Wild Rift 120 FPS yapma – 90 FPS Yapma – Wild Rift Akıcı Oynama

Henüz kimsenin bunu yayınlamadığını görüyorum, ancak şu anda birçok iyi telefonun  en az 90HZ yenileme hızı var, benim durumumda 120HZ yenileme hızına sahip bir ROG Phone II var ve 120FPS’de bazı oyunları çalıştırabilir , Wild Rift şu anda bunu desteklemiyor, ancak bir dosyayı TFT Mobile’a benzer şekilde düzenleyerek, aslında FPS’nin kilidini açabilir ve daha yüksek kare hızlarında oynayabilirsiniz. Root gerekmez. Wild Rift 120 FPS yapma yöntemiyle oyunu çok daha akıcı oynayabilirsiniz. Ayrıcı Bu method sayesinde 90 FPS i kaldırabilen bir telefonunuz var ise bu seçeneği seçebilirsiniz. Wild Rift’i akıcı şekilde oynayarak rakiplerinize karşı büyük bir avantaj elde edin!

Wild Rift’te FPS (90/120 FPS) nasıl açılır!

Bunu yapmadan önce, telefonunuzun aşırı ısınmaması için canavar gibi bir telefonunuz yoksa oyun içi grafik ayarlarınızı düşük/orta olarak ayarlayın.

  • Android > data > com.riotgames.league.wildrift > files > SaveData > Local klasörüne gidin
  • İçinde sayılar olan en az iki klasör olmalı, her ikisini de açmalı ve yalnızca “Settings” dosyasını içeren klasörü (Chat, Common, TutorialData, vb. içeren klasörü değil) tespit edin.
  • Seçtiğiniz bir metin düzenleyiciyle “Settings” adlı dosyayı açın.
  • “frequencyMode”:false/true” yazan metin satırını bulun.
  • (false/true) seçtiğiniz bir sayı ile değiştirin, kareler için karşılık gelen sayılar şunlardır:   0 – 30 FPS,     1 – 60 FPS,     2 – 90 FPS,    3 – 120 FPS . Örnek: FPS’imi 120 FPS’ye çıkarmak istiyorum, bu yüzden metni şu şekilde değiştiriyorum ===> “frequencyMode”:3,
  • Ardından dosyayı kaydedin ve test etmek için oyunu başlatın.

Oyun dosyanın üzerine yazdığı için oyunu her başlattığınızda dosyayı düzenlemeye devam etmelisiniz, ancak “Tasker” adlı uygulamayı kullanabilir ve oyununuzu her başlattığınızda dosyanın yerini alan bir widget yapabilirsiniz. Bu yazı  ilgi görürse “Tasker” ile ilgili de bir rehber yapacağım.

Wild Rift ile ilgili daha çok rehber ve haber yazısına erişebilmek için  ===> Wild Rift Sayfası