Minecraft: Nether Wart Nasıl Yetiştirilir? | Nether Wart Nerede Bulunur?

Minecraft: Nether Wart Nasıl Yetiştirilir? Nether Wart Nerede Bulunur? , Sandıklarda Nether Wart Bulma , Nether Wart Çiftliği Nasıl Yapılır? , Nether Wart Büyümesi Ne Kadar Sürer ;İksir yapımı için bu çok önemli kaynağı ve daha fazlasını bulmak zor olabilir. Ancak, biraz Nether Wart elde etmek için bilmeniz gerekenler burada!

Minecraft’ın iksir yapma yönünü araştırmak isteyenler, oyundaki hemen hemen her iksir hazırlama tarifinde çok önemli olduğu için bir ton Nether Wart’a ihtiyaç duyacaklar. Oyuncuların, başlangıçta değerli Nether Wart‘ı hasat etmek için genellikle tehlikeli Nether’e girmeleri gerekecek, ancak neyse ki, aslında herhangi bir boyutta yetiştirilebilir.

Oyuncular biraz Nether Wart elde ettikten sonra, diğer mahsullerde olduğu gibi Overworld’de bir alan çizebilirler, ancak bu diğer dünyaya ait mantar benzeri organizmayı yetiştirmek için Minecraft’taki sebzelere kıyasla bazı farklılıklar vardır.

Nether Wart Nerede Bulunur?

Minecraft: Nether Wart Nasıl Yetiştirilir?
Minecraft: Nether Wart Nasıl Yetiştirilir?

Oyuncuların Nether Wart bulabileceği 2 Nether biyomu, Nether Fortress ve Bastion Remnants biyomlarıdır ve her ikisi de bol Nether Brick yapıları nesli tarafından kolayca tanınır.

Doğal Olarak Büyüyen Nether Wart Bulmak

Bu biyomlar, geniş Nether’in yalnızca küçük bir bölümünü oluşturduğundan, Nether Wart nesli, diğer kaynakların çoğuna kıyasla son derece düşük olan, yığın başına yaklaşık 0.1 blok olur. Neyse ki, Nether Fortresses ve Bastion Remnants içinde, Nether Wart’ı tutarlı bir şekilde ortaya çıkaran bazı noktalar var.

-Nether Fortresses’de, Nether Wart genellikle bazı merdiven boşluklarının etrafındaki Soul Sand bahçelerinde bulunur.
-Bastion Remnants’da, Nether Wart genellikle yapının merkezi Soul Sand avlusunda bulunur.

Sandıklarda Nether Wart Bulma

Sadece Nether Fortresses’de oyuncular, Nether Wart’ı sandıklarda ganimet olarak bulabilirler. Bu tür sandıklarda ganimet olarak Nether Wart elde etme olasılığı %19’dur ve oyuncular bu şekilde 3 ila 7 birim arasında herhangi bir yerde yığın bulabilirler. Ayrıca oyuncuların bu şansı sandık başına birden çok kez çevirdiği de belirtilmelidir, bu nedenle şanslıysa tek bir sandıkta birden fazla yığın bulmak mümkündür.

Nether Wart Çiftliği Nasıl Yapılır?

Minecraft: Nether Wart Nasıl Yetiştirilir?
Minecraft: Nether Wart Nasıl Yetiştirilir?

Büyüme Gereksinimleri

Bulunması tartışmasız en zor potansiyel mahsul olmasına rağmen, Nether Wart aslında büyümesi en kolay olanlardan biridir. Neyse ki, Nether Wart‘ı büyütmek için gerçekten ihtiyaç duyulan tek şey, su ve güneş ışığı önemli olmadığı için Soul Sand’dir. Soul Soil’in yapmayacağı gibi büyümek için çalışan sadece Soul Sand olduğunu not etmek önemlidir. Nether Wart’ı büyütmeye başlamak için, sadece bazılarını elinize alın ve biraz Soul Sand’de kullanın.

Nether Wart Büyümesinin Farklı Aşamaları ve Bunları Nasıl Ayırabiliriz?

Nether Wart’ın 4 büyüme aşaması olmasına rağmen, 2. ve 3. aşamalar görsel bir temsili paylaştığı için tüm süreç için yalnızca 3 görsel vardır.

-İlk aşama, kumdan çıkan bir dörtlü kırmızı ampulden biraz daha fazlası olacak.
-İkinci ve üçüncü aşamalar, ampuller biraz yükselmiş gibi görünecek ve şimdi aralarında biraz kütle var.
-Dördüncü aşama, kalın bir soğanlı kırmızı sap yığınına benziyor.

Nether Wart Büyümesi Ne Kadar Sürer?

Nether Wart’ın büyüme hızı, normal mahsuller gibi güneş ışığı ve suyun (hatta Kemik Unu) aksine zamana ve RNG’ye bağlıdır. Geçen her oyun süresi için, Soul Sand’e ekilen Nether Wart’ın tek aşama büyüme olasılığı %10’dur. Bu ortalama, Nether Wart’ın her 11 ila 12 dakikada bir tek bir aşama büyüyeceği anlamına gelir. Tüm aşamaları dikkate alan oyuncu, Nether Wart’larının  yaklaşık 33 ila 36 dakika içinde 1. aşamadan 4. aşamaya büyümesini bekleyebilir.

Nether Wart Hasat

Oyuncular, 3. ve 4. aşamalar arasındaki verim farkı önemli olduğundan, hasat etmeden önce Nether Wart’larının son büyüme aşamasına gelmesini beklemelidir. Oyuncular aşama 2 veya aşama 3 Nether Wart’ı kırarlarsa, yalnızca tek bir birim alacaklardır, ancak bir aşama 4 Nether Wart’ı kırdıklarında, biri 2 ila 4 birim arasında bir yere sahip olacaktır.

Nether Wart hasadı için özel bir alet gerekmez, ancak Fortune ile büyülenmiş aletler hasat sırasında oyunculara daha fazla verim sağlar. Nether Wart’ı kırmak için kullanılan bir araçta Fortune III varsa, oyuncular 7 birime kadar alabilir.

İksirler için Nether Wart Neden Gereklidir?

Zayıflık İksirlerinin yanı sıra oyundaki diğer tüm iksirlerin temeli olan Garip İksir oluşturmak için Su Şişesi ile birlikte Nether Wart gereklidir. Bu nedenle, en güçlü simyacı olmak isteyen oyuncuların bu kırmızı mantar büyümesinden bir ton elde etmesi ve muhtemelen birden fazla Bira Standı, Kazan ve benzer ekipman kurması gerekecek.