New World PS4/PS5’e Geliyor Mu?

New World PS4/PS5’e Geliyor Mu? ; PS4 veya PS5 sahipleri New World’ün ilk yolculuğuna çıkabilecekler mi yoksa kıyıda bekleyerek geride mi kalacaklar?

Amazon Games, son birkaç yılda biraz zor zamanlar geçirdi. Yeteneğine ve mali desteğine rağmen, son projelerinin çoğu iptal edildi. En son oyunu Crucible, piyasaya sürüldükten altı ay sonra durduruldu. Bunu akılda tutarak, hem hayranlar hem de yatırımcılar, şirketin toparlanıp toparlanamayacağını görmek için yaklaşan keşif çağı MMO New World’ü yakından takip ediyor.

İyimser olmak için sebep var. New World‘ün mücadelesi ilgi çekici ve Amazon Games, deneyimsiz Yeni Dünya oyuncularını kederlenmekten korumak için isteğe bağlı bir PVP sistemi tasarladı. Kolonyal ortamıyla ilgili bazı tartışmalara rağmen, oyunun iyi işlenmiş ortamları keşfedilmeye değer. Soru şu: Onu kim keşfedebilecek?

14 Kasım 2021’de Hodey Johns tarafından güncellendi: Bu makale orijinal olarak New World‘ün  yayınlanmasından önce yayınlandı ve o zamanki planları araştırdı. Artık oyuncular biraz oynama veya oynayan diğer oyuncular hakkında bilgi edinme şansına sahip olduklarına göre, bu soruyu tekrar tekrar soruyorlar. Bu makale soruyu kısaca cevaplamak için güncellendi, ancak daha sonra okuyucuya gelecek planları hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi vermeyi de hedefliyor. Bu soru sadece Yeni Dünya için değil, üretimde olan diğer Amazon oyunları için de önemli olmaya devam ediyor.

Kötü Haber: Yakında Değil

Kısa cevap, oyuncuların duymayı umduğu cevap değil. Görünüşe göre oyun yakın zamanda PlayStation 4 veya PlayStation 5‘e gelmeyecek, aynı zamanda Xbox One veya Xbox Series X/S‘ye de gelmeyecek. Amazon bu oyunu sadece PC için yapmış gibi görünüyor.

New World PS4/PS5'e Geliyor Mu?

Kısa ama tatlı olmayan bir tweet’te, New World geliştiricileri bir araştırmacıya “New World öngörülebilir bir gelecek için yalnızca PC’de oynanabilecek” bilgisini verdi. Bu, yorum veya umut için fazla yer bırakmaz. Planlar bu noktadan beri değişmedi, bu yüzden şu anda sadece PC oyuncuları maksimum seviyeye kadar oturum açma eziyetini yaşayabilir.

Cesaret kırıcı ama bu fikrin tamamen reddi değil. Böyle bir görev imkansız olsaydı, takım spekülasyonları önlemek için muhtemelen bunu açıklığa kavuştururdu. Ama şimdilik zar yok.

Herhangi bir şans?

New World PS4/PS5'e Geliyor Mu?
New World PS4/PS5’e Geliyor Mu?

Bu, oyuncuları sorularla bırakır. Oyun oynamak ücretsiz mi? Fikirlerini değiştirecekler mi? Bu oyunun konsollarda kullanılabilir olması için ne olması gerekir? Bunun şu anda kesinlikle olacağını veya olmayacağını söyleyen biri, oyundaki tüm faktörleri almıyor.

Pek çok oyun PC başarısı yaşadı ve konsollara taşındı. Yeni Dünya birkaç yıl içinde oyuncular için bir hit olmaya devam ederse, takımın en azından başka bir satış turu yapma olasılığına bakmaması aptalca olur. Bu bir bekle ve gör durumu, yani oyuncuların lehine sonuçlanmasını umuyoruz.