League of Legends’ta İyi Olmamanızın 5 Nedeni

League of Legends’ta İyi Olmamanızın 5 Nedeni ; LoL’de Daha İyi Nasıl Oynarsınız ?, 

League of Legends‘ta mükemmel oyuncu diye bir şey yoktur. Herkesin kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır ve hepimizin şu ya da bu biçimde bir eksiği vardır. Her şey doğal olarak gelmez ve gelişme, sıkı çalışma, özveri ve eğitim yoluyla öğrenilir.

Kavramakta zorlandığınız bir şey bulduğunuzda, öğrenmek ve sorunu çözmeye çalışmak daha iyi bir oyuncu olmanızı sağlayacaktır. Dereceli oyun, oyunları kazanmak ve tırmanmak için çok fazla öz disiplin, odaklanma ve biraz şans gerektirir, bu nedenle sıralamaya girmeden önce sahip olabileceğiniz sorunları veya şüpheleri gidermek, oyunu kazanma şansınızı lehinize getirebilir.

Bu yazımızda , birçok oyuncunun zorlandığı ve düzeltilmesi kolay olan 5 şeyi tartışacağız. Ele aldığımız 5 konunun tümü, rütbe ve beceri düzeyine bağlı olarak herkesi etkilemeyebilir, ancak makalenin sonunda sizi daha iyi bir oyuncu yapacak bir şeyi ortadan kaldıracağınıza inanıyoruz.

League of Legends’ta İyi Olmamanızın 5 Nedeni

1) Sağlam bir şampiyon havuzunuz yok

Her biri farklı dinamiklere ve ilginç oynanışa sahip 140’ın üzerinde şampiyonun bulunduğu bir oyunda, birçok oyuncunun neden tutarlı ve güçlü bir şampiyon havuzunu sağlamlaştırmakta zorlandığını görmek kolaydır Sıralama söz konusu olduğunda, 2 ila 5 şampiyonluk küçük bir şampiyon havuzuna bağlı kalmanızı ve yalnızca bu şampiyonları sizin için çalışmayı bırakana kadar oynamanızı öneririm. 2 rol seçmeniz gerektiğinden, ana rolünüzde 3 veya 4 şampiyon, ardından bu şampiyonların ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak ikincil rolünüz için 1-2 şampiyon olmasını tavsiye ederim.

Seçilen şampiyonların ayrıntılarını öğrenirseniz, kendinizi daha verimli bir şekilde tırmanabildiğinizi göreceksiniz. Bunun nedeni, o şampiyonların güçlü yönleriyle oynayabilecek ve zayıf yönleriyle oynamayı öğrenebilecek olmanızdır.

Karşılaştırıldığında, her şampiyonu dereceli olarak oynayacak olsaydınız, onları tam potansiyelleriyle oynamak için gereken beceriye sahip olmazdınız. Bu, düşman tarafından kullanılabilir ve bu genellikle size oyuna mal olabilir. Örneğin, çaylak bir Yasuo’yu kötüye kullanmak, üzerinde beş yüzün üzerinde oyunu olan birine kıyasla oldukça kolay olabilir. Yasuo gibi mekanik olarak zorlu bir şampiyonda ne kadar çok deneyime sahipseniz o kadar iyi.

9. Sezonda, rol başına sıralamaları göreceğiz. Şahsen, yeni sistemin bazı bölümlerinden kaçınır ve sadece rahat olduğunuz rolleri oynardım. Benim için Support’a ve Top veya ADC’ye bağlı kalacağım ve büyük olasılıkla Mid veya Jungle oynamayacağım.

Ana şampiyonlarınızın içini ve dışını öğrenmeye benzer şekilde, her rolde tutarlı bir başarı bulmanız oldukça zor olacaktır. Her rolü bir bütün olarak öğrenmeye vaktiniz olmayacağı için, o rolü oynayan biri kadar iyi olmak için mücadele edeceksiniz. Örneğin, bir Elmas 1 Orta koridor oyuncusu, rol dışındaysa başka bir Elmas 1 oyuncudan daha iyi performans gösterecektir.

Nasıl düzeltilir?
Yapmanız gereken tek şey, iyi olduğunuz ve oynamaktan keyif aldığınız 5 şampiyonu seçmek. Bu listenin dışında, her şampiyonu sırayla oynayarak içini ve dışını öğrenin. Rahatladıktan sonra onları tekli sıraya almanın zamanı geldi. Bu şampiyonları ve yalnızca bu şampiyonları, biri sizin için çalışmayı bırakana kadar, yani metadan düşerek veya artık onlardan zevk almayıncaya kadar oynayın.

Bir şampiyonu bir başkasıyla değiştirmek istiyorsanız, LP’nizi riske atmadan önce zaman ayırdığınızdan ve bir kez daha araştırdığınızdan emin olun. Özellikle şampiyon mekanik olarak zorluysa veya alıştığınızdan farklıysa, anında öğrenmeye değmez.

Rollerle ilgili olarak, ikisine bağlı kalın – ana rolünüz ve bir dışı rolünüz. Size pek de rahat olmadığınız bir rol verilirse, oynaması daha basit ve yürütmesi daha kolay bir şampiyon seçin, böylece geride kalırsanız hizmet vermeye devam edebilirsiniz.

2) Kötüye gidiyorken oynamaya devam edersiniz

Hepimiz “sadece bir maç daha” hissini yaşadık ve bu, son maç geçmişinizin kayıplarla dolu olmasından daha doğru değil . Kaybetmeye başladığınızda, en basit League of Legends temel bilgileri pencereden uçar ve yalnızca oyunu geliştirmek yerine kazanmaya odaklanırsınız.

League of Legends’daki tutarlılık küçümsenemez. Yetkin düşmanlar, ne zaman tutarsız oynadığınızı anlayabilir ve akıllı bir düşman, kötü olduğunuz gerçeğini kötüye kullanabilir. Gerçekçi olmak gerekirse, oyunda eğik veya sinirli olduğunuzda, düşmanı yenmek için gereken seviyede oynama yeteneğine sahip olmayacaksınız. Ara sıra kazanabilirsiniz, ancak kayıp LP’yi kovalamak asla iyi bir fikir değildir.

CS’yi kaçırmak veya temel hatalar yapmak gibi aptalca hatalar yaptığınızı fark ederseniz, muhtemelen eğilmeye başlıyorsunuzdur. Tilt, toksisite, troller ve Teemo’dan sonra League of Legends’taki en büyük düşmanlardan biridir. Dikkat etmezseniz, uzun vadede sizi gerçekten korkutabilir.

Nasıl düzeltilir?
Çoğunlukla, tekrar sıraya girmenizi engellemek sorunu çözecektir. Zihninizin ve vücudunuzun sıfırlanmasına izin verirken bir adım geri atmaya ve birkaç gün League of Legends oynamamaya çalışmalısınız. Bir maçtaysanız, henüz yapmadıysanız maçınızdaki herkesi sessize alın ve botlarla ve botlara karşı oynuyormuş gibi yapmaya çalışın. Kendi oyununuza ve kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın yoksa bir tavşan deliğine inerken bulacaksınız. 3) Dereceli bir oturumdan önce ısınmıyorsunuz

League of Legends'ta İyi Olmamanızın 5 Nedeni
League of Legends’ta İyi Olmamanızın 5 Nedeni

3) Dereceli bir oturumdan önce ısınmıyorsunuz

Hiç bir spor etkinliğine gittiniz mi, belki basketbol maçı gibi bir şeye? Maçtan önce, her iki takımdaki oyuncular da top sürme, şut ve diğer temel mekanikleri ısıtmak için temel idmanlar yaparlar. Bunu yapmak, kas hafızasını harekete geçirmeye ve onları olayların akışına sokmaya yardımcı olur. Aynı şekilde League of Legends’ta ısınmak da inanılmaz derecede faydalıdır.

Kazanmak için mümkün olan en iyi şansa sahip olduğunuzdan emin olmak için dereceli oyuna dalmadan önce bir ısınma oyunu oynamanız önerilir. Isınmadıysanız, şampiyonunuzda iyi performans göstermekte zorlanabilirsiniz. Örneğin, Yasuo, Zed gibi mekanik olarak zorlayıcı birini oynamayı seviyorsanız. veya Ahri, oyunu kazanmak için onlarda yeterince iyi performans göstermekte zorlanabilirsiniz. Bunun nedeni, mekanik olarak zorlu olmaları ve kötü oynandıklarında kolayca sömürülmeleridir.

Nasıl düzeltilir
Sadece birkaç saatliğine, birkaç günlüğüne uzakta olabilirsiniz veya okuldan eve yeni gelmiş olabilirsiniz. Dereceli için sıraya girmeden önce ısınmak için normal bir oyun oynayın. Dereceliye girmeden önce bir ısınma oyunu oynamak, League of Legends hissine ve ritmine girmenin harika bir yoludur. Lig’in en yüksek performansta oynamak için bir tür kas hafızasına ihtiyacı olduğu artık anlaşılmış olmalı. Onsuz, şampiyonunuzda iyi performans göstermeniz oldukça zor olacak.

Dereceli’ye girmeden önce birçok farklı şeyin uygulanması gerekebilir. Neyse ki, çoğu bir veya iki oyunda nakavt edilebilir. Örneğin, son vuruş veya belirli bir kombinasyon dizisi kullanma alıştırması yapmanız gerekebilir. Favori şampiyonunuzun kas hafızasını güçlendirmenize izin vereceğinden, sıralama için sıraya girmeden önce ısınmanın kullanışlı olabileceği yer burasıdır.

Alıştırma Aracı, ARAM veya Nexus Blitz, ısınma konusunda da faydalıdır. Bu alışkanlığı her gün ve Dereceli taşlamadan önce uygulayın ve uzun vadede olumlu sonuçlar göreceksiniz.

4) Şampiyonunuzun potansiyeline hakim değilsiniz

Az önce League of Legends‘ta ısınmanın ne kadar önemli olduğuna değindik, ancak aynı zamanda şampiyonlar oyununuzun belirli yönlerinde pratik yapmak ve ustalaşmak için ekstra çaba göstermelisiniz. Örneğin, birçok şampiyon, daha optimum şekilde oynanmalarını veya daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlayan belirli yetenek kombinasyonlarına ve animasyon iptaline sahiptir. Elinizden geldiğince ve fırsat buldukça pratik yapmanızı tavsiye ederim.

Tecrübeli bir numaraya karşı koridorda ilerlerken, o şampiyonun ayrıntılarını iyi biliyorlarsa, onlara karşı oynamak gerçekten cesaret kırıcı olabilir. Örneğin Riven, ustalaştıktan sonra genellikle akıllara durgunluk veren ve etkileyici kombinasyonlar yapabilir. Şampiyonunuzu tanımak ve kombinasyonları gerçekten mükemmel hale getirebilmek sizi daha iyi bir oyuncu yapacaktır. Örneğin, Mobalytics one and only Exil’in sesi, Riven’da ustalaşabileceğiniz 10 farklı kombinasyon hakkında bir öğreticiye sahiptir.

Nasıl düzeltilir Bunu
yapmanın birkaç yolu vardır:

  1. İstediğiniz şampiyonu Alıştırma Aracına alın ve bir komboda ustalaşana kadar oradan ayrılmayın.
  2. Şampiyonunuzu tekrar tekrar oynayın ve belirli kombinasyonları ne zaman kullanabileceğinize dair belirli örnekler arayın
  3. Sıralamada o şampiyonu oynamaya hazır olana kadar normal oyunlar oynayın.

Alıştırma, League of Legends’ta mükemmelleştirir. Belli şampiyon mekaniklerini uygulamak için yolunuzdan çekilebiliyorsanız, bir şampiyonu gelişigüzel oynayan birinden daha iyi performans gösterdiğinizi göreceksiniz. Nasıl yapıldığına dair videoları izleyerek, onları yeniden yaratmaya çalışarak ve ardından onları gerçek bir maçta uygulamaya koyarak kombolarında ustalaşabilirsiniz.

5) Araştırmaya zaman ayırmıyorsunuz

Sıra tırmanmaya gelince, herhangi bir araştırma yapmadan yüksek bir rütbeye ulaşmanız mümkün olabilir. Tecrübe, tırmanışta büyük bir rol oynar ve ne kadar çok tecrübeniz olursa o kadar iyidir. Birçok oyuncu, videoları veya yayınları izleyerek bir tür sınırlı “araştırma” yapar, ancak öğrendiklerini her zaman uygulamaya koymazlar. Aktif olarak araştırma yapmıyor ve kendi oyununuzu geliştirmeye çalışmıyorsanız, tırmanma konusunda yetersiz kalabilirsiniz.

Bu alandaki çaba eksikliği, genellikle katmanlar arasındaki fark olabilir. Gold to Plat civarında, öğrenme eşleşmelerinin içini ve dışını öğrenmeye başlamanız , en uygun yapıları bulmanın zirvesinde kalmanız ve ne zaman döneceğinizi, gruplayacağınızı veya çiftçiliğe devam edeceğinizi bilmekle ilgili olarak en uygun makro kararları nasıl alacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bunu yapan oyuncular bir sonraki seviyeye daha kolay geçebilirler, bu sıralarda takılıp kalmaya meyilli olmayanlar.

Nasıl düzeltilir
Araştırmanızı yaparsanız, insanların önerdiklerini alabilir ve söylediklerini veya yaptıklarını kendi oyununuza uygulamaya çalışabilir ve oradan adapte olabilirsiniz. Örneğin, Exil’in yukarıda önerilen videosunu izleyecek olsaydınız, önerdiği kombinasyonlardan bazılarını mükemmelleştirmeyi deneyebilir ve bunları ne zaman kullanabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bunu anladıktan sonra, sıralamada denemeye hazır olana kadar Alıştırma Aracına ve normal oyunlara verilen tavsiyeleri dikkate alın.