Hades: Alecto Nasıl Yenilir ?

Hades: Alecto Nasıl Yenilir ? ; Tormentor of Passions unvanı haklı olarak kazanıldığından, bu amansız Fury‘yi yenmek biraz çaba gerektirecektir. İşte bazı ipuçları ve püf noktaları!

Bağımsız geliştirici Supergiant Games tarafından Hades’te bulunan tüm Fury’lerde olduğu gibi, Alecto, oyuncu yenilene veya ona karşı zafer kazanana kadar hızlı bir şekilde art arda ölümcül saldırılar başlatan amansız bir Boss’tur.

Bu zorlu Hades patronunu alt etmenin en iyi yolu, saldırılarından zarar görmemek için saldırılarını gözlemlemektir, ancak aynı anda bu kadar çok şey olduğu için ekranda savrulan tüm Yeraltı enerjisinin kaydını tutmak zor olabilir. . Gözleme ek olarak reflekslerin oyuncunun galip gelmesine yardımcı olacağı yer burasıdır.

Alecto’nun Saldırısı (& Onlardan Nasıl Kaçınılır?)

Hades: Alecto Nasıl Yenilir ?
Hades: Alecto Nasıl Yenilir ?

Energy Blast Barrage

Alecto, konumundan kaynaklanan kırmızımsı-pembe enerji kürelerini çekerken etrafta koşacak veya hareketsiz kalacak. Bu küreler, sanki bir sıçramanın neden olduğu dalgalarmış gibi daireler çizerek dışa doğru uçacaklar. Bu nedenle, enerji küreleri arasındaki boşluklardan daha iyi geçmek için patrondan uzak durarak bu saldırıdan kaçınmak en kolay yoldur.

Slashing Strike

Boss, yakın dövüş mesafesindeki oyuncuya yatay bir saldırı yapmak için tek kanatlarını kullanacak. Bu saldırı, Alecto’nun bu hamle için, çarpmadan önce kanadını geri çekmesini içeren büyük rüzgarını fark ederek önlenebilir.

Dashing Strike

Geldiğini görmek çok zor, Alecto bazen kısa bir mesafe boyunca doğrusal bir yolda ileri atılır. Bu hareket için telgraflama minimum düzeyde olduğundan, bu saldırıdan kaçınmak için mümkünse patronun önünde durmamaya çalışmak en iyisi olacaktır.

Fire Columns

Alecto, ateşli bir enerji sütununun nerede görüneceğini gösteren bu büyük siyah ve kırmızı daireleri yere çağıracak. Kendi başlarına fark etmek ve atlatmak çok kolaydır, ancak saldırının başlatıldığı zaman ile zarar veren kısım arasında bir gecikme olduğundan, Alecto’nun diğer saldırılarıyla uğraşırken bunlardan birkaçının aynı anda ekranda olması oldukça tehlikeli olabilir. .

Spirit Summon

Arada bir, boss , boss odasında hayalet bir müttefik çağırarak takviye çağıracak. Bu büyük düşmanlardan yalnızca biri aynı anda ortaya çıkar ve düşük HP’leri nedeniyle yenilmesi nispeten kolaydır. Oyuncuya yaklaşırlarsa onları ezmek için kalın kollarıyla temel yakın dövüş saldırılarını kullanırlar, bu nedenle onları çıkarmak çok sıkıcıysa, potansiyel olarak onları tamamen görmezden gelebilirler.

Blade Tornado

Boss dövüşünün ikinci aşamasında, Alecto dönen bıçaklarla çevrili bir enerji küresinden oluşan büyük ve yavaş hareket eden bir mermi fırlattığı bu uğursuz saldırıyı kazanacak. Göz korkutucu olsa da, oldukça yavaştır ve hedef araması yoktur, bu nedenle oyuncular, saldırıyı başlattığında doğrudan Alecto’nun yanında durmazlarsa, bundan kolayca kaçınabilmelidir.