mum yapımı ,Minecraft ta mum nasıl yapılır? ,Minecraft Candle recipe; Minecraft oyuncuları, meşalelere alternatif bir ışık kaynağı olarak mum üretebilir ve bir oda için çok daha özelleştirilebilir bir his sağlar.

Çoğu Minecraft oyuncusu, bir alanı aydınlatmak için ışık kaynağı olarak meşaleler kullanır, ancak şimdi başlangıçta etrafta olmayan birçok seçenek var. Bu nispeten yeni kaynaklardan biri mumlardır ve birçok yönden şaşırtıcı bir şekilde modülerdirler. Oyuncular, bir odanın ışık seviyesini meşaleler veya parıltılı taşlardan çok daha hassas bir şekilde ayarlamak için bunları kullanabilir ve hatta mumun renkleri bile değiştirilebilir.

Mum yapmak için oyuncuların en son Minecraft Caves and Cliffs güncellemesini veya 1.17 sürümünü oynamaları gerekir. Bu noktada, malzemeleri toplamak ve işlemek kadar basit, oyuncuların mum yapmak için bir zanaat masasına bile ihtiyacı yok. İlgili sadece iki bileşen olmasına rağmen, bunlardan birini elde etmek biraz zor olabilir. Mumların henüz Bedrock baskısında olmadığını bilmek de önemlidir.

Minecraft Mum tarifi

Mum tarifi sadece bir parça ip ve bir petek gerektirir. Peteği alta ve ipi üste yerleştirin ve bir mum yapacaktır. Oyuncunun bir bloğa yerleştirdiği mumların sayısı ne kadar parlak olacaklarını belirlediğinden, buradan oyuncular birden fazla yapmak isteyebilirler. Oyuncular bir mum ürettikten sonra rengini boya ile değiştirebilirler. Bunu yapmak için, mum ve boyayı birlikte işleme menüsüne yerleştirin (bu tarif şekilsizdir, bu nedenle oyuncunun hangi deseni kullandığı önemli değildir). Minecraft’ta toplamda 16 renk boya vardır, yani varsayılan beyaz renk dahil 16 renk mum vardır.

Minecraft Mum Nasıl Yapılır?
Minecraft Mum Nasıl Yapılır?

Mumlar birkaç yönden benzersizdir, ancak sahip oldukları en kullanışlı özelliklerden biri modüler ışıktır. Oyuncu sadece bir mum yerleştirirse, üç ışık seviyesi verir, ancak oyuncular tek bir boşluğa 4 mum koyabilir. Sonraki her mum, ışık seviyesini üç tane daha artırır, yani üzerinde mum bulunan tek bir blok, 3, 6, 9 veya 12 ışık seviyesi sağlayabilir. Mumlarla ilgili bir başka faydalı şey de açılıp kapatılabilmeleridir. Oyuncu, yanmamış bir mum üzerinde çakmaktaşı ve çelik kullanırsa, yanar ve yanan bir mum kullanmak onu kapatır.

Son olarak, yenmemiş keklerin üzerine mumlar da yerleştirilebilir. Bu, pastaya hafif bir 3 seviyesi verir, ancak bunun ötesinde pek bir şey yapmaz. Oyuncular pasta yemeye başladığında, mum düşer ve oyuncu tekrar geri alır. Çok sayıda mum kullanmak isteyen oyuncuların, sabit bir petek kaynağı olarak arı kovanlarını kullanmaları gerekecektir.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)