Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ?

Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ? Bedava Minecraft indir? Son 20 yıldır bilgisayar oyunlarına duyulan ilgi bir hayli arttı. Söz konusu oyunların arasında en dikkat çekicisi ise Minecraft oldu. 40 milyondan fazla kişinin oynadığı Minecraft, dünyada en çok satılan oyun olarak tarihe geçti. Peki, Minecraft nasıl oynanır? Minecraft nasıl indirilir? Minecraft ücreti ne kadar 2021?

Ücretsiz Minecraft oyna? Dünya genelinde milyonlarca kişinin oynadığı Minecraft’ın nasıl indirileceği merak konusu. Küplerle tasarım yapılan oyunda kişilere kendi dünyalarını tasarlayabiliyor. Peki, Minecraft ücretli bir oyun mu?

Minecraft nasıl indirilir?

Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ?

Minecraft nedir?

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyunda küplerle tasarım yapabiliyorsunuz. Minecraft dünya tarihinin en çok satan oyunu unvanını sahibidir.

Minecraft bilgisayara nasıl indirilir?

Minecraft oyununu bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz. Minecraft’ın farklı sürümleri bulunuyor. Minecraft ücretli bir oyun ancak bilgisayarınıza deneme sürümünü ücretsiz olarak indirmeniz mümkün. Ücretli oyun içinse en az 85 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Oyunu indirmek için Minecraft resmi web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Ana sayfada ‘Minecraft Al’ seçeneğine tıklayıp oyununu istediğiniz sürümünü seçerek indirme işlemine başlayabilirsiniz. Elbette indirme işlemi öncesinde oyunun ücretini kredi kartı ya da banka kartı ile ödemelisiniz. Ödeme işlemi ardından belirtilen adımları takip ederek bilgisayarınıza Minecraft’ı indirebilirsiniz.

Minecraft Nasıl İndirilir

1-Minecraft.net’i ziyaret et ve başlatıcıyı indir. Minecraft’i oynayabilmek için önce oyunun kendisini indirmen gerekir. Minecraft’in çalışma biçimi diğer oyunlarınkinden biraz farklıdır. Minecraft’i her zaman ücretsiz olarak indirebilirsin ama tam sürümü oynamak için bir hesap için ödeme yapman gerekir.

  • Minecraft “başlatıcısını” (oyunu oynaman için kullandığın uygulama) edinmek için önce Minecraft.net’e git. Sağda üç seçenek görürsün: “Minecraft’ı Al”, “Demo’yu Oyna” ve “Oyunu zaten satın aldın mı? Buradan indir”. Oyun için henüz ödeme yapmamış olsan bile son seçeneği seç. 
  • Sonraki sayfada, Windows yüklü bir PC kullanıyorsan Minecraft.msi veya Minecraft.exe bağlantısına tıkla. İndirmen başlar. Mac veya Linux kullanıyorsan “Tüm platformları göster”e tıkla ve uygun seçeneği seç.

2-Başlatıcıyı yükle. İndirmen bittikten sonra dosyayı çalıştır. Yükleme işleminin hemen başlaması gerekir. Yüklemeyi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izlemen yeterli.

  • Yüklemenin, kullanıcıların büyük çoğunluğu için sorunsuz devam etmesi gerekir. Ancak Minecraft’i indirirken veya yüklerken sorun yaşıyorsan help.mojang.com adresindeki resmi yardım kaynaklarına başvurmayı dene.

3-Başlatıcıyı aç. Yükleme tamamlandıktan sonra Minecraft başlatıcısının hemen başlaması gerekir. Yükleyici başlamazsa her zaman onu yüklediğin dizinden açarak başlatabilirsin

4-Bir hesap kaydet. Başlatıcı açıldığında oyuna para ödeyip ödemediğini doğrulamak için senden giriş bilgilerini ister. Henüz bir hesabın olmadığı için “Kaydol”a tıkla. Hesabın yoksa oyunun demo (deneme) sürümünü bile oynayamazsın.

  • “Kaydol” butonuna tıklayınca varsayılan İnternet tarayıcında, seni hesap oluşturmak için Mojang İnternet sitesinde yönlendirecek bir pencere açılır. Bir kullanıcı adı ve parola kaydetmek için yönergeleri izle. Kayıt işleminin bir parçası olarak bir doğrulama e-postası alabilmen için geçerli bir e-posta adresi vermen gerekir.

Minecraft telefona nasıl indirilir?

Minecraft yalnızca bilgisayarda oynanmıyor. Arzu edenler telefonlarına uygulama mağazalarından Minecraft indirebilir. Uygulama mağazasından Minecraft’ı satın alarak indirebilirsiniz. Ayrıca uygulama mağazalarında oyunun deneme sürümleri mevcut. Deneme sürümünü ise ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Minecraft ücretsiz mi?

Minecraft, Mojand AB tarafından geliştirilmiş popüler bir bağımsız oyun kutusu ve hayatta kalma oyunudur. Minecraft, oyuncuların bir şeyler inşa etmesini, dövüşmesini ve açık dünyada keşif yapmasına imkân verir. Oyunun tam sürümü şu anda 85 TL olsa da oyunu bedavaya oynamak mümkündür. Ancak para ödemek istemiyorsan oyunun zaman sınırlamasıyla gelen ve çevrimiçi oynama imkânından yoksun olan demo (deneme) sürümüyle yetinmen gerekir. Yine de sınırsız dünyalar yaratmak istiyorsan ve para ödemeden Creative (Yaratıcı) moduna sahip olmak istiyorsan 1.2.5 (oyuna Jungles (Ormanlar) ekleyen sürüm) ve altını oynaman gerekir çünkü bu sürümler çıktığında demo sürüm henüz yoktu.

Minecraft indir bedava | Minecraft ücretli bir oyundur. Ancak deneme sürümünü bilgisayar ya da telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Telefon ya da tabletinize Minecraft’ı ücretsiz olarak indirmek istiyorsanız; uygulama mağazasına giriş yapın ve ‘Minecraft deneme sürümü’nü aratın. Oyunu bulduktan sonra ücretsiz olarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Oyunun deneme sürümünü ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirmeniz de mümkün. Bunun için Minecraft web sitesine giriş yapın. Sitenin üst kısmında ‘Games’ yazısına tıklayın. Açılan sayfadan oyunun bir sürümünü seçin. Karşınızda açılan sayfanın üst kısmında ‘Ücretsiz dene’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıkladıktan sonra indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır ?

1-Yeni hesap bilgilerinle giriş yap. Hesabın Mojang’e kaydedildikten sonra Minecraft başlatıcısına giriş yapabiliyor olman gerekir. Giriş yaptığında pencerenin en altında, başlatıcının bir ilerleme çubuğuyla ek dosyalar indirdiğini görebilirsin; bu normaldir.

  • Bilgilerinin Mojang sunucuları tarafından doğrulanabilmesi adına giriş yapabilmek için İnternet bağlantının olması gerektiğini unutma.

2-Demo’yu (Deneme) başlat. Başlatıcı penceresinin en altında büyük bir “Demo’yu Oyna” butonu görmen gerekir. Oyunu başlatmak için bu butona tıkla. Başlatıcı kapanır ve yeni bir oyun penceresi açılır. Başlık ekranında “Demo Dünyasını Oyna”ya tıkla.

3-Demo (deneme) sürümün sınırlamalarını bil. Tebrikler — artık Minecraft’i ücretsiz oynayabiliyor olman gerekir. İlk kez oynuyorsan aşina olabilmek için Minecraft makalemizi okumayı bir düşün. Demo sürümün oyunun tam sürümü olmadığını unutmamak önemlidir — bu sürümün amacı, tam sürümün içeriğini yalnızca tattırmaktır. İki sürüm arasında dikkatini çekebilecek en büyük farklar şunlardır:

  • Oyunun demo sürümü 100 dakikalık bir oynama oturumuyla sınırlandırılmıştır. Bu süre bittikten sonra dünyayı ziyaret etmeye devam edebilirsin ama blok kıramazsın veya koyamazsın.
  • Oyunun demo sürümü sunuculara bağlanmana izin vermez. Ancak LAN üzerinden çok oyunculu oyunlar oynayabilirsin.
  • Tam sürüm oyuna para ödemeden sahip olmak istiyorsan 1.2.5 sürümünü (aşağı yukarı Jungles’ın (Ormanlar) eklendiği zamana denk gelir) ve altını oynayabilirsin; bu sürümler tam sürümü oynamak için para ödemeni istemez.

4-Alternatif olarak bir arkadaşının bilgileriyle giriş yap.

Minecraft’in bir kopyasına sahip olan bir arkadaşın varsa bilgisayarında oyunun tam sürümünü oynamanın bir yolu da onun giriş bilgilerini kullanmaktır. Bunu yalnızca arkadaşının izniyle yap — arkadaşının yanında olması daha da iyi olur. Başka bir kişinin hesabını oyunu yasa dışı bir şekilde dağıtmak için asla kullanma bu arkadaşının hesabının kalıcı olarak silinmesine neden olabilir.

  • Minecraft Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’nde (EULA) “Oyunumuzu satın aldığınızda, Oyunu kendi kişisel cihazınıza kurmanız ve bu EULA’da belirtilen şekilde bu cihaz üzerinde kullanmanız ve oynatmanız için size izin veren bir lisans almış olursunuz.” Y-yazdığını unutma. Oyunu izinsiz olarak yayınlamadığın veya dağıtmadığın sürece hesap giriş bilgilerinin paylaşılmasının ciddi sonuçlara yol açması olası olmasa da EULA’yı ihlâl etmek oyunu oynama ayrıcalığının iptal edilmesine nedendir.

 

Minecraft modları nasıl yüklenir?

Minecraft’taki En İyi Yiyecekler

Minecraft Benzeri En İyi 15 Oyun 2021

Minecraft En İyi 10 Hayvan Modu