Dark Souls: Nightfall’da Blistering Demon nasıl yenilir

Dark Souls: Nightfall demosunu yükledikten hemen sonra, Demon Ruins’te gezinecek ve kendinizi Demon Firesage’in patron odasında bulacaksınız. Garip bir şekilde boş, uzak uçta bir Kaynak olduğunu fark edeceksiniz ve tam odayı temizlemek üzereyken Kabarık İblis yolunuzu kapatacak. Dark Souls: Nightfall’da Blistering Demon’u nasıl yeneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlk olarak, henüz yapmadıysanız, Y’ye basarak Sprite modunu etkinleştirin. Blistering Demon ve bu noktadan sonraki karşılaşmaların neredeyse tamamı, normal Dark Souls mekaniklerini kullanırken aslında daha zordur. Blistering Demon, çok kısa bir iyileşme süresiyle çok hızlı saldırır, bu nedenle Bloodborne veya Sekiro’nun savaşına benzer şekilde nasıl saldırıp kaçacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Saldırılarının çoğu sağına atılarak savuşturulabilir, ancak Kabarcıklı İblis silahını mızrakla yere savurmak için kaldırırsa, geri atlamalısınız. Bu saldırıdaki isabet kutusu çok affetmez ve onun arkasına geçseniz bile sizi hedef almak için otomatik olarak düzeltilir. Yaklaşık %75 sağlığa sahip olduğunda ateşlenir ve birkaç yeni saldırı kazanır.

Blistering Demon silahını kaldırır ve parlayan bir ışık çağırırsa, mümkün olduğu kadar uzağa geri savurun – hayatınızın %80’ini alacak büyük bir büyülü Etki Alanı saldırısı yapmak üzeredir. Ateş topları püskürtmeye başlarsa, birkaç saniye boyunca o animasyona kilitlendiğinden, içeri girip birkaç bedava vuruş almalısınız. Ömrü %30’a düştüğünde daha fazla ateşlenecek, daha hızlı saldırı hızı ve tamamen kaçınılması gereken beş vuruşluk bir kombo elde edecek – bunun için söylenecek şey güçlü bir kükreme.

Bir darbe alırsanız ve iyileşmek istiyorsanız, Kabarcıklı İblis’i arenanın her iki yanındaki büyük köklere hapsedebilirsiniz. Ancak yalnızca en büyük kökler kırılmaz, bu nedenle iyileşmek için Sprite modunu kapatmadan önce çalışan bir animasyonda sıkışıp kaldığından emin olun. Bu ipuçlarını takip edin ve atılmalarınızı iyi ayarlayın; Kabarcıklı İblis’i kısa sürede etkisiz hale getirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)