Skyrim: Umbra Nasıl Elde Edilir?

Skyrim: Umbra Nasıl Elde Edilir? ; Umbra, Clavicus Vile tarafından özel bir özellik ile yaratılan İki Elli bir Kılıçtır – Skyrim’de üç büyüye sahip tek silahlardan biridir.

Kılıç Umbra, Skyrim’deki şövalyeler ve savaş büyücüleri tarafından imrenilen güçlü ve benzersiz bir silahtır. Bu, yaşayan son Dwemer Yagrum Bagarn tarafından “sahipleri söz konusu olduğunda çok seçici ve bu nedenle bulunana kadar gizli kalır” olarak tanımlanan bir silahtır. Oyun birden fazla Elder Scrolls oyununda yer aldı ve 2019’da Creation Club aracılığıyla Skyrim’e getirildi.

Umbra, Skyrim Yıldönümü Sürümü’ne dahil olan birçok benzersiz silahtan biridir ve Yeni Zindan’ın ve Pazarlığın Daedric Prensi ve İki Elli Kılıç’ın yaratıcısı Clavicus Vile’a bağlı görev serisinin bir parçasıdır. İlginçtir ki, Elder Scrolls romanlarından birinde kanonik olarak yok edildi, ancak ne zaman ortaya çıktığını seçme yeteneği nedeniyle, bilgi bilincine sahip hayranlar hafife alınmayacak.

Umbra İstatistikleri ve Etkileri

Skyrim: Umbra Nasıl Elde Edilir?
Skyrim: Umbra Nasıl Elde Edilir?

Umbra, bir düşmana çarptığında etkinleşen üç ayrı büyüye sahiptir. Hedefi öldürmek ve bir Soul Gem’i doldurmak için 20 saniye vererek Soul Trap büyüsünü ve ayrıca Absorb Health ve Absorb Stamina büyülerini verir. Yakın dövüş yapıları için güçlü bir İki Elli silahtır, ancak Ruh Mücevherlerini daha verimli bir şekilde doldurmak isteyen savaş büyücüleri için eşit derecede etkili bir silahtır.

Ekipman Türü: İki Elli Kılıç
Ham Hasar: 24
Envanter Ağırlığı: 23
Altın Değeri: 2500
Enchantment: 20 saniye boyunca Soul Trap’i kullanır ve isabet halinde her biri 25 puan için Sağlık Emme ve Dayanıklılık Emme
Büyü Kullanımları: 13

Umbra, Skyrim’de aynı anda ikiden fazla büyünün etkin olduğu tek silahlardan biridir. Belki de bu nedenle, çok sınırlı kullanımları vardır ve tam olarak şarj edilmesi çok maliyetlidir – maksimum Şarjı 3000’de, tekrar işlevsel hale getirmek için Ortak Ruh Mücevherinden çok daha fazlasını gerektiren bir silahtır.

Skyrim: Umbra Nasıl Elde Edilir?

Umbra, Rift’teki Shor’s Stone yakınlarındaki yeni bir İskandinav harabesi olan Champion’s Rest’e girdikten sonra başlayan Vile Whispers görev serisinin bir parçası olarak bulunur. Zindanın başlangıcında Vigilant’s Report’u okuyarak başlayın, ardından güçlü bir hayalet savaşçı olan Umbra’yı bulana kadar keşfedin. Hayalet kaybolur, ardından oyuncu Skyrim’in ikonik totem bulmacalarını içeren bir bulmaca odasına rastlar.

İki bulmacanın çözümleri yakınlarda bulunur, ancak özellikle diğer Skyrim zindanlarından biraz daha gizlidir. Bu iki kilitli kapıyı geçmek, oyuncuları, oyuncuların Umbra’ya karşı savaştığı Champion’s Rest Amfitiyatrosu’na götürür. Mor bir aura ile gösterilen dövüşün çoğu için yenilmezler, ancak çağrılmış yardımı çağırdıkları için dövüş boyunca düzenli olarak hasar görebilirler. Umbra kılıcı, kendi adını taşıyan hayaletinin cesedinde bulunur, ancak zorlu (ve sıkıcı) bir patron dövüşüne hazır olun.