Psychonauts 2: Oyun Nasıl Kaydedilir?

Psychonauts 2: Oyun Nasıl Kaydedilir? ; Psychonauts 2, koleksiyonlarla ağzına kadar dolu olan klasik 3D platform oyunlarının geri dönüşüdür, bu nedenle oyuncular ilerlemelerinin kaydedildiğinden emin olmalıdır.

Psychonauts 2 sonunda çıktı ve hem yeni hem de eski hayranlar heyecanlı. Orijinal Psychonauts’un piyasaya sürülmesinden 16 yıl sonra, Raz’ın macerası nihayet devam ediyor. Ve beklemeye değdi.

Bunca zamandan sonra, Psychonauts 2 bir gerileme oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun kasıtlı olarak retro sanat tarzının yanı sıra, Psychonauts 2, ağzına kadar gizli nesneler ve sırlarla dolu klasik bir toplayıcı platform oyunu gibi oynuyor.

Psychonauts 2’yi tamamen tamamlamak 22 saate kadar sürebilecek kadar geniş. Bu kadar içerikle oyuncular ilerlemelerinin her zaman kaydedildiğinden emin olmak isteyeceklerdir.

Psychonauts 2: Oyun Nasıl Kaydedilir?

Değişen Kayıt Sistemi

Psychonauts 2 selefinden pek çok özellik ödünç alırken, kaydetme sistemi bunlardan biri değil. Orijinal Psychonauts, oyuncuların herhangi bir zamanda duraklatma menüsünden manuel olarak kaydetmelerine izin verdi. Ama devam filminde bu seçenek yok.

Bunun yerine, kaydetme sistemi modernize edildi ve tam otomatik hale getirildi. En yeni sürümlerde olduğu gibi, Psychonauts 2 alanlara girerken, önemli koleksiyonlar alırken, hikaye etkinliklerini tamamlarken ve diğer ilerleme bayraklarını geçerken otomatik olarak kaydedilecek. Oyuncunun bunun hakkında düşünmesine gerek yok, ancak üzerinde herhangi bir kontrolleri de yok.

Psychonauts 2, dallara ayrılan bir anlatıya sahip değil, sadece tekil bir son. Oyuncuların yanlış bir karar verme ve geri sarmayı isteme konusunda çok fazla endişelenmesine gerek yok. Ayrıca geri dönüşü olmayan noktalar hakkında endişelenmelerine gerek yok: Psychonauts 2, oyuncuların önceki seviyelere dönmesine ve oyun sonrası kredilerde kalan tüm nesneleri toplamasına izin veriyor.

Yine de, bazı oyuncular manuel kaydetme sisteminin olmamasından hoşlanmayabilir. Birini uygulamakla ilgili bir haber olmasa da, oyunun en son ne zaman kaydedildiğini kontrol etmenin ve görmenin bir yolu var.;

Oyuncular seçenekler menüsüne gidip çık butonunu seçerek oyundan çıkmalıdır. Bu sadece olası bir bozuk kurtarma olasılığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda oyuncu ayrılmadan önce oyun, son kurtarmadan bu yana ne kadar zaman geçtiğini gösterir. Devam etmek ve başka, daha yeni bir kaydı tetiklemek istiyorlarsa, geri çekilip oynamaya devam edebilirler.

Bazı klasik kalıplar manuel olarak kaydetme seçeneğini kaçırabilirken, otomatik kaydetme sistemi, çoğu oyuncunun kayıp ilerleme veya aksaklıklar gibi rapor edecek herhangi bir sorunu olmayacak kadar tutarlı ve sık olmuştur. Oyuncunun bilinçaltında yüzen bir arka plan öğesi haline gelir.