Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri

Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri , En İyi İyileştiren Yemekler , Dayanıklılık Artırıcı Yemekler , En İyi Yeniden Doğma Yiyecekleri ,Genshin Impact yemek tarifleri ,Genshin Impact Yiyecek Tarifleri  ;  Yüzerken veya tırmanırken iyileşen, partiyi güçlendiren, savunmayı artıran ve hatta biraz dayanıklılık sağlayan en iyi Genshin Impact tariflerine göz atın.

Genshin Impact’te yemek, iyileşmek, partiyi güçlendirmek, dayanıklılığı geri kazanmak ve daha fazlası için inanılmaz derecede önemlidir. Oyuncular yemek pişirirken paralarının karşılığını en iyi şekilde almak istiyorlarsa, çok az şeyle çok şey yapan bazı tarifler var. İşte Genshin Impact‘te pişirmek için en iyi tarifler.

En İyi İyileştiren Yemekler

En iyi şifa veren yiyeceklerden biri olmak için, oyuncuların sadece malzemelere kolayca erişebilmeleri değil, aynı zamanda mümkün olduğunca azına sahip olmaları gerekir. Buna dayanarak, en sevilen iyileştiren tarifleri şunlardır:

Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri
Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri

Mantarlı pizza

-Seçilen karaktere Maks HP’nin %26/28/30’unu geri yükler. 30 saniye boyunca her 5 saniyede bir 450/620/790 HP yeniler.
Tarif: 4 Mantar, 3 Un, 2 Lahana, 1 Peynir
Tarif Konumu: Stormterror’s Lair’de, haritadaki “terör”deki “o”nun hemen üstünde veya Uzaklardan Yiyecek Görevi’nde Değerli Bir Sandık

Mantarlar Teyvat haritasının her yerinde yetişiyor, bu da oyuncuların muhtemelen envanterlerinde çok sayıda mantar olduğu anlamına geliyor. Diğer üç bileşen, lahana, un ve peynir, doğrudan satın alınabilir veya doğrudan satın alınabilen malzemelerden işlenebilir. Bu, oyuncuların bunlardan tonlarca üretebileceği anlamına gelir; Bunları Jean ile yapmak sadece yapılan yemek miktarını arttırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu yemeğin özel bir versiyonunu da yaratabilir: Canlandırıcı Pizza. Pizzanın bu versiyonu, Maks HP’nin %34’ünü geri yükler ve 30 saniye boyunca her 5 saniyede bir 980 HP yeniler.

Sweet Madame

-Hedef karaktere %20/22/24 Maks HP ve ek 900/1.200/1.500 HP geri yükler.
Tarif: 2 Tavuk, 2 Tatlı Çiçek
Tarif Konumu: Tarif, pişirmenin kilidi açılır açılmaz kullanılabilir.

Sweet Madame’i düşünmeden Genshin Impact yiyeceklerini düşünmek zor. Birkaç görevde kullanılır ve aynı zamanda oyuncuların gerçek hayatta Genshin muamelesini pişirebilmeleri için miHoYo’nun resmi Teyvat tarifleri yayınladığı çeşitli yiyeceklerden biridir. Sadece oyuncuların haritadaki herhangi bir kuşu (genellikle bir yay kullanıcısı ile) öldürerek elde edebilecekleri 2 kümes hayvanına ve haritanın hemen her yerinde ortaya çıkan 2 Tatlı Çiçeğe ihtiyacı var.

Honorable Mentions

Mondstadt Hashbrowns – Maks HP’nin %30/32/34’ünü ve hedef karaktere ek olarak 600/1,250/1,900 HP’yi geri yükler. 2 Çam Kozalağı, 1 Patates, 1 Reçel
Kara Sırtlı Levrek Yahni – Seçilen karakter için 30 saniye boyunca Maks HP’nin %26/28/30’unu yeniler ve her 5 saniyede bir 450/620/790 HP yeniler. 3 Balık, 1 Jueyun Chili, 1 Tuz, 1 Menekşe Otu
Evrensel Barış – Hedef karaktere Maks HP’nin %30/32/34’ünü ve ek 600/1.250/1.900 HP’yi geri yükler. 4 Pirinç, 2 Lotus Başı, 2 Havuç, 2 Berry

En İyi Dayanıklılık Kurtarma veya Dayanıklılık Artırıcı Yemekler

Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri
Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri

Genshin Impact’te belirli bir aktiviteyi yaparken hem kaybedilen dayanıklılığın yerine geçen hem de dayanıklılık miktarını azaltan yiyecekler var. İşte Mora’nın satın alabileceği en iyiler.

Barbatos Ratatouille

-900 saniye boyunca tüm parti üyeleri için %15/20/25 oranında süzülerek ve koşarak tüketilen Dayanıklılığı azaltır.
Tarif: 4 Havuç, 4 Patates, 4 Soğan
Tarif Konumu: Stormbearer Point’te Vind ile konuşun

Bu tarif, oyuncuların devam etmeyi planladığı herhangi bir uzun süzülme gezisi için olmazsa olmazdır. Patates ve soğan kolayca satın alınabilir ve oyuncular Serenitea Saksılarında bir sürü havuç yetiştirebilir.

Sticky Honey Roast

-Tüm parti üyeleri için tırmanarak ve koşarak tükenen Dayanıklılığı 900 saniye boyunca %15/20/25 azaltır.
-Tarif: 3 Çiğ Et, 2 Havuç, 2 Şeker
Tarif Konumu: Master’s Day Off story arayışı veya Dawn Winery komisyonu Yemek Teslimatı

Barbatos Ratatouille’den farklı olarak Stick Honey Roast, oyuncuların tırmanırken daha az dayanıklılık kullanmasına yardımcı olur. Bu, oyuncuların dayanıklılıklarını yükseltme şansına sahip olmadan önce harika bir erken oyun aracıdır.

Cold Noodles with Mountain Delicacies

-300 saniyelik bir bekleme süresiyle 80 Dayanıklılık yeniler.
-Tarif: 3 Mantar, 2 Çiğ Et, 2 Un
-Tarif Konumu: Ms. Bai’den 2.500 Mora’ya satın alın.

Bir oyuncunun anında yiyecekle değiştirebileceği en fazla dayanıklılık 80’dir ve Dağ Lezzetleri ile Soğuk Erişte bunu elde etmenin en iyi yoludur. Malzemeler çok basit ve tarifi satın almak ucuz.

En İyi Yeniden Doğma Yiyecekleri

Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri
Genshin Impact : En İyi Yemek Tarifleri

Teyvat Fried Egg

-120 saniyelik bir bekleme süresi ile düşen hedef karaktere 50/100/150 HP canlandırır ve geri yükler.
-Tarif: 1 Kuş Yumurtası
Tarif Konumu: Tarif, pişirmenin kilidi açılır açılmaz kullanılabilir.

Genshin Impact‘teki kuş yumurtalarının haritanın her yerinde tonlarca ağaçta ortaya çıktığını düşünürsek, bir yumurta bir karakteri canlandırmak için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Bu, yapması en kolay şeydir ve oyuncular bunları birkaç satıcıdan da satın alabilir.

En İyi DEF Güçlendirici Yemekler

Defansif gıdalar iki yoldan biriyle çalışabilir; ya karakterlerin savunmasını doğrudan güçlendirebilirler ya da karakterlerin kalkanlarını güçlendirebilirler. Noelle gibi kalkanlı birkaç Genshin Impact karakteri olduğundan, burada listelenen her iki tür de vardır.

Lotus Flower Crisp

-Partinin savunmasını 300 saniyeliğine 165/200/235 arttırır.
-Tarif: 4 Badem, 2 Un, 2 Tereyağı, 1 Şeker
Tarif Konumu: Liyue’de İtibar Seviyesi 4’e ulaştıktan sonra Bayan Yu’dan alın

Lotus Çiçeği Gevreği harika çünkü oyuncular bunu yapmak için gereken tüm malzemeleri satın alabilir. Badem, Un, Tereyağı ve Şeker, Liyue Limanı, Mondstadt Şehri ve Inazuma’nın ana şehrinden satın alınabilir.

Moon Pie

-Moon Pie 300 saniye boyunca tüm grup üyelerinin Kalkan Gücünü %25/30/35 ve savunmayı 165/200/235 arttırır.
-Tarif: 4 Çiğ Et, 4 Kuş Yumurtası, 3 Tereyağı, 2 Un
Tarif Konumu: Hertha’dan tarihi Mondstadt şehrinde İtibar Seviyesi 7’ye ulaşmak için

Ay Turtası elde edilmesi zor bir tarif, ancak oyuncular bir kez sahip olduğunda, muhtemelen etraftaki malzemelerle yapılabilir. Kalkanlara yapılan bu büyük destek, kalkanları mümkün olduğunca sık takmak üzerine kurulu ekipler için mükemmeldir.

Fisherman’s Toast

-Partinin savunmasını 300 saniyeliğine 88/107/126 arttırır.
-Tarif: 3 Un, 2 Domates, 1 Soğan, 1 Süt
Tarif Konumu: Tarif, pişirmenin kilidi açılır açılmaz kullanılabilir.

Toast’ı satın almak için gereken tüm yiyecekler değil, aynı zamanda Teyvat çevresindeki çeşitli satıcılardan yapılmış bu tarif de satın alınabilir. Oyuncular önceden hazırlanmış Tostları Liyue’deki Chef Mao’dan, Mondstadt’taki Sara’dan ve Inazuma’daki Shimura Kanbei’den satın alabilirler.

En İyi Offensive Buff Yiyecekler

Saldırgan yiyecekler, saldırı gücü ve Kritik oranlar için güçlendirmeler veren yiyeceklerdir. Bu yiyecekler, oyunculara zorlu düşmanları yenmek ve tekrar savaşmak için hayatta kalmak için ihtiyaç duyabilecekleri küçük avantajı sağlamaya yardımcı olabilir.

Adeptus’ Temptation

-300 saniye boyunca partinin Saldırısını 260/316/372 ve Kritik Oranını %8/10/12 arttırır.
-Tarif: 4 Jambon, 3 Yengeç, 3 Karides Eti, 3 Matsutake
Tarif Konumu: Qingyun Zirvesi veya Barışın Dokuz Sütunu arayışı üzerindeki yüzen adada bir Sandıkta

Bu tarifi yenmek yok. Şu anda oyundaki tek beş yıldızlı tarif. Tarifi elde etmek biraz zor olsa da, malzemelerin hepsi satın alınabilecek malzemelerdir. Jambon satın alınabilir veya Genshin Impact oyuncuları bu yemeği çiğ et ve tuzla işleyebilir. Ve bu besini tüketmenin etkileri son derece yüksektir; oyuncular herkesin saldırı gücünü büyük miktarda artırabilir. Kritik hız artışıyla birleştiğinde, Adeptus’un Temptation’ı yenilemez.

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)