Stardew Valley: Balık Göletleri Kılavuzu | Fish Ponds

Stardew Valley: Balık Göletleri Kılavuzu , Stardew Valley Balık Havuzu , Havuzlarda Tutulacak En İyi Balık ; Stardew Valley balık göletleri, hayvanları yetiştirmek ve eşya almak için yepyeni bir yol sunuyor. İşte bilmeniz gereken her şey.

Stardew Valley 1.5 güncellemesi, balık havuzları, oyuncuların balık yetiştirmek ve eşya toplamak için çiftliklerine yerleştirebilecekleri taş havuzları tanıttı. Oyunun balık tutma mekaniğinden daha fazla faydalanmak isteyen oyuncular için bu, bir dünya fırsatı ve çiftlikte para kazanmanın bazı harika yollarını sunuyor.

Stardew Valley’deki her balık türü kendine özgü tuhaflıklarla gelir ve oyuncuya benzersiz avantajlar sağlayabilir. Çiftliklerinde hayvan yetiştirme yöntemlerini genişletmek isteyen oyuncular için balık havuzları keşfetmek için harika bir yoldur. İşte oyuncuların bunları inşa etmek ve karı maksimize etmek hakkında bilmeleri gerekenler.

Stardew Valley : Göletleri İnşa Etmek

Stardew Valley: Balık Göletleri Kılavuzu
Stardew Valley: Balık Göletleri Kılavuzu

Diğer çiftlik inşaatları gibi, oyuncular da marangoz dükkanında Robin’den balık havuzları satın alabilirler. Bir balık havuzu inşa etmek için oyuncuların aşağıdakilere ihtiyacı olacak:

  • 200 Taş
  • 5 Yeşil Yosun
  • 5 Deniz yosunu
  • 5.000g

Gölet tamamlandığında ve bir balık yakalandığında, oyuncu onu bir havuza yerleştirebilir. Efsanevi balıklar havuzlarda yaşayamaz (ne de Bay Qi’nin “Genişletilmiş Aile” yarışmasındaki kuzenleri olabilir), ancak diğer tüm türler yaşayabilir. Havuzda en az bir balık olduğunda, birkaç günde bir (Kaplan Alabalığı hariç) üremeye başlayacak ve havuzun popülasyonunu artıracaktır.

Görevler

Stardew Valley: Balık Göletleri Kılavuzu
Stardew Valley: Balık Göletleri Kılavuzu

Havuz belirli bir kapasiteye ulaştığında, havuzun üzerinde sarı bir ünlem işareti belirecektir. Bu, içindeki balığın oyuncu için belirli bir öğe talep eden bir arayışı olduğunu gösterir. Tam öğe, balık türlerine bağlı olarak büyük ölçüde değişir ve böcek etinden yapı malzemelerine, pişmiş yiyeceklere ve nadir değerli taşlara kadar değişebilir. Çeşitli balıkların isteyeceği öğelerin tam listesi için Stardew Valley wiki’sine göz atın.

Bazı türler yalnızca iki kez eşya ister; diğerleri dört defaya kadar ürün talep edebilir. Bunlar, türe bağlı olarak 1, 3, 5 ve/veya 7 balık popülasyonunda ortaya çıkabilir. Her görev tamamlandığında, havuzun maksimum doluluk oranı, son görevden sonra toplam 10 balığa kadar artacaktır.

Gölde Balık Tutma

Havuzda en az bir balık kaldığı sürece, popülasyon havuzun mevcut maksimum değerine kadar büyümeye devam edecektir. Bu, oyuncu havuzu tamamen boşaltmadığı sürece, onlara o tür balıklardan sonsuz bir tedarik sağlayacağı anlamına gelir.

Bu tariflerin tümü herhangi bir balığı gerektirdiğinden, sonsuz bir balık arzı, sonsuz bir maki ruloları, sashimi ve kaliteli gübre temini anlamına gelir. Ek olarak, oyuncuların belirli bir balığı gerektiren favori bir yemek tarifi varsa, o türe bir balık havuzu tahsis etmek çok faydalı olabilir.

Items ( Öğeler)

Popülasyona ve türe bağlı olarak, havuzdaki balıklar 1-3 günde bir hasat için ürün üretecektir. Bu eşyaları toplamak, oyuncuya az miktarda Balıkçılık Deneyimi kazandıracaktır; tam miktar öğeye bağlıdır.

Hemen hemen tüm balıkların yumurta üretme şansı vardır ve oyuncuların Yaşlı Karaca yapmak için (veya Mersin Balığı durumunda Havyar yapmak için) Preserves Jars’a yerleştirebilecekleri yumurta yumurtası üretme şansı vardır. Karaca üretmeyen tek balık, düzenli olarak Squid Ink üreten Squid ve Midnight Squid’dir. Birçok balık, yumurtaya ek olarak başka ürünler de üretir; belirli öğeler türlere bağlıdır. Stardew Valley wiki’de tam bir döküm mevcuttur, ancak en iyi öğeleri sunan bazı balıkların açıklamaları için aşağıyı okuyun.

Havuzlarda Tutulacak En İyi Balık

Sturgeon (mersin balığı)

Tüm balık yumurtaları bir Preserves Jar’da yaşlandırılabilse de, Sturgeon Havyar yapacak tek karacadır. Bu gurme ürün 500 gr (veya Esnaf mesleği ile 700 gr) değerindedir.

Mersin balığı yakalamak zor olabilir, ancak getirisi buna değer. Onlar için yaz veya kış, sabah 6 ile akşam 7 arasında dağ gölünde balık tutun.

Mersin balığı Rehberi Ve İpuçları

Stingray (vatoz )

Çoğu balık gibi, Vatozlar da yumurta üretir; bununla birlikte, bazıları oldukça kullanışlı olan ve elde edilmesi çok kolay olmayan bir dizi başka öğe üretme şansları da vardır. Bunlar şunları içerir:

  • Magma Cap: Maksimum havuz kapasitesinde görünmek için günlük %4 şans
  • 2-5 Cinder Shards: Maksimum kapasitede %9-10 şans
  • Dragon Tooth: Maksimum kapasitede %5 şans
  • Pil Paketi: Maksimum kapasitede %9-10 şans

Oyuncular, Beach Resort’u satın alarak açılan Ginger Island’daki Pirate Cove’da Stingrays için balık tutabilirler. Günün herhangi bir saatinde herhangi bir mevsimde yakalanabilirler.

Blobfish (balon balığı)

En çekici balık olmasalar da, Yaşlı Blobfish Karaca Havyar ile karşılaştırılabilir fiyatlara sahiptir. Ek olarak, balık havuzu maksimum popülasyonuna ulaştığında bazı harika eşyalar üretme şansları da var:

İnci, günlük %1.7-1.9 şans
5 Sıcak Totem: Çiftlik, günlük %1,7-1,9 şans

Gece Pazarında Denizaltında gezintiye çıkarak Blobfish için balık tutun.

Octopus (Ahtapot)

Her zamanki karacaya ek olarak, bir Ahtapotun günlük 1-10 Omni Geodes üretme şansı %15-16’dır. Bu gökkuşağı benekli jeotlar, Prizmatik Parçalardan nadir eserlere ve yapı malzemelerine kadar her şeyi içerebilir. Oyuncular ayrıca onları Calico Çölü’ndeki nadir ürünlerle takas edebilirler.

Bir ahtapot yakalamak için yaz aylarında 06:00-13:00 saatleri arasında Plaja gidin. Alternatif olarak, herhangi bir mevsimde bu zamanlarda Ginger Island West’i deneyin.

 

 

 

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)