Minecraft’taki En İyi Yiyecekler

Minecraft’taki En İyi Yiyecekler ;Bu yazıda, sizi sürekli açlıktan uzak tutmak veya kavgalarda daha uzun süre dayanmak için uzun maceralar için envanterinizde toplayıp saklayabileceğiniz Minecraft’taki En İyi Yiyeceklerini anlatacağız.

Yardımcı bilgi
Gıdalar bir besin değerine göre sıralanır ve her biri yemekten sonra Açlık Çubukları ve Doygunluğun ne kadar geri yüklendiğine göre sıralanır. Bu, En Yoksuldan En Yükseğe kadar değişebilir ve özel bir Yiyecek türü olan Doğaüstü vardır.

İşte Minecraft’taki En İyi Yiyecekler ;

Doğaüstü Gıda

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Doğaüstü Gıdalar büyülüdür veya Altın ile hazırlanmış yiyeceklerdir. Bunlar Altın Elma, Altın Havuç ve Büyülü Altın Elma’dır. Her tüketim başına oyuncuya özel bir efekt verir. Kullanılan Altın ile yapmak pahalıdır, ancak patronlara karşı uzun süreli kavgalar gibi görevlerde büyük fayda sağlar.

Büyülü Altın Elma

Enchanted Golden Apple, 1.9 güncellemesinden bu yana oyun içinde üretilemez, ancak yine de hilelerle elde edilebilir veya Modlar, çok oyunculu sunucular da farklı çalışır. Bunu yemek şunları sağlar:

Bir Sağlık Yenileme seviyesi 2, yarım saniye boyunca 1 kalp iyileştirir.
Sağlığınızda 8 Altın Kalp artışı ile 2 dakika boyunca Emilim Seviyesi 4
5 dakika boyunca Direnç Seviyesi 1.
5 dakika boyunca yangına dayanıklılık Seviye 1

Altın Elma

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Altın Elma, Büyülü Altın Elma’nın daha zayıf versiyonudur, ancak bu, Altın Külçeler kullanılarak oyunda hazırlanabilir. Bunu yemek şunları sağlar:

Yenilenme Seviyesi 2, yarım saniyede 1 kalp iyileştirir.
2 dakika boyunca Emilim seviyesi 1, Sağlığa 4 ekstra Altın Kalp artışı sağlar.

Altın Havuç

Altın Havuç yemek 3 Açlık Çubuğunu yeniler ve 14 doygunluk puanı verir. Acıkmak daha uzun sürüyor demektir. Böylesine pahalı bir Yiyecek yemenin yanı sıra, Altın Havuç esas olarak Gece Görüş İksiri yapmak için kullanılır.

Normal Gıdalar

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Minecraft’taki normal yiyecekler Hayvan Etinden Tarımsal Gıda Ürünlerine kadar değişebilir. Her birinin kendi besin değeri vardır, aşağı yukarı aynıdır ve deponuzda neyin toplanmasının en iyi olduğunu bir listede belirteceğiz.

En İyi Mahsul Yiyecekleri

Ekmek

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Buğdaydan hazırlanmış en iyi başlangıç yemeği, yetiştirmesi en kolay olanıdır. Ekmek, 3 Açlık Çubuğunu geri kazandırır ve Buğday, İnek, Koyun ve Tavuklar için Tohumlar yetiştirmek için birincil gıda olması, bunu tüketim dışında dikkate alınması gereken her yönden iyi bir Gıda haline getiren şeydir.

Patates ve Havuç

Patates pişirip Altın Havuç yapabileceğiniz için, bunlar aynıdır ve alternatif olarak ekmekten çiftliğe geçişte daha iyi mahsuldür.

  • Patatesler 1 açlık çubuğunu yenilerken, Fırında patatesler 3 Açlık Çubuğu yeniler.
  • Havuçların pişmiş bir çeşidi yoktur ve 2 Açlık Çubuğu yeniler.

Bal Şişesi

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Bal, 3 açlık Çubuğunu geri kazandıran harika bir seçenektir. Aynı zamanda tüketim üzerine Zehir etkilerini ortadan kaldırabilir, istikrarlı bir Bal tedarikine sahip bir Arı Çiftliği olması, dikkate alınması gereken iyi bir seçenektir.

Balkabağı pastası

Balkabağı turtası, Kabak, Şeker ve Yumurta kullanılarak hazırlanır. Tüketildiğinde 4 Açlık Çubuğunu geri yükler, bu nedenle keşif yaparken bunlardan bir yığın olması yararlıdır.

Kavun

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Kavunlar, 1 Açlık Çubuğunu geri yükler ve Kavun yetiştirirken, hasat edilirken yaklaşık 6 dilim Kavun düşürdükleri için, onları ucuza etkili bir şekilde bıraktıklarından asla tükenemezsiniz.

Pancar kökü

Kavun gibi pancarların yetiştirilmesi kolaydır, birçoğunu özgürce yetiştirebilir ve kolayca yığınlar kazanabilirsiniz. Bir pancar, 1 Açlık Çubuğunu yeniler, onu Pancar Çorbası olarak işleyerek 3 Açlık Çubuğu yeniler.

Kurabiye

Kurabiye hazırlamak o kadar da kötü değil. 2 Buğday ve 1 Kakao Çekirdeği ile işlendiğinden, 1 Açlık Çubuğu, parti başına 8 Kurabiye yaptığından, elde güzel ve ucuz bir gıda maddesi olarak geri yükler.

Elmalar

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Elma yetiştiriciliği, ağaç yetiştirmemiz ve çürüyen yaprakların şans eseri Elmaları düşürmesini beklememiz gerektiğinden sıkıcı bir süreçtir, ancak Elmalar, önemli bir kaynak olan Altın Elmaları yapmak için gereklidir, bu nedenle biraz zaman alabilir ama sonunda faydalı olabilir.

Kurutulmuş su yosunu (kelp)

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Okyanusta  büyüdüğü için, daha fazla yiyecek yemediğinizde bunları toplayabilirsiniz. Günlerce hasat ve hiç bitmeyen bir arza sahip olmak. 1 Açlık Çubuğunu ve 64 yığınını saniyeler içinde geri yükler, maceraya atılırken bulabileceğiniz mükemmel bir yabani mahsuldür.

Mantar çorbası

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Mantar Çorbası, 4 Açlık Barı geri kazandırır, ayrıca Mantar çorbası yapmak için Mantar bulup yetiştirmek sıkıcıdır, ancak hareket halindeyken başka yiyecek olmadığında yapmak için güzel bir gıda maddesidir.

Kek

Minecraft'taki En İyi Yiyecekler

Kek başına 7 dilime kadar yiyebilirsiniz, bu da yenilen kek başına 7 Açlık Çubuğunu yeniler. Bunları ara sıra yapabilirsiniz ve sonra yiyecek bulamayacak kadar meşgul olduğunuzda yemek için üssünüzün etrafına yerleştirebilirsiniz.

En İyi Pişmiş Et

Pişmiş Domuz Eti

Pişmiş Domuz Eti, toplayıp toplayabileceğiniz en kolay başlangıç Yiyeceklerinden biridir. Bir Domuz bulun, çiftleştirin ve öldürüp yeniden üremeye yetecek kadar iyi bir Domuz popülasyonu oluşturun. Bunu yemek 3 Açlık Çubuğunu yeniler.

Pişmiş biftek

Tıpkı domuz pirzolası gibi, bir inek bulmak ve onları yeterli miktarda yetiştirmek zor değildir. 3 Açlık Çubuğunu restore ederek, yakınlarda Domuz bulamazsanız, deponuzda bulundurmayı düşünmeye değer bir et.

Pişmiş Koyun Eti

Domuz Pirzola ve Biftek’de olduğu gibi, bu Yiyecekleri sağlayacak hiçbir hayvan bulamazsanız, Koyun da 3 Açlık Çubuğunu geri kazandıran Koyun eti için iyi bir kaynaktır.

Pişmiş tavuk

Tavuklar çiftlik hayvanı olarak alındığında, sürekli yumurtlayan ve tohumlarla kolay üreyen ve yeni yavrular yapmak için yumurtalarını bıraktıklarında her zaman sonsuz bir Tavuk eti kaynağı. Pişmiş Tavuk, 3 Açlık Çubuğunu yeniler.

Pişmiş Tavşan

3 ½ kalbi yenileyerek 5 Açlık Çubuğunu geri kazandıran Tavşan güvecine dönüştürülebilen bir başka isteğe bağlı Et seçeneği.

Pişmiş Somon

Pişmiş Somon başka bir alternatiftir, çünkü çok fazla yiyeceğe ihtiyacınız olduğunda iyidir, ancak onu hızlı bir şekilde alabileceğiniz bir şey değildir. Yine de 4 Açlık Çubuğunu yeniler.

Minecraft’taki En İyi Yiyecekler yazımız bu kadardı.

Artık Minecraft’ta toplamak ve yemek için En İyi Yiyecekleri bildiğinizden, artık onları göğsünüzde depolamaya başlayabilir ve bir daha asla açlıktan ölmesine izin vermeyebilirsiniz.

Minecraft En İyi 10 Hayvan Modu